Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Radi se o tome da je puno truda ulozeno u pronalazenje plasmana pa ces naravno jos teze i podeliti sa nekim. Polako se siri po komsiluku,rodjaci,firma pa se to dalje siri i naleti se na nekog ko poznaje nekog kome treba veca kolicina pa posle ni ne stizes sa ciscenjem. A za velike kolicine smo svi svesni da bez udruzivanja nema nista.
 
Slažem se ali pojam Velike Količine je relativan i vrlo promenljiv ali zar se sami od sebe nakupci ne bih stvorili na tržištu da je ono isplativo znam bar troje ljudi koji se bave prodajom svega i svačega samo ako imaju zaradu Ceo net sam pročešljao i NIKO ne vrši otkup lešnika. Voleo bih da me neko demantuje
 
nemam lešnika na prodaju količie koje imam su jako male pošto mi je zasad mlad. Poznajem čoveka koji je radio sa Itallijanima i ostao je prošle godine kratak za oko 17ooo E išao je i u Italiju kukao, molio, pretio i ništa. Bogi je u pravu moraju se mali proizvođači udružiti i naći sigurno tržište dotle je sve rizik.
 
To su lupezi neopevani koji su se opredelili da navlace naivcine i da im za debele novce prodaju sadnice i maglu.Dva puta sam zakazivao sastanak u vezi sadnica preko telefona med i mleko avans traze jer se navodno sve razgrabi.Ja se malo raspitao kod ljudi i saznao da su sve to prazne price ali ne htedoh da poverujem pre nego sto sam i sam video da su obicne **greška jer su im sadnice bile lose a cena nenormalne.
 
Sve gde je na ocigled laka lova, je isto kao tartufi, nojevi i puzevi. U poljoprivredi je najsporiji moguci obrt sredstava i sve nerealne price odbacite odmah.
 
5+

Pričao sam sa komšijom prije 1-2 god kad je on podizao zasad lješnika 1.5ha . Odlučio se zbog podatka da BIH uvozi 90% potreba lješnika . Odma sam mu rekao , ajd nek je to tačan podatak , ali koja je ukupna količina lješnika koja se potroši u BIH u pitanju ? Te godine je podignuto odjednom dosta zasada zbog te popularnosti , dal će i dalje biti tolka potražnja kad to pristigne ? Volio bi da uspiju ali...

Inače juče čujem da jedna firma ovde koja radi 5000 ha zemlje (mislim da su i najveći u BIH ) na proljeće sade 40 ha lješnika ??
 
Meni je odmah bilo jasno sa kim imam posla jer im je prica preko telefona bila bajkovita i sladunjava a sve pod geslom daj pare unapred jer smo sve vec rasprodali ogromna je potraznja. Iskustvo me je naucilo da cim me neko pozuruje tu su mutna posla.Zatim su usledile ponude da mi oni dostave sadnice i organizuju sadnju za neki simbolican iznos ukoliko bi parcela bila veca od 100 ari jer su oni navodno sa drzavom nesto surovali i obezbedjivali povrat dela uplacenog novca .Sve su obecavali samo ako platim avansno.Nisam hteo da im uplatim novac pre nego sto vidim ko su i sta su i naravno da vidim sadnice.Banuo sam nenajavljeno i zabezeknuo se kad sam video uzivo koji su to gilipteri i barabe i na cega lice sadnice,
 
U vreme kad je bila aktuelna kampanja sa puzevima, tu u jednom obliznjem selu doslo nekoliko predavaca (menadzera). Raspricali se oni, prodaju praznu slamu o puzevima. Pojedini mladji ljudi su se upecali na pricu (bajku o puzevima).
Jedan stari deda je ustao i pitao onog "menadzera": Sinko da li se to vezuje za jasle? Menadzer odgovara: NE! Kaze deda: Pa ako se ne vezuje za jasle onda odoh ja kuci sto me zamajavate ovde...

Kako su prosli puzevi, tako su prosli i nojevi i tartufi, tako ce biti i sa aronijom itd... izvinjavam se za :off_topic:
 
Nazad
Vrh