Prinosi Suncokreta i Soje rod 2012 (Agrotehnika,Hibrid,datum setve)

savato

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2009
Poruka
4.032
Lokacija
Juzni Banat-Crepaj
Moze u temi Suncokret i Soja 2012 ali lepse i preglednije ovako deluje...
 
6 KJ LG 55.35 , 04.04.2012 21 cm predusev kukuruz 1x150000 zrna 3x15 120 kg/KJ
NS BRANKO , 04.04.2012 21 cm predusev kukuruz 2x30000 zrna 3x15 120 kg/KJ ( mnogo bolje izgledao tokom suse i na kraju,vece glave ,deblja stabljika nije bilo poleganja)
7630 kg vlaga 5,60% necistoca 5,10% prinos 12,7 meteri / jutru (2,21 tona/Ha)

15,5 KJ LG 55.35 , 16.04.2012 21 cm predusev kukuruz 3x15 120 kg/KJ
14700 kg vlaga 7,00% necistoca 4,70% prinos 9,48 meteri / jutru (1,649 tona/Ha) polegnutih biljaka od oluje od pre cca 3 nedelje po proceni 15-20%

rezime prijatno iznenadjen sa NS Brankom dok naprotiv LG 55.35 kojeg su mnogi na forumu hvalili nije se bas nesto pokazao u ovoj susi
 
@Rabadzija
Dobro si izvukao i takav prosek. Kad sam prolazio kroz Suboticu pre 2 meseca, vec onda su vam svi usevi bili izgoreli...
 
Drugar ovro suncoket juce,pozajmio sam mu prikolicu i danas mi je vratio.Hibrid Arena,setva 09.04.2012 bez vestackog djubriva prinos 2120 kg s tim da ima da pabirci.Kaze oluja mu porusila jedno 10-15% stabljika!Znaci prinos za ponos!Parcela 4,5 k.j
 
juce sam kosio rodaku neki singentin suncokret nije znao da mi kaze tacno koji,kaze pre 2 godine je tu parcelu nadubrio stajskim dubrivom bas dobro,parcela je 2,5 k.j.a prinos 70 metara ili 28 po jutru jus kvaliteta.
 
na drugoj parceli koju smo skidali prvu prinos istog suncokreta 2o metara po k.j a ovaj kada sam poceo da skidam strasno lep suncokret fantastican sklop lepe glave a u bunker curi li curi.jos u zivotu nisam ni kosio niti cuo kod nas u okolini takav prinos,inace da napomenem da je suncokret u Kovacickom ataru na putu za Idvor,tj.nije kod nas u nasem ataru jer kodnas zemlja peskovita i nemoguce da toliko rodi kao kod njih,tamo je crnica ravna.
 
juce sam kosio rodaku neki singentin suncokret nije znao da mi kaze tacno koji,kaze pre 2 godine je tu parcelu nadubrio stajskim dubrivom bas dobro,parcela je 2,5 k.j.a prinos 70 metara ili 28 po jutru jus kvaliteta.
Evo covek ima slicno kao ja da nemislite da lazem da sam imao 29centi po lancu 5 lanaca 14523kg LG56.35 al to samo sam imao na (pancevackom putu) tako mi zovemo taj deo.Moj rodjak ima njivu prekoputa moje ima je 28 centi po lancu.
 
Evo covek ima slicno kao ja da nemislite da lazem da sam imao 29centi po lancu 5 lanaca 14523kg LG56.35 al to samo sam imao na (pancevackom putu) tako mi zovemo taj deo.Moj rodjak ima njivu prekoputa moje ima je 28 centi po lancu.
@Amazon nisi nam druze napisao agrotehniku i datum setve kod tvog rekordnog prinosa...Jos jednom svaka cast
 
