Priplodni materijal

Odg: Priplodni materijal

sutra ce nedelju dana kako sam odlucio prasice, a krmaca jos ne trazi vepra, neznam dali jos da cekam ili da zovem veterinara da da inekcije.
 
Odg: Priplodni materijal

sipaj joj malo vise soli u hranu i trazice polako...neke traze posle 2 nedelje a neke posle dva dana...sve zavisi do krmace... :ppozdrav:
 
Odg: Priplodni materijal

Možeš probati da ubaciš so u hranu ali pazi maksimalno 0,5%.Ja bih ti preporučio injekcije.Možeš dati Estradiol (1 ml) koji košta 42 dinara i kupuje se u humanoj apoteci ili pozvati veterinara i dati PG 600 koji košta sa dolaskom i radom oko 1000 dinara.Moja krmača je od estradiola potražila 2 dan od davanja injekcije. :ppozdrav:
 
Odg: Priplodni materijal

Prijatelju, stavi ti njoj koncentrat koji je jela u dojnom periodu,sa kavlitetnim premiksom,da ga ona konzumira po volji (tzv. flashing metod ishrane). Ako ne bude u estrusu za 7 dana pogledaj da nije neka infekcija ili mesara,trećeg nema.Krmače koje ne ispolje estrus najkasnije 10 dana primenom ovog metoda ishrane ili su toliko iscrpljene prethodnom laktacijom ili nisu više za pripust. Plus ovaj metod ishrane povećava broj ovuliranih jajnih ćelija i njihov kvalitet te samim tim imamo potencijalno veća legla, pa ko ume iskoristiće! :ppozdrav:
 
Odg: Priplodni materijal

Hrane ima po volji, dosta kvalitetne, a laktacija je trajala 30 dana :sta:
Post je spojen: [time]1275269309[/time]
_________________________________________________
Jutros sam primetio da trazi vepra, sutra pustamm veterinara. :D
Post je spojen: [time]1275327998[/time]
_________________________________________________
gagi77 je napisao(la):
Možeš probati da ubaciš so u hranu ali pazi maksimalno 0,5%.Ja bih ti preporučio injekcije.Možeš dati Estradiol (1 ml) koji košta 42 dinara i kupuje se u humanoj apoteci ili pozvati veterinara i dati PG 600 koji košta sa dolaskom i radom oko 1000 dinara.Moja krmača je od estradiola potražila 2 dan od davanja injekcije. :ppozdrav:
Jutros kada sam joj stisnuo ledja, krmaca je stajala mirno, pa sam i javio veterinaru da sutra ujutru radimo VO, ali sam joj dao i estradiol.
 
Odg: Priplodni materijal

Ja imam problem sa prasadima sve smo probali ali nemogu od proliva da se otarasim ako neko zna rešenje nek mi pomogne unapred hvala.
 
Odg: Priplodni materijal

Neosulfox, pola kafene kasicice im zasipaj u zdrelo, na 12 sati.
I krmaci zamesaj u hranu takodje, 2 supene kasike (oko 40gr), 2 puta u toku dana.
Za 48 sati mora da se zgusne. Ja sam svasta probao, tek ovako sam resio.
Kesa 500 gr kosta 450 dinara
 
Odg: Priplodni materijal

Jedan stariji čovek mi rekao da prasićima koji imaju proliv sipam čist kakako, ja mu nisam verovao! Reko ne košta me ništa da probam i pospem im 200 grama kakako praha i valov. Sutra već nisu imali proliv! To je moje iskustvo! Inače se potpuno slažem sa KishRobertom.
 
Odg: Priplodni materijal

casper je napisao(la):
Ja imam problem sa prasadima sve smo probali ali nemogu od proliva da se otarasim ako neko zna rešenje nek mi pomogne unapred hvala.
Nisi rekao koji je uzrast da li sisaju ili si ih odbio ali evo predloga.
Ako si ih odbio jak ti je koncetrat u proteinima smanji premiks, ja sam to resavao u zavisnosti od kolicine sa jogurtom u koncetratu, probaj nije skupo a resava problem. U koncetrat sipaj jogurt ili u tepsiju pa nek popiju 1 decilitar ili litru na desetak prasica ujutro i uvece videces rezultate pa se javi.
 
