Prirodni oprašivači (Čime da naprskam cvet ranke da bih namamio što veći broj pčela?)

To i mene zanima sta bi sa oprasivanjem,valjda ce neko da nam odgovori.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad naidje godina kao ova i rod bude optimalan od ranke onda i neznamo sta je tome doprinelo... verovatno bozicna slama... ustvari losi uslovi za sljivinu osu...
 
ja sam imao odličnu oplodnju kod čačanke najbolje. samo nisam koristio med i šećer. :) zanimalo bi me i takvo iskustvo. evo bliži se novo cvjetanje, proći će to brzo.
 
Stara je tema ali ajde da napisem koji red posto sam vocar amater a i nista bolji pcelar::sramota::. Ako ste u prilici da imate kosnice u blizini pcelinjaka dobro resenje je da u secerni sirup ubacite prašnike cvetova da bi sirup imao polen biljke koji treba oprasiti. Sirup naravno ide u hranilice koje se nalaze u kosnicama a pcele posle toga mnogo bolje prepoznaju polen odnosno biljku koju treba oprasiti. Nisam imao prilike da probam ali kazu da radi!:pcelac::
 
Jel ima neki clan foruma iz Republike Srpske, odnosno BiH, koji bi mogao da mi da preporuku gdje da pronadjem solitarne pcele ?
 
Постави им гнијезда поред шуме. Мислим да иде нека трска, избушено дрво, неке цјевчице и све то наткриј. Мислим да треба да имају још и свјеже воде и земље у близини. Ја ћу тако покушати јер сам видио да их има.
 
Samo postavite cevcice od trske u vodoravan polozaj na neki stalak.Malo da se natkrije i da se cevcice sa jedne strane zatvore.Brzo ce doci da se nasele.
 
Nazad
Vrh