Prihranjivanje pšenice

Nisam nesto pametan ali moja zapazanja su da ovaj neki Amosulfan po paprenoj ceni ima samo 20% azota,pa to je slabije i od KANa,zasto bi kupovao to kad mogu za te pare da dobijem duplo vise duplo jace UREje.
 
Cemu sumpor odjednom obavezan,to ranije nije bilo u djubrivima pa su prinosi bili rekordniji.Vreme ce pokazati ali mislim da je ovo u vezi amosulfana neka vrsta marketinskog trika sto ce vreme pokazati.Koliko si placao Amosulfan?
 
Cemu sumpor odjednom obavezan,to ranije nije bilo u djubrivima pa su prinosi bili rekordniji.Vreme ce pokazati ali mislim da je ovo u vezi amosulfana neka vrsta marketinskog trika sto ce vreme pokazati.Koliko si placao Amosulfan?
Kazu da kad je elixir usao u zorkine pogone da je pronasao ogromnu kolicinu sumpora,a taj se sumpor mora negde utrositi.
:haha::haha::haha:
 
U vezi sa pacevackim kanom. Ja sam ga bacao u prvoj prihrani 250 kg /ha u ddžakovima od 50 kg. Kvalitet katastrofa, unutra je bilo svega i svačega a najgore su okamenjene grudve koje je nemoguće razbiti. Prašina katastrofa sve belo peče po ustima i nosu.
E drugu prihranu pre neki dan isto pančevački kan ali 25 kg vreće 150 kg /ha, kkao da nije isto djubre. Nijedna grudvica lepe granulice nema prašine. Extra djubre već se otopilo

i ja sam bacao pancevacki kan vrece od 50 kg ali nista od toga nije bilo u vrecama,cak i granulacija je bila kao sto pise na vrecama
 
Uzeo sam sekator za prskanje i planiram da rastopim ureje, samo ne znam koliko kg/ha da stavim. Vidim i po neku lemu pa ne znam cime mogu prskati nju u kombinaciji sa sekatorom i rastopljenom urejom.
 
Nazalost nemam vremena da prelistavam puno forum... Jel mogu Sekator i Slavol u istu prskalicu da se pomesaju? I jel dovoljno 5L Slavola po ha, na bocici pise da treba 7, neko kaze 5 i tako u krug.
 
Možeš pomiješati,čak je i preporučljivo radi boljeg upijanja herbicida u korove jer korov "nanjuši " hranu i povlači i herbicid.Slavol nije ni herbicid ni fungicid da se mora držati doze 100% tako da 5 l može da prođe a ako je usjev dobar možda ne treba ni toliko.
 
Hvala na odgovoru. Pa usev je onako, uglavnom solidan na nekim delovima nejednak i ima malo zuckaste boje, pa sam se nadao da ovo moze da popravi stanje.
 
Drugari da li cycocel mogu da koristim do pojave drugog kolenceta posto kod mene prvi postoji a drugi se tek formira,i u koju kolicinu najbolje pise od 1-2 litra po ha,to je velika razlika,prosle godine sam koristio 2 l i na pojedina mesta psenica nije porasla vise od 20-25 cm i cini mi se da je tu bio slabiji rod,ili mozda cycocel nema veze sa prinosom. I jos nesto da li mogu ja da koristim i za jecam posto vidim da pise samo psenica,da li je neko probao?
 
Nazad
Vrh