Prihranjivanje pšenice

Ja planiram za koji dan 0,5 l Olimpa + biatlon+0,5 Dash+neki insekticid, sve za hektar.
 
Ако хоћеш да је спалиш онда може, сада би најбоље било ићи амино киселинама да биљка лакше преброди ова стресна времена за њу.
 
Meni se čini da je moja pšenica izašla iz faze drugo bacanje azota, klas krenuo na čitavoj njivi, a pripremio još 200 kg /ha Kana.
 
Sa koliko rastopljene ureje ste najvise prskali žita?
zavisi od godine, od 25kg do 100kg na špricu od 600L (cca za 3ha)....
ove godine isao 25kg na 600L, ne usudim se više...vidim kod drugih koji su išli istom količinom kao i prije da su 'spalili' pšenicu i samo ubrzali odbacivanje donjih listova...

ugl kad god sam pokisao dok sam folijarno ureju prskao tad je bio i najbolji učinak...posebno na protein
 
Već sam pisao, pa da ponovim. 20 kg ureje na 100 l vode rastopi se izjutra ili dan prije, mora se otopina zagrijati na normalnu temperaturu, ja sam rastapao izjutra u bure u plasteniku. Prska se pred sami mrak. Ja nisam imao ožegotine, a struka kaže da može do 30 kg na 100 l vode uz upotrebu kako sam opisao. Ožegotine pravi ledena voda i prskanje po jakom suncu.
 
Već sam pisao, pa da ponovim. 20 kg ureje na 100 l vode rastopi se izjutra ili dan prije, mora se otopina zagrijati na normalnu temperaturu, ja sam rastapao izjutra u bure u plasteniku. Prska se pred sami mrak. Ja nisam imao ožegotine, a struka kaže da može do 30 kg na 100 l vode uz upotrebu kako sam opisao. Ožegotine pravi ledena voda i prskanje po jakom suncu.

Za 20% i 30% otopine kako ste naveli je premalo vremena ako se topi ujutro i predvecer sprica!

U prosjeku mi otopljena urea stoji po 2-3dana i duze na suncu u cisternama prije prskanja..
Tako radim vec 15ak god i nema problema za psenicu nit za spricu i filtere..
Kolega mi isto tako radi zadnjih 3-4g i sprzio je psenicu ove godine, prejaka koncetracija (75kg na 600l) na ovu susu (nedostatak padalina, rose itd…)
Ovi sto su radili kako ste vi opisali, noc prije ili ujutro topili a predvecer prskali, takvi su je bas osurili i sa 10% koncetracijom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh