Prikolice

To je ok ako je 4kw, jer iako vuces veci teret to je samo mucenje traktora.
 
из правилника о димензијам возила у саобраћају:


član 13
odnos bruto-snage motoraizražene u kilovatima i najveće dozvoljene mase vozila izražene u tonama, mora biti,i to za:
1) putničke automobile,kombinovana vozila i motocikle - najmanje 14,72 kw/t;
2) autobuse, osim autobusazglobnog konstruktivnog sastava - najmanje 8,83 kw/t;
3) teretna vozila - najmanje7,36 kw/t;
4) autobuse zglobnog konstruktivnogsastava - najmanje 5,88 kw/t;
5) radna i specijalna vozilanamenjena za obavljanje komunalnih usluga, teretna vozila namenjena za obavljanjetransporta u poljoprivredi, šumarstvu, građevinarstvu i rudarstvu, kao i za skupove motornih i priključnih vozila - najmanje 4,41 kw/t;
6) vozila sa elektropogonom:
a) sa napajanjem iz mreže - primenjuju se odredbetač. 2. Do 4. Ovog stava;
b) sa napajanjem iz sopstvenog izvora električneenergije:
- za vozila namenjena prevozu lica - najmanje5 kw/t, osim za bicikle sa elektromotorom;
- za vozila namenjena prevozu tereta - najmanje3 kw/t.





 
Ništa novo, dve dobro napunjene zmajevke plus traktor imaju bruto 27tona. Traktor od 50kw to sasvim solidno vuče po ravnom, i na manjim uzbrdicama, a po zakonu je potrebno da ima barem 120kw (165ks). Koja glupost :sjasi:.
 
Тежина трактора је у овом случају по закону НЕ битна, битна је његова снага. Да мисли се на бруто тежину прикључка. Трактор од 120кс требао би да вуче максимално 21 тону терета за собом ( тежина празне приколице+терет у њој тј. нето+тара).

- - - - - - - - - -

Закон је јасан, а преписан је из ЕУ.....
 
Po ovom zakonu, recimo APN 6 (koji se po istom zakonu registruje kao motocikl), sa 2,1kw i 62kg svoje mase, nesme da vozi osoba teža od 81kg :haha:.

- - - - - - - - - -

Zakon jeste jasan, ali za koga :haha:.
 
Jeste đuture, cela kompozicija, sa sve vozačem i gorivom :osmeh:.
Par puta sam vukao sa 577 na kraću relaciju oko 32,5 tone (bruto), i mogu reći da mu je to već dosta, jer nije imao snage da vuče petom :osmeh:.
 
Danas sam montirao preradjene kamionske felne sa gumama na prikolicu. Na felnama je iseceno srce i ubaceno novo jer nije isti broj i raspored brezona. Dimenzija starih guma je bila 7.50 R16 a sada su nabacene kamionske 235/75/R17.5 tubeles. Glavni razlog je da bi se povecala nosivost po pitanju guma, jer stare su pod teretom od 6-7t jako ''zvakale". Njihov pritisak u gumama je bio 3.5 bari dok ove kamionske se duvaju na 6 bari. U pitanju je IMT jednoosovinka makedonske proizvodnje nosivosti 4t (po saobracajnoj) a vise puta je probana sa duplim teretom i nosi ga bez problema, samo su stare gume predstavljale problem. Spoljni obruc koji se vidi na felni je greska varioca. Pa je onda iseceno i zavareno na pravo mesto sto se bolje vidi na drugoj slici. Tako da je sada ovaj prvi prsten dosao kao ojacanje felne. Ovo pisem u slucaju da neko razmislja da napravi slican poduhvat, pa da mu malo olaksam posao. Farbanje felni je izostalo zbog uposlenosti prikolice, a u planu je na leto komplet farbanje.



img7029.jpg






img7030.jpg



Stara 7.50 pored preradjene.




img7031.jpg
 
Da znam, na mojoj su premale 17.5, a i ja sam podizao na federima Tehnostrojku jer kad sam stavio 19.5 onda su jako blizu klina za kipanje dok sam skretao.
 
Nazad
Vrh