Prikolice

Simke, dobra ti prikolica samo tako. Bas bi mi odgovarala takva sad za ovo vreme. Ja sad kad bih mogo na pojedinim mestima da izvlacim 2,5m bio bih presrecan. Nego, sta radi ovaj pozadi? Jel ima to neke svrhe?
 
Taj pozadi izigrava silu :osmeh: Iskreno da ti kazem, ne znam da l' ima neke svrhe, al' ljudska psiha je cudo, pa misli i da avion moze da zaustavi.
 
kod mene u selu jedan ozbiljniji poljoprivrednik je davnih 80ih prepravio originalnu imt prikolicu na ovaj sistem. samo sto ta prikolica ima i blokadu i mjenjac od dajca ako se ne varam i odgovara na dosta traktora a i kad se koristi vuca prikolice nikad nije na tvrdom pa mala odstupanja nisu strasna. inace zvijer. uskladjena je za imt 558 i 99% slucajeva je on i vuce. prepreka nema. gume 9ke na njoj. gdje oces, kad oces i kako oces ona samo ide.

- - - - - - - - - -

Oko 4 kubika sirove bukovine, inace celu noc je padala kisa i bilo je bas vlazno.

ovde nema 4 kubika da *ebe rak raka.
 
Mi smo dosli do nekog podatka, da je cak i izasla jedna mala serija fabrickih imt prikolica sa ovakvim sistemom. Inace svako ima svoje misljenje, prikolica je siroka 1.25m s tim sto su se arnjevi rasali pa ima lufta i samim tim je u vrhu jos sira, vi procenite sami koliko ima.
 
ne igra toliku ulogu koliko je prikolica siroka vec sto je to sve cijepano i nije lijepo tj bez supljina slozeno. da se zauzmes i slozis ovu prikolicu lijepo, ne bi imala ni 3 kubika. ne sudim nikom al nema te mase na prikolici. radio sam dovoljno sa sumom da znam omjeriti.
PS: ne zelim da pretjerujem ali 2.8kubika ima ali ne vise.
 
ne igra toliku ulogu koliko je prikolica siroka vec sto je to sve cijepano i nije lijepo tj bez supljina slozeno. da se zauzmes i slozis ovu prikolicu lijepo, ne bi imala ni 3 kubika. ne sudim nikom al nema te mase na prikolici. radio sam dovoljno sa sumom da znam omjeriti.
PS: ne zelim da pretjerujem ali 2.8kubika ima ali ne vise.

Malo ste pomesali babe i zabe...
 
Ako je prikolica siroka 1.25, to znaci da duzinski ima 3.75. Vidim da visine ima i preko metar, tako Simke nije preterao.
Moje misljenje je da ima 4 metra drva na prikolici.
Tezina na prikolici je sigurno preko 3 tone..
 
Pomješali se kubiki i metari jer iz kubika trupaca se dobije 1,3-1,4 metra cepanica.Tako da i težina kubika je veča od metara.
 
Kod nas niko ne računa tako, u našem kraju svima je vaš kubik=metaru upakovanih cepanica, kubik kao što vi računate se koristi samo na strugari, tako da je stvarno došlo do zabune.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Bravo "simke" baš si je testiro,ja danas nabavio gume kramponke pa namestio pa ce proba prenosa al mi vreme nedostaje.
 
@simkeVA/prikolica je bas dobra ako mozes napavi koju sliku same prikolice bez tovara da vidimo kako je odradjena vuca :bravo:
 
Imaju neke slike na 203. strani #4046 post, da ne ponavljam sada iste slike. Ako te nesto konkterno zanima reci, pa cu slikati.
 
Nazad
Vrh