Problemi sa glodarima-štetočinama u kunićarniku

Proekta spol s.r.o. je napisao(la):
Ubuduce pokusajte i sa ultrazvucnim misolovkama... princip rada sasvim jednostavan, zvuk se podesi na frekvenciju koja ne dopusta misevima i pacovima da pridju, tacnije rasteruje te glodare.
Naravno, to ne ometa nesmetan razvoj kunica.
Ja sam kontaktirao proizvođača i nisu bili sigurni da neće štetno uticati na kuniće, pa nisu smeli da mi preporuče...
 
Morate se dobro raspitati, ne postoji samo jedan proizvodjac..... postoje i oni koji garantuju sigurnost po maticne jedinke. Sto je vec mnogo ozbiljnija prica, a i cena
 
A kako ta ultrazvucna misolovka rasteruje glodare?Pa i kunici su glodari.A kakav je to niskofrekventni zvuk koji tera pacove i miseve a kunici ga sa onalikim usima nece cuti?Mislim salim se malo, al zar kunici ne spadaju u zivotinje sa jacim tim culom sluha?Ja mislim da su to samo price nego jadni kunici nemaju kud da begaju iz kaveza.A cim ti njima ukljucis nesto sto ce da im ide na zivce po ceo dan,odmah racunaj da ce slabije jesti,biti nervozniji,mozda cak pojedu mlade zbog toga.Mislim,ja se ne razumem u te stvari i razmisljam lajicki o tome.Nadam se da se nije niko naljutio zbog toga.Mozda nisam u pravu.Zato i pitam pa kud pukne nek pukne.
Post je spojen: [time]1277505643[/time]
_________________________________________________
Mytuoo tako mi je zao zbog mace .Ja sad imam dve sterilisane zenke.Mnogi su mi macici pocrkali od otrova i to u rukama.Kad je doza prevelika ni vet ne pomaze.Nije svaka macka sposobna da ulovi pacova.Zenke su bolji lovci od muzjaka.Muzjak je retko koji za to sposoban.
 
Ja svakih par dana postavljam otrov po cijelom dvorištu. Oni koji prežive, pokolje ih moja jazavčarka, a koji zbrišu njoj (ti su rijetki), dočeka ih zračna puška :D
 
A što mogu. Imamo svinje, perad i kuniće, i to gamadi godi. Ali to se sve da riješiti. Probao sam sa "štakoro-lovkama", zamkama ali to je ništa koliko njih ima. Otrov i pas (po mogućnosti Njemački lovni terijer-štakoraš).
I da, zovite me Pero, ili Petar ::namigivanje::
 
perje je napisao(la):
A što mogu. Imamo svinje, perad i kuniće, i to gamadi godi. Ali to se sve da riješiti. Probao sam sa "štakoro-lovkama", zamkama ali to je ništa koliko njih ima. Otrov i pas (po mogućnosti Njemački lovni terijer-štakoraš).
I da, zovite me Pero, ili Petar ::namigivanje::
pero ( perje) , imas na youtube da pogledas kako ameri ubijaju nocu pacove u svinjcu, vazdusnom puskom, milina je gledati. :haha:
 
Petre imam ja kuci pusku sa patronima za divlje svinje.Pa ako me pozoves u goste ima da pravimo fleke po zidu od pacova.Ko zna...mozda izmislimo novu granu umetnosti ::namigivanje:: .Pacoslikanje,slobodni stil ::namigivanje::.Poz Petre
 
Može. ::svaka cast:: Kod mene došla prinova, novi kunići, pa će opet biti gamadi. Čim ih primijetim, ja ti javim. Ima da ih istrijebimo. :D
Moram si nabaviti novu zračnu pušku, ova je već jako slaba. Jedva miša ubije, a štakora metak škaklja :haha:
 
Ne moras menjati pusku,promeni kozicu, ako je opruga slaba,onda i nju.Za prvu pomoc naspi malo ulja u kompresioni prostor(na rupicu gde zrak izlazi-ulazi u prostor gde je kozica) pomoci ce ako opruga nije preslaba.
Pozdrav :cao:
 
Simović, hvala na pomoći. Puška je bila na popravku. Stavljena nova opruga (onaj veliki feder dolje), nova koža i nova gumica na početku cijevi
Inače, puška je Slavia 624, dosta je rijetka. Ako nabavim novu, ovu ću prefarbati pa neka stoji na zidu. Te puške su jaako precizne, iako izgleda kao da ju je djete povarilo :haha:
 
Dobra je to puska,ipak pokusaj sipati malo ulja u kompresioni prostor,sacekaj par minuta, zapni oprugu,prstom dobro zapusi usta cevi(izlazni otvor) i opali na prazno (bez diabole naravno).Ako klip lupi kao da je ispalio diabolu ne valja kozica,ako sabije zrak i polako stane nevalja opruga.
Pozdrav :cao:
 
Pozz svima.Zecica mi se okotila pre 10ak dana.Jutros u kotilici nadjem jedno zece mrtvo nesto ga je udavilo,imalo je ubod mali na vratu i na potiljku i malo je bilo krvavo.Interesuje me sta drugo moze da davi male zeceve sem pacova,posto pacovi nemogu da mi udju kod zeceva :sta:
 
Mogla bi ti biti lacisa i kuna. Ali one kad dođu, kolju sve, a tebi je kažeš samo jedno. To ti je štakor zaklao. DOBRO pokrpaj kaveze i neboj se. Ja sam znao vidjeti u kavezima štakore, provukli se unutra, ali sam pokrpao sve rupe i sad kad imaju mlade nema ih ::namigivanje::
 
laske

To ti je 100 posto lasica ona je meni davila golubove ona ima 2 zuba koja joj koliko su veliki vire van vilice i tim zubima sisa krv .Od nje se tesko moze spasiti to je nemoguce kuda se provuce ja sam imao strasan golubarnik sitna mreza sve je bilo super i ona je usla i udavila mi pilad od golubova ona ne davi sve ali postoji i kunica ona vec sve davi meni je jednom usla u golubarnik jedan stari golubarnik imala je gdje da se provuce i udavila mi svh 50 i nesto golubova ja kad sam to vidio nisam mogao da vjerujem ukucaj na internet lasica i vidjeces pise da se hrani glodarima i peradima to ti je sigurno ona. Valjalo bi kad bi imao macku ili morku kada imas morku nema sile da dolazi ona osjeti opsnost i zacvrkuce i tako ih tjera. Meni je lasica dolazila ljeti kada je bjezala od pozara bila je majka sa mladim lasicma mozes misilit kako je ona bila opasna ja sam onda pustao macku ponoci i nje se vise javljala ona je ispred mene jela golubove eto koliko se ona ne boji covjeka cak i po danu lovi kunica samo nocu lovi.Veliki pozdrav laske nadam se da ces rijesiti taj problem.
 
Nazad
Vrh