Profesionalni oraci i takmicenja.

E moj druže Golube.Oranje se ne uči ni preko slika niti priče.Tu se samo skupljaju određene smernice i tuđa iskustva.To bi prvo trebao da znaš ako si već rešio da ovede kvariš temu.
 
Golub je napisao(la):
Ja taman rešio nešta da naučim a ono opet ta naša prokleto opaka bolest sa dijagnozom " ko koga ima" neznam kako se kaže ta dijagnoza stručno na latinski. Znači Bećarino ostaću ja željan znanja. Baš sam mislio nešta da naučim preko slika. Ma ja vidim da ovo meni nekako slabo izgleda na profesionalno oranje.

A šta bi ti to naučio preko slika? Orat? Pošto ti vidiš da "to tebi nekako slabo izgleda na profesionalno oranje" de ti nam, kad očito već znaš, kaži kakvo to profesionalno oranje treba biti?

::lose::
 
Beograd 28.09.1996,ja osvojio drugo mesto kao omladinac u 32. takmičenju orača,takmičenje je bilo u Zemun Polju,posle toga išao na državno takmičenje u Backu Topolu.
 
Meni ovde nešta nije jasno. Kakvi ste vi profesionalni orači, kad ja koliko mogu da vidim jedan drži pravac crtala, jedan drži neke zastavice, drugi nišani imali ovde neko ko ore. :ppozdrav:
 
ljudi ja sam dosađivo nort armiju da pokrene ovu temu imam dosta slika vezanih za takmičenja oranja
ali nikako ne mogu da uspem da postavim na forum imam čak i sliku masey ferguson dvobrazdnog pluga
za takmičarsko oranje .Voleo bi da se takmičim pošto piše da imaju takmičenja mladih orača
Post je spojen: [time]1297186914[/time]
_________________________________________________
Golub je napisao(la):
Meni ovde nešta nije jasno. Kakvi ste vi profesionalni orači, kad ja koliko mogu da vidim jedan drži pravac crtala, jedan drži neke zastavice, drugi nišani imali ovde neko ko ore. :ppozdrav:

pa ganga je čovek profesionalac
 
Ma da znam da ima i takvih, al oni se najmanje čuju i najmanje dižu prašinu, jer čovek koi zna on se i najmanje čuje jer nemože doći do reči.
 
Golub je napisao(la):
Ma da znam da ima i takvih, al oni se najmanje čuju i najmanje dižu prašinu, jer čovek koi zna on se i najmanje čuje jer nemože doći do reči.
Gospodine Golub kao prvo ovakvo ponašanje i pisanje na ovoj temi ja ću pokušati da zabranim i da znate da su me lično pogodile i koliko vidim malo ste stariji od mog sina i slobodno mogu reći da ni nos još uvek neznate pravo obristi a kamoli komentarisati profesionalno oranje te vas molim da se mogućnosti znanja tako i ophodite tj. iznosite komentare u veti ovoga a ako želite po nešto i da naučite prvi uslov je da slušate starije i da ste se rodili na selu jer ja još ni jednog takmičara sa trećeg sprata nisasm upoznao i čak ni kao zastavičara, a što se tiče snimaka i slika biće svega i sve u svoje vreme svako takmičenje se održava avgusta-septembra i kome bude trebala pomoć imaće je. Ako neko smatra da ovaj moj komentar nije na mestu neka me slobodno isključi sa foruma.
 
Golube smaraš previše i ako ti ova tema ne odgovara slobodno se udalji.Verujem da nikome nećeš nedostajati.
 
GANGA je napisao(la):
Golub je napisao(la):
Ma da znam da ima i takvih, al oni se najmanje čuju i najmanje dižu prašinu, jer čovek koi zna on se i najmanje čuje jer nemože doći do reči.
Gospodine Golub kao prvo ovakvo ponašanje i pisanje na ovoj temi ja ću pokušati da zabranim i da znate da su me lično pogodile i koliko vidim malo ste stariji od mog sina i slobodno mogu reći da ni nos još uvek neznate pravo obristi a kamoli komentarisati profesionalno oranje te vas molim da se mogućnosti znanja tako i ophodite tj. iznosite komentare u veti ovoga a ako želite po nešto i da naučite prvi uslov je da slušate starije i da ste se rodili na selu jer ja još ni jednog takmičara sa trećeg sprata nisasm upoznao i čak ni kao zastavičara, a što se tiče snimaka i slika biće svega i sve u svoje vreme svako takmičenje se održava avgusta-septembra i kome bude trebala pomoć imaće je. Ako neko smatra da ovaj moj komentar nije na mestu neka me slobodno isključi sa foruma.