Odg: Priplodni materijal

savak je napisao(la):
Jedan stariji čovek mi rekao da prasićima koji imaju proliv sipam čist kakako, ja mu nisam verovao! Reko ne košta me ništa da probam i pospem im 200 grama kakako praha i valov. Sutra već nisu imali proliv! To je moje iskustvo! Inače se potpuno slažem sa KishRobertom.
Ja sam im sipao jutros oko 100gr u hranu, i kao da vise nemaju proliv.
 
Odg: Priplodni materijal

Kazu da ne valja ne znam zbog cega ali ja dam Tilozin-neotil pola kubika,zavisi od uzrasta i proliv prestaje,znaci cuda-muda sam probao i sve mi je to kilavo ali ovo je ubica proliva ako je doza jaca trlja guzicom kad mu dam ali ga prodje brzo tako da slobodno,i kod vece kategorije svinja proliv staje za 12 sati. 2 dana i nema ga.
 
Odg: Priplodni materijal

Meni prvopraskinja, dok je dojila prasice, trazila je, kad sam je odvojio posle dve nedelje je trazila, ali nije htela da stoji. Od tad je proslo skoro mesec dana i nema da trazi. Bas cudno
 
Odg: Priplodni materijal

Pozdrav-
Ajde ako ima netko neka komentira moja pitanja!
Imam prvo leglo prasaca majka landras(u krvi ima i neki mali postotak duroka),otac petren-durok (umjetno osj.).Prasci su 1.liga,zanima me jeli netko ima takve i kakvi su kao tovljenici i bi li ženske bile dobre krmače? >(samo je jedan muški,bi li valjao za nerastića)
Već sam tamo pisao kod nerastova ali nisam dobio neki odgovor(možda se ovo više čita) imam mladog nj.landrasa i neće da skače (7mj-110kg), mislim skočio je 3x do sada al na jedvite jade neće pa neće,(nije skab na noge fizički izgleda super) smještajem je odvojen od krmača samo ogradom,čuje ih i sve a on kao da ga ne zanimaju....ima li lijeka ili samo kastracija?
A one kombinacije već sam i o tom pisao,kombinacija durokx hempšir-nikad više hehe,prasci su bili odlični ali 3 ženske mi ostale čisto crna kombinacija i nitko neće,misle da su slavonske crne,(bit će dobri bravci ako ništa drugo hehe)-ovo je samo moje iskustvo u prodaji prasaca,ali kažem kod mene više te kombinacije neće biti....
 
Odg: Priplodni materijal

markob je napisao(la):
Pozdrav-
Ajde ako ima netko neka komentira moja pitanja!
Imam prvo leglo prasaca majka landras(u krvi ima i neki mali postotak duroka),otac petren-durok (umjetno osj.).Prasci su 1.liga,zanima me jeli netko ima takve i kakvi su kao tovljenici i bi li ženske bile dobre krmače? >(samo je jedan muški,bi li valjao za nerastića)
Već sam tamo pisao kod nerastova ali nisam dobio neki odgovor(možda se ovo više čita) imam mladog nj.landrasa i neće da skače (7mj-110kg), mislim skočio je 3x do sada al na jedvite jade neće pa neće,(nije skab na noge fizički izgleda super) smještajem je odvojen od krmača samo ogradom,čuje ih i sve a on kao da ga ne zanimaju....ima li lijeka ili samo kastracija?
A one kombinacije već sam i o tom pisao,kombinacija durokx hempšir-nikad više hehe,prasci su bili odlični ali 3 ženske mi ostale čisto crna kombinacija i nitko neće,misle da su slavonske crne,(bit će dobri bravci ako ništa drugo hehe)-ovo je samo moje iskustvo u prodaji prasaca,ali kažem kod mene više te kombinacije neće biti....
Ajde probaj, ne kosta te nista, da ga odvojis na mestu gde nema krmacaq u direktnom kontaktu, imam i ja problema s'tim zbog nedostatka prostora, ali uvek bolje skacu veprovi koji su izolovani nego oni u kontaktu sa krmacama.
Post je spojen: [time]1276704987[/time]
_________________________________________________
valjda se zazele one stvari :haha: :haha:
 
Odg: Priplodni materijal

Pozdrav za sve clanove Foruma!
- Ako ima neko kvalitetne nazimice, suprasne u cistoj rasi na prodaju, nek mi se javi na P.P.
Uapred Hvala!
 
Nazad
Vrh