Prikolice

Ne znam kako bih to izveo na ovoj mojoj.Ako uvelicate sliku koju sam postavio,videcete kako se drze stranice(mada se to sad ne vidi bas najbolje,a drugu sliku trenutno nemam).Deo patosa ispod stranice je malo izbacen,pa to otezava prepravku na "sistem Fak Loznica".
Postavicu sutra bolju sliku,pa dajte neki savet,predlog :ppozdrav:
 
Dobar ja brzo se otvara a ne ko kod zmajevke treba da vintas dosta dok se ne otvori.

- - - - - - - - - -

Jesu li to drvene stranice
 
A tu su kopce navarene a ovde kako bi ovde izveo da mu drzi tako jako.

- - - - - - - - - -

Jedino da na te drzace stanica navari kopce
 
Ja sam moju dubravu sa drvenim stranicama prepravio na rifuzno slican sistem kao zmajevka pa kad stavis sliku gde se bolje vidi kacenje da uporedim, mozda bi mogao kao ja da uradis. Inace vrlo prosto odradjeno.
 
@Branković
Upravo sam mislio da napraviš ovako kao što je Marko okačio link,isto ide šipka celom dužinom a na stranicu se vare ove kopče. I na onaj sistem moraš variti kao šarku od punog materijala i još sa konusom na jednoj strani.U svakom slučaju slikaću sa zmajevke,ako neko pre ne okači slike.
 
A da su metalne lakse bi napravio taj sistem kao kod loznica
Da,da su metalne bilo bi lakse bilo sta uraditi..

Jesi razmišljao da šipku staviš ispod sanduka, a tu gdje se stranica drže da kopča dođe?

Nešto poput ovoga sa slike?
https://www.njuskalo.hr/image-bigger/strojevi-transport-tereta/prikolica-lesko-7t-jednoosovinka-slika-56145903.jpg


Problem je taj deo patosa koji je van stranice. E, jedino kad bih prosekao taj deo gde bi se vario uvaj "U deo" za stranice za nekih 12-13-15 mm,onda bi mozda moglo

Ja sam moju dubravu sa drvenim stranicama prepravio na rifuzno slican sistem kao zmajevka pa kad stavis sliku gde se bolje vidi kacenje da uporedim, mozda bi mogao kao ja da uradis. Inace vrlo prosto odradjeno.
Bice sutra slike,pa da uporedimo :ppozdrav:


@Branković
Upravo sam mislio da napraviš ovako kao što je Marko okačio link,isto ide šipka celom dužinom a na stranicu se vare ove kopče. I na onaj sistem moraš variti kao šarku od punog materijala i još sa konusom na jednoj strani.U svakom slučaju slikaću sa zmajevke,ako neko pre ne okači slike.

Naravno,varenje ce biti u svakom slucaju.
Verujem da je jednostavnije resenje kao na Loznici i ovako sa Markove slike,ali,kazem,imam taj deo koji smeta.Ali,ako se mora-mora :osmeh:

Bice jasnije kad postavim jos neku sliku,pa da vidimo sta i kako :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Njemu ne odgovora sistem otvaranja navojem,nego klasicno preko rucke ,otvoreno-zatvoreno u jednom potezu,lakse je po meni to odraditi.Nema sta tu da se misli ni mudruje,ima 4 metalna vertikalna nosaca na toj stranici,na njima srafovima pricvrsti te kao sarke ili kao se vec zovu,varenje nije potrebno tu.A dole ispod sanduka nek povari ostalo sta je potrebno....cev,one kao uskice,tj vodjice i same kuke da uhvate stranicu i gotovo :p.Obicna prikolica nije space ship lol.
 
@mirmag
Hvala! :ppozdrav:


Evo slika,nadam se da se dobro vidi:




A izmedju gornje i donje stranice treba postaviti neku šarku da bi gornja drzala donju...

 
Nije. Fabrički trostrani kiper. Fabrički samo sa donjim stranicama, ja napravio gornje. A tad kad sam ih pravio, nisam razmišljao o rinfuznom otvaranju...
 
Ako može pomoć, koja je bolja prikolica, fak loznica 7t fabričko stanje i balonke gume ili itas 5t(u koju staje preko 7t) i balonke gume, mislim na jačinu šasije, jačinu stranica, povoznost,mesta korozije i ostale mane i vrline?Bio bih zahvalan na odgovorima koji bi mi puno pomogli.
 
Itas je odlicna prikolica,mozda malo niska pa voli da sebzaglavi u blatu,loznica sa balonkama je odlicna stvar,jer sa uskim hoce da se prevrce,i sasija je nesto meksa...mada u Loznicu tovare mahom vise od 5t,pa nije ni cudo...itas je jako povozna,al nije ni loznica loša...
Uzmi onu koja je u boljem stanju spram cene i neces pogresiti...

- - - - - - - - - -

Loznica fabricki sto ima zatvaranje rinfuza lose dihtuje,a ni sarke joj nisu jaca strana... na itasu je to dosta bolje...bar po mom iskustvu,sto sam ih po selu razvslacio u sezoni...
 
Nazad
Vrh