Pa ja sam mislio kad je čovek stariji i plus sa dobro praktično iskustvo, mnogo pametniji od nas što samo pričamo. To se može videti šta sam napisao, al ustvari nije tako.
 
bas super tema ja samo da napomenem samouki sam orac i voleo bih da imam vremena i sredstava da ucestvujem na tom takmicenju :ppozdrav:
 
Golub je napisao(la):
GANGA je napisao(la):
Golub je napisao(la):
Ma da znam da ima i takvih, al oni se najmanje čuju i najmanje dižu prašinu, jer čovek koi zna on se i najmanje čuje jer nemože doći do reči.
Gospodine Golub kao prvo ovakvo ponašanje i pisanje na ovoj temi ja ću pokušati da zabranim i da znate da su me lično pogodile i koliko vidim malo ste stariji od mog sina i slobodno mogu reći da ni nos još uvek neznate pravo obristi a kamoli komentarisati profesionalno oranje te vas molim da se mogućnosti znanja tako i ophodite tj. iznosite komentare u veti ovoga a ako želite po nešto i da naučite prvi uslov je da slušate starije i da ste se rodili na selu jer ja još ni jednog takmičara sa trećeg sprata nisasm upoznao i čak ni kao zastavičara, a što se tiče snimaka i slika biće svega i sve u svoje vreme svako takmičenje se održava avgusta-septembra i kome bude trebala pomoć imaće je. Ako neko smatra da ovaj moj komentar nije na mestu neka me slobodno isključi sa foruma.

Pa ja sam mislio kad je čovek stariji i plus sa dobro praktično iskustvo, mnogo pametniji od nas što samo pričamo. To se može videti šta sam napisao, al ustvari nije tako.
Da pokušam da ti prevedem "što sam mislio nisam mislio", "što sam napisao to nisam napisao", to je to ali u stvari više nije tako ni kako sam mislio a ni kako sam napisao a šta sam ustvari hteo neznam ni sam. Moja preporuka ti je da sve lepo prvo na jedan papir napišeš par puta pročitaš sve jedno tri do pet puta promeniš pa opet par puta pročitaš i verovatno ni obvo nije dobro pa ponovo kreni iz početka i na krju kada svatiš da si na početku kraja odustaneš da staviš na forum.
 
Nije uobšte tako kao što bi ti voleo da bude. Ti bi izgleda voleo da nekom zabraniš i da diše, ako znaš da oreš ne mora da znači da si genije u svemu, šta bi bilo da znaš da voziš raketu. Nemoj više da se brukaš sa ovim što pišeš, nek ostane na ovome, da te pamte oni što te poznaju kao pametan čovek. :cao:
 
Golub je napisao(la):
Nije uobšte tako kao što bi ti voleo da bude. Ti bi izgleda voleo da nekom zabraniš i da diše, ako znaš da oreš ne mora da znači da si genije u svemu, šta bi bilo da znaš da voziš raketu. Nemoj više da se brukaš sa ovim što pišeš, nek ostane na ovome bar da te pamte oni što te poznaju kao pametan čovek. :cao:
Mene će bar pamtiti kao čoveka.
 
Psi laju, a karavani prolaze. :ppozdrav:


Psi laju,karavani prolaze a Golub banovan na 40 dana.
 
neznam što ljudi dolaze na forum da se svađaju i smaraju druge
nego mi nije jasno nešto na nekom britanskom sajtu se pominje izlaz i ulaz u brazdu i kao ko ne uđe u brazdu odma i vraća se u rikverc njega banuju
 
zorancile je napisao(la):
Da li je bio najbolji orač ili je samo najviše uzorao za 24h?

izvinjavam se svima na grešci to je najviše uzorano sa 24h i to je bila reklama za case-a a ne takmičenje
a vozač je naj bolji traktorista na svetu a ne orač
 
Nazad
Vrh