Prikolice

Lovac jel si kupio cisternu?
Jok za malo neku zguzvanu creinu bez tockova , al nista
Naj verovatnije cu uzeti novu majevicu 3t
Videcemo kakva ce biti jesen I hoce zima biti jako duga
Moze bez kamate na 2 god,

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
E ako kod ovih naših bude sranja dolazim kod tih tvojih...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Tako tvrde, jos ih pitam jel to hoce da produze agoniju kazu ne!
Do sada nisam imao problema sa njima, a za ubuduce videcemo!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Zaboravih reci, za kamion ( sleper kada kiper) me je pitao jel imam nazidane stranice, kaze da ne sme!!!
Sreca nisam stigao da nazidam

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
A šta da rade oni čije prikolice imaju fiksno vučno oko?Član Olalija kupio dve nove Pronar prikolice koje nemaju okretno vučno oko.Neće moći da registruje nove prikolice. :sta: Cela ova zbrka je nastala iz razloga što je preko 50% vozila išlo na tehnički u kovertu tj.išli samo papiri i saobraćajne a vozilo stojalo kod kuće.
 
mene zanima mi koji imamo stare table, jel se treba to registrovati na nove? cak na jednom spediteru imam i bele i nije smetalo
 
Jako veliki problem ce biti oko vucnog oka i poteznice jer je svetski standard gornja okretna poteznica i fiksna ruda a kod nas traze okretno vucno oko. Kod svih traktora pa i IMT-a proizvodjenog posle 80 i neke je okretna poteznica! Vidjao sam slucajeve gde su kacene prikolice sa okretnim vucnim okom za traktor sa okretnom poteznicom pa je bilo pucanja klinova kad se ceo sistem okrenuo za 90 stepeni a bilo je i otkacavanja prikolica i tako svasta nesto.
 
Ja imam na kamionki fiksno vucno oko, a okretnu poteznicu na trsktoru. Znaci ja cu preci tehnicki, jupi :osmeh:
 
A Zmajevke sa kamionskim gumama,ovde je neko na brzinu napisao,nzm jel u ovoj temi ,jel ce i one imati problema sa registracijom ?.I koliko je to sigurno ako je odgovor potvrdan,jer ovde kod nas ima gomila zmajevka sa tim gumama,a i ja sam hteo uzeti te gume za moje prikolice.
 
I ja imam te kamionske točkove na Zmajevkama.Tek što sam ih registrovao po starom zakonu i sada imam godinu dana da se raspitujem da li mogu ovi točkovi ili ne mogu.
 
Ako i kod vas uvedu EU zakon onda moras imati atestiranu poteznicu, a kako prikolica dolazi vec sa rudom proizvodjac je napravio atest ako je original. Na poteznicama koje se kupuju naknadno, a EU proizvodnje imaju plocicu sa podacima i atestom , za sada to na tehnickom ne gledaju toliko osim ako su neke pravljene prikolice prvi puta atestirane i registrirane, ali koliko mi je poznato na papiru zakon postoji prepisan kod ulaska u EU.

Takodje provjere kocnica na prikolicama i na terenskim tehnickim po selima, ali tu bude svasta , ako ide u stanicu za tehnicki ide na valjke prikolica.

Neki prepravljaju sa pneumatike na hidraulicke kocnice prikolice , svi zapadni traktori dolaze sa obaveznim hidraulicki vanjskim izlazom za kocenje, a kompresor im je dodatna oprema i poskupljuje traktor oko 4kE a hidraulicki sistem je jeftiniji za prvu ugradnju od pneumatskog a rade lokalno i atest sa "kucnim" preradama, dodaju se hidraulicka crijeva i umjesto pneumatskog klipa stavlja se mali jednostrani hidraulicki klip velicine onih na pneumatskim sejalicama ili rasipacima.

Da i ove gume sa kamionskih labudica i manjih kamiona prolaze legalno na prikolicama samo ih upisu na tehnickom u prometnu.
 
Nazad
Vrh