Prikolice

Pa na zalost kod mene zombija i savorisa ima zato sto mi zivio nedaleko jedan od drugog i stavarno ima velikih brda !!!
 
Nazvao sam ove u Vajskoj,nemaju nikakve delove za Zmajevke,ako neko cuje da negde neko prodaje polovne gume,oba hidraulicna cilindra,felnu i glavcinu neka javi.
 
ljudi ovo su moje prikolice. prva je inex lifam fabricke nosivosti 4t. mislim da je o njima bilo nesto reci ranije. lifam je saradjivao sa uzbekistanskom fabrikom traktora iz taskenta (tad je to bio SSSR sve) i kao kompenzaciju je dobio hiljadu komada ovih "ruskinja". inace one su plave ili crvene fabricki. u selu ih ima petnaestak komada i pokazale su se kao neunistive. bez problema se tovari po 7-7,5 tona u njih. ja sam moju preradjivao, tj skinuo sam rebrasti pod koji je imala i od njega napravio gornje stranice, a za pod je stavljen lim od 2,5mm. posto je povecan tovarni prostor, dodali smo jos jedan list u gibnjeve, i napravili rifuzno kipovanje na desnoj strani. druga je tehnostroj DDK 500. problem je sto je tehnostrojka uza od ove ruske za oko pola metra i ima uzi trag tockova , pa je prilicno neprakticno voziti ih ovako u tandemu, pogotovo kad se ide na rampu na silosu. sad, mene interesuje da li neko ima na prodaju, ili zna nekog ko bi prodao ovakve prikolice, naravno iste marke. prvenstveno sam zainteresovan za ruskinju, jer su dve u paru idealna kombinacija za mog rusa 1025, ali i tehnostrojka 5t je pozeljna
 
Poslednja izmena:
nisam siguran da li je sajt okacio sliku, ovo je link http://tinypic.com/view.php?pic=xljnso&s=7

Evo te slike

xljnso.jpg
 
Ima i u Backom Brestovcu ili Gracacu isto takav (zelen 1025), mimoisli smo se pre neki dan.
 
Izgled prikolice pre remonta
prikolica.jpg


I naravno posle remonta :)
img20110918150316.jpg


img20110918150408.jpg

Covek ih nije prepoznao,od onog krsa ispadose pristojna prikolica :)
 
pre neki dan sam dao komšiji prikolicu i dok je on terao prvi put video otpozadi da je prednji kraj prikolice pomeren ulevo oko 30 cm u odnosu na zadnji
tj točkovi se ne gađaju uopšte
setio sam se da je prevrnuta pre koju god.
kako to da ispravim?
 
verovatno ti je pukao sraf na gibnjevima, zamenis sraf i to je to. inace taj srednji sraf na gibnjevima ti je i centriranje trapa,tako da kada on pukne trag se neprati, a kada ga zamenis sve se vrati u normalu ja sam morao da pravim sraf jer je specifican a bilo je i problema i sa vadjenjem zalomljene glave koja je ostala u osovini.
 
pre neki dan sam dao komšiji prikolicu i dok je on terao prvi put video otpozadi da je prednji kraj prikolice pomeren ulevo oko 30 cm u odnosu na zadnji
tj točkovi se ne gađaju uopšte
setio sam se da je prevrnuta pre koju god.
kako to da ispravim?

Prevrni je sad na drugu stranu mozda ce se ispraviti.:ppozdrav: Mora da se cela sasija nategla od prevrtanja teko da ce da ide nazad.
 
Nazad
Vrh