Prikolice

Odakle Masseyu vazdusne kocnice sta je tebi ??? :osmeh:

Sklepaj mu... :haha: :osmeh:

Iskreno nisam bas obracao paznju na to,ali mi je nelogicno da tako skupi i prestizni traktori nemaju kompresor koji u najmanju ruku treba svakom traktoru...
Jos kad vidim da se na novim traktorima doplacuje po 1000+e onda stvarno nerazumem...
 
Na starom kompjuteru sam imao slike dok mi je kolega usluzno vrsio kako je on na vagonku dogradio hidraulicne kocnice bez pol muke. Svaka osovina ima dva zracna cilindra i poprecnu sipku koja spaja lijevu i desnu stranu da bude izjednaceno kocenje. On je samo na sredinu osovine zavario komad lijevanog U profila i na njega napravio nosac za jednoradni cilindar za podizanje vitla na zmaj hederu koji se drugim krajem spajao na tu popracnu osovinu za kocenje, ako me razumijete. Tako napravio na obje osovine, spojio crijeva i ustekao na traktor. Ta prikolica je kocila kao luda a u funkciji je ostala i njena zracna instalacija ako jednog dana nabavi traktor s kompresorom kako je na kraju i bilo.


Evo, nasao sam neku jadnu sliku sto je zaostala na internetu, originala, na zalost vise nema...

EDIT: nasao sam u punoj velicini ovdje se sve lijepo vidi.

p6190076dn6.jpg
 
Nije tajna takav 1 je 100e. Ako ti treba pozovi ga da ti ih ustupi , jer on nije ih postavio , a ja cu njemu druge da posaljem.
 
Сви трактори увежени из франуске имају хидро кочнице, они не знају шта је ваздух, а такође и швабе их исто користе...ја сам присталица хидро кочница, јер су дефинитивно боље и не би они правили тако да то не ваља....

- - - - - - - - - -

Иначе и мени требају ти цилиндри, ејр смо и ми хтели да правио хидро кочнице на приколицама....
 
Da,vecim delom je Vojvodina ravna i ne trebaju kocnice (mada u nasem ataru ima zanimljivih nagiba). Ali zbog idiota koji te preteknu pa koce ispred tebe jos kako trebaju!
 
Na starom kompjuteru sam imao slike dok mi je kolega usluzno vrsio kako je on na vagonku dogradio hidraulicne kocnice bez pol muke. Svaka osovina ima dva zracna cilindra i poprecnu sipku koja spaja lijevu i desnu stranu da bude izjednaceno kocenje. On je samo na sredinu osovine zavario komad lijevanog U profila i na njega napravio nosac za jednoradni cilindar za podizanje vitla na zmaj hederu koji se drugim krajem spajao na tu popracnu osovinu za kocenje, ako me razumijete. Tako napravio na obje osovine, spojio crijeva i ustekao na traktor. Ta prikolica je kocila kao luda a u funkciji je ostala i njena zracna instalacija ako jednog dana nabavi traktor s kompresorom kako je na kraju i bilo.


Evo, nasao sam neku jadnu sliku sto je zaostala na internetu, originala, na zalost vise nema...

EDIT: nasao sam u punoj velicini ovdje se sve lijepo vidi.

p6190076dn6.jpg

a sta vrati jednosmjerni cilindar,posle kocenja?
 
Nazad
Vrh