Prikolice

Jako stare kamionke tipa sto su vukli dajc I FAP 13 su imale JEDNOKRUZNI sistem a kasnije je svuda isao dvokruzni
Ja sam se namenjao tih ventila brdo, remontovao, sta sve nisam, na kraju sam probao da sipam uk2 ulje kroz crevo ne bi li se podmazao mehanizam, dzaba od toga, sluzi jedno vreme i cao.
Nikad nisam zagledao na kamionskim prikolicama na koju foru radi i da li bi mogao da se namesti, da li zna neko?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jako stare kamionke tipa sto su vukli dajc I FAP 13 su imale JEDNOKRUZNI sistem a kasnije je svuda isao dvokruzni

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Hmm, mislio sam naci sa Svabske prikolice, retko i na odpadu tih prikolica da ima vise...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ne gubis vazduh,kad zavrsis kocenje na dvokruznom sistemu vazduh se vraca u bocu,a na jednokruznom izadje napolje kroz ventil..
 
Koja je prednost dvokruznog u odnosu na jednokruzni
Velika je prednost, mnogo je sigurnije, dok nemas pritisak nema kretanja ukoceno je, ako izgubis pritisak ukoceno je na oba sistema, imas mnogo bolju rucnu kocnicu, na jednokruznom nemas parkirnu rucnu! kocnicu, svi kamioni I autobusi posle 1983 su morali da imaju dvokruzni sistem kocenja,

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pa meni i zmajevka kad otkacim momentalno zablokira kocnice..
Cak jedared se tati otkacila prikolica,tj pukla rudica,i orikolica ostala u mestu zakocena..a to je jednokruzni sistem..
A za dvokruzni sam bio ubedjen da vraca vazduh nazad..
 
Mislim da je samo rucna razlika...
Da krenemo od pocetka,
Jednokruzni sistem koci pritiskom, a opruge otkocuju, kad je ukocen klipovi su pod pritiskom
Dvokruzni sistem klipovi su sa duplim membranama, 2 creva ide na klipove, ne sve ali bar 1 osovina
Bez pritiska klipovi su isterani, opruge su ukocile, dobijemo stalni pritisak, opruge su sabijene kocnica slobodna, kad aktiviramo stisnemo papucu kocnica staje protok stalnog pritiska a povecava se radni pritisak koji koci

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Znaci koci i opruga i vazduh,a kod jednokruznog koci samo vazduh.

- - - - - - - - - -

Sta treba na traktoru da bi napravili dvokruzni?
 
Znaci koci i opruga i vazduh,a kod jednokruznog koci samo vazduh.
Da bas tako
Mnogo je sigurniji dvokruzni sistem kocenja
Imate rucnu kocnicu ko svet
Veliki problem je sto nase stare prikolice imaju jednokruzni sistem kocenja, desavalo mi se da sam se spustao niz Principovac I gledam kako gubim vazduh, kompresor nije dovoljnog kapaciteta da duva dve prikolice sa po 4 kociona klipa, da je bio dvokruzni sistem kocenja ja bih isto gubio vazduh Ali bi sigurnosna kocnica ODRADILA posao, one opruge o kojima sam pisao

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Malo je Lovac nesto pobrkao oko tog sistema
Dizel, treba ti kocioni ventil za dvokruzno kocenje, ja sam to namestio na 5106
To je lako namestiti , izvedes jos jedan izlaz za stalni pritisak posle kijavca a pre boce bi stavis jednosmerni ventil izmedju izlaza I boce ali treba i prikolica sa dvokruznim sistemom

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Da bas tako
Mnogo je sigurniji dvokruzni sistem kocenja
Imate rucnu kocnicu ko svet
Veliki problem je sto nase stare prikolice imaju jednokruzni sistem kocenja, desavalo mi se da sam se spustao niz Principovac I gledam kako gubim vazduh, kompresor nije dovoljnog kapaciteta da duva dve prikolice sa po 4 kociona klipa, da je bio dvokruzni sistem kocenja ja bih isto gubio vazduh Ali bi sigurnosna kocnica ODRADILA posao, one opruge o kojima sam pisao

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
ti si malo pomesao obican dvokruzni sa tristop cilindrima :ppozdrav:
 
Kakav je onda sistem kocenja na mojoj Itas kamionskoj prikolici?
Kad raskacim traktor ona odmah zakoci, rucna radi odlicno, a i ako malo bolje zakozim nogom hocu kroz prozor da izletim :osmeh:
Tek kad ispustim vazduh iz boce na prikolici tad se kocnice raspuste. Ima jedno crevo prikopcano, ali ima jos jedno koje je puklo na izlasku i nikad nije ni namesteno.
Da li bih nesto dobio kad bi skopcao i drugo crevo jer na traktoru ima jos dva prikljucka.
 
Nazad
Vrh