U zagradi u naslovu teme dodao bih jos i sreca.. kod drugara na jednoj njivi doduuse samo 0.5 kj, posejao je na istanjiranom kukuruzistu tritikal, suva jesen nikad da nikne malo misevi pojeli dok je bio u zemlji malo kad je nikao, kad sam otisao na prolece da mu prihranim (traktor mu u kvaru) ocajno je izgledalo , bacim ipak 50 kg ureje, posle 2 nedelje situacija se uopste nije popravila i oko 15-tog marta preteram setvospremac preko te njive, desetog aprila posejemo suncukret na toj njivi odmah posle toga isprskamo totalom. Od 2 dzaka neome koliko sam imao za sebe ne bi bili dosta za tu njivu pa smo posejali seme NS Bacvanin ( dobijeno pre 2-3 godine posle onih poplava kao pomoc) nicanje izvanredno, sa 8 listova jednom ospartan i to je sva mudrost bila. pre 2 dana skinut sa 10 vlage, 3.5 necistoce a prinos na tih 0.5 kj 960 kg..
Kad oce, oce a kad nece mozes mu i pevati i tepati ne vredi..
Prinos nije rekordan kao sto ste vi naveli, a sobzirom kako se situacija odvijala ovo je vise nego necijih 2500kg/kj ::namigivanje::
Inace da dodam da je prinos na nivou sela ove godine bio od 600 do 2100 kg/kj nisam cuo da je neko presao to...
 
vec sam napisao na temi suncokret al ajde da ponovim.prva parcela od 78 ari sorta NS Branko,druga parcela od 45 ari sorta NS Dusko.zajedno je bilo 3400kg.ili 1700 po lancu-jutru. vlaga 10,primese 5 .setva 20.04,predusev kukuruz,djubrenje 0.medj.razmak 25cm.s tim da je parcela sa Duskom bila bolja (a nikad na njoj nije pre sejan suncokret)dok su Branka dosta zecevi razredili i na toj parceli ide suncokret na svaku trecu godinu.
 
Pozdrav za sve,meni je bila ovo prva godina da sejem suncokret,sejao sam kws barolo rm,parcela 2,5ha prinos 6t,vlaga 7%,necistoca 3% (rekao bih na nevidljivu prasinu) setva 20.03.,prkano jednom na crno sa po 3l rezon i 3l acitogal po ha,djubrenje 200kg/ha npk i 200kg/h urea,s obizirom na godinu ja sam zadovoljan,parcela se nalazi u ataru opstine Zabari,ostali u selu imali slican prinos a neki bar tako kazu imali po 3t/ha
 
agrotehnika(pala mu kisa na vreme)....to mu je to a dali je 30 kg vise djubriva ili manje nema toliko vezee
 
Razlika izmedju velikog strucnjaka za poljoprivredu, i tamo nekog koji sad krece i pojma nema, je nekih 50-70 litara kise.
 
Ovrsen suncokret sa 1,5 hektara ili ti 2.75 k.j LG 56.65M rodio 6980 kg sa vlagom 10% i primesama 3%...Znaci 2540 kg/k.j ili 4.440 kg po hektaru BEZ DJUBRIVA! Sve se razmisljam koliko bi rodio KONDI ili Delfi ako je ovaj laganiji rodio ovoliko,sigurno jos 300-400 kg po jutru! Prezadovoljan sam,setva tj.presejan 8 maja i dobio jednu dobru kisu krajem jula! Prosek za ovu godinu je 2350 kg JUS bez vestackog djubriva,s tim da je na prvoj njivi sklop bio najveci problem!I sada se jos vise nerviram sto nisam presejao 1000 kg je razlika izmedju ovog presevanog i onog sa losim sklopom,parcele su istih povrsina!
 
Danas skinuo prvu njivu kukuruza.

Povrsina: 2.25kj (1h 30ari)
Predusev: kukuruz
Zaorano 90kg Map Uzbekistan i 100kg 8-16-24 Fertil
Pre zatvaranje brazde razbaceno 180kg/kj uree.
Zatvaranje brazde oko 15 marta.
Predsetvena priprema 28-29m mart.
Setva 3. april, hibrid F73, na 19.6cm.
Tokom citave vegetacije bio kljakav, ali ta zemlja se uvek sporije zagreva i usev na njoj kasni u odnosu na ostale njive, dok prinos bude u nekom proseku uvek.

Danas ovrsili, prinos 9360kg sa 15.1 vlage. Jus je 9240kg kad ja sracunam, ali po mesetarima (troskovi susenja, tamte vamte), ja dobio 8857kg. Lepo su zaradili 400kg (susenje (a sipao sam na gomilu gde je jus kukuruz), ulaz, izlaz, rastur) po 27.3din na meni.
Svedeno na 14% vlage 4106kg/kj. Prema mesetarima 3936kg/kj.

Nastavak za koji dan, dok se jos malo prosusi.
 
Nazad
Vrh