Prikolice

Imam Dubravu od 3.8 tona nosivosti i sve preko 4 tone je maximum za njene gibnjeve i gume (7,5-16). Šasija bi izdržala i više...

Stvarno se čudim da ta prikolica toliko nosi bez problema.
 
imam dve kikinde koje na 4t isprave gibnjeve,a dubrava na preko 5t ni blizu ne ispravi gibnjeve,bolje mi nosi i od utvine prikolice....sad dal je neko menjao gibnjeve il su fabricki neznam,al nosi ekstra
 
Ima ovde u komšiluku jedan je čovek preradio Dubravu za 6-7 tonku, ali je sve živo ojačao.
Evo slike:
DSC00259.JPG
DSC00260.JPG
DSC00261.jpg

Majstor koji je to prerađivao je uradio jako dobro.
 
To su balonke kao kod malih Tehnostrojki od 5 tona.

Na slikama se ne vidi baš, ali osovine je ojačao tako što je sa prednje strane celom dužinom navario neku traku od pločevine.
 
Dobro vidiš. Ta se prikolica navozila repe do mile volje.
Slika je od pre 5-6 godina.
 
Od tih manjih prikolica samo tehnostroj trpi pretovar od 1-2t. Nasa je 3t sasija a celog veka nosi 4.5-5t. Gibnjevi se ne boje tog tereta ni sasija (ojacana je cim je kupljena prikolica 1982 godine), ali gume su nam pucale. Sada su 12 platni i dobro se pokazalo. Jos bolje bi bilo da su balon gume kao na 5t tehnostrojkama, ond bi ladno islo 5t kud god hoces.
 
dubravu 800 a utvu4,5t 900€ imao sam vremena i cekao sam da naleti jeftina prikolica
 
Nisam pazio na casu pa mi mozda i pronaklo. Gde se nalazi broj sasije na kikindskim prikolicama 3t. . Hvala.
 
Od pozadi gledano, na šasiji iznad zadnjeg desnog točka i na pločici napred ako je ima.......
 
Nazad
Vrh