Prihrana i đubrenje voćaka

I ja od ove sezone troskove svodim na minimum. Jesenas nisam ni bacao djubrivo , a na prolece cu samo malo azota. Hemija samo najnuznije i naravno najjeftinja .
 
Ni ja nisam bacio jesenje(besparica) a na prolece cu dve prihrane kanom, uz ostriju rezidbu, pa se nadam nekom rodu
 
ja sam sa tri sake posolio svako stablo sljive, na visnju po dve sake imam i nesto malo tresnje .
i ja cu najjeftiniju hemiju, malo preko lista djubrivo
sumadinku sam hteo da vadim pola al na kraju sumo sumare najbolje sa njom prosao. bila 100 kinti, stenlej u drvene po 35 ??????
sa rakijom da se zarobljavam ne pada mi napamet kod mene u kraju je ima na galone.
 
Поздрав свима, занима ме од вас искусних у овој области, да ли је нешто критично од овога ? Добио сам ову анализу уз земљиште, после тога сам бацао стајско ђубриво и дрвеног пепела ( око воћа )... Посађен је воћњак од 2 до 6 година и има кајсија шљива и дуња... https://files.fm/f/7gg9wbgwd
 
Поздрав свима, занима ме од вас искусних у овој области, да ли је нешто критично од овога ? Добио сам ову анализу уз земљиште, после тога сам бацао стајско ђубриво и дрвеног пепела ( око воћа )... Посађен је воћњак од 2 до 6 година и има кајсија шљива и дуња... https://files.fm/f/7gg9wbgwd
Izbegavaj pepeo ako su vocke u Vojvodini jer pepeo je izuzetno alkalan a ph zemljista u Vojvodini je uglavnom u rasponu od neutralnog do alkalnog. Inace vecina vocaka voli neutralna ili blago kisela zemljista. Svaka krajnost nosi sa sobom slabo usvajanje odredjenih mikro ili makro elemenata iz zemljista
 
Izbegavaj pepeo ako su vocke u Vojvodini jer pepeo je izuzetno alkalan a ph zemljista u Vojvodini je uglavnom u rasponu od neutralnog do alkalnog. Inace vecina vocaka voli neutralna ili blago kisela zemljista. Svaka krajnost nosi sa sobom slabo usvajanje odredjenih mikro ili makro elemenata iz zemljista
 
Poslednja izmena:
Izbegavaj pepeo ako su vocke u Vojvodini jer pepeo je izuzetno alkalan a ph zemljista u Vojvodini je uglavnom u rasponu od neutralnog do alkalnog. Inace vecina vocaka voli neutralna ili blago kisela zemljista. Svaka krajnost nosi sa sobom slabo usvajanje odredjenih mikro ili makro elemenata iz zemljista
У реду, нисам претеривао, ставио сам у круг око воћака неких 2-3 шаке баш из тог разлога да не бих претерао ( ваљда нисам ) док не сазнам да ли је корисно...
 
Sa tom kolicinom pepela nisi nista lose uradio,a ph 7,05 nije nista strasno,potrebno ti je da spustis na 6,5 da bude idealno,tako da nema potrebe za dramom.A i ako ne bude idealno,nece biti nekog umanjenja roda.
 
Javi samo koji si uzeo i kako ti se čini, onako kao prvi utisak.
 
Izmere pH, a opet ph zemlje se jako tesko menja tako da jednom izmeren pH ti ostaje isti osim ako ne zasadis cetinare kojima opet treba vremena da iglicama zakisele zemljiste.
 
Posipanjem sumpora oko sadnica mozes zakiseliti zemljiste.Ako si posipao sadnice sa 2-3 sake pepela,predpostavljam da nemas veliki broj pa mozes to isto uraditi i sa sumporom,pa malo prevrnuti zemlju(freza okopavanje).
 
Posipanjem sumpora oko sadnica mozes zakiseliti zemljiste.Ako si posipao sadnice sa 2-3 sake pepela,predpostavljam da nemas veliki broj pa mozes to isto uraditi i sa sumporom,pa malo prevrnuti zemlju(freza okopavanje).
Па не знам како сматрате количину, али неких 500 стабала је у питању 😅 битно ми је да није критично стање земљишта, временом ћу покушати да га коригујем ако је могуће 😊
 
Korigovanje ide tesko, pepeo mozes bacati u nekom kiselom rastvoru -inace kalijum sulfat, amosulfan i map
Podizanje humusa moze sa pravilnom kosidbom trave - znaci cekas da trava isklasa i dobije masu i onda kosis stim da u junu obavezno zbrijes celu parcelu zbog cikada.
 
Korigovanje ide tesko, pepeo mozes bacati u nekom kiselom rastvoru -inace kalijum sulfat, amosulfan i map
Podizanje humusa moze sa pravilnom kosidbom trave - znaci cekas da trava isklasa i dobije masu i onda kosis stim da u junu obavezno zbrijes celu parcelu zbog cikada.
Управо завршен таруп-малчер па ћу испоштовати и то 😁
 
Vidi ako neko ima farmu coca (svinja) osoka spusta pH ali i to smes samo do maja, kao i azotna kiselina u zalivanju, posle maja moze fosforna
To ti treba samo za dunju, kajsija i sljiva ako ti uopste i rode od mrazeva njima ne smeta alkalno zemljiste
 
Nazad
Vrh