Prerada 141- 142 u samohodni berac!

dalineko ima broj od nekog :D ko radi prepravke na kombajnima prepravio bi zmaj 135 u samohodni berac u klipu pa me zanima kolko kosta to tj ja i nemam 135 al bi ga kupio da ga prepravim ili sta vec mozda bi uzeo i 142 da napravim 4 redni berac posto znam da na 135 moze samo 3 redni da se napravi hvala!!!
 
Druze, pitanje je koliko se to isplati.
Veliko je ulaganje u prepravku i pitanje je kako funkcionisati na kraju.
Prelistaj malo oglase, bilo je par komada na prodaju.
 
To smo otac i ja svojevremeno planirali da uradimo ali kada smo izračunali onako grubo šta nam je sve potrebno da bi ga napravili i osposobili da zaista radi odlučili smo da ipak kupimo kombajn iz fabričke serijske proizvodnje jer je isplativije.
 
Matić je napisao(la):
To smo otac i ja svojevremeno planirali da uradimo ali kada smo izračunali onako grubo šta nam je sve potrebno da bi ga napravili i osposobili da zaista radi odlučili smo da ipak kupimo kombajn iz fabričke serijske proizvodnje jer je isplativije.
to ja mom ne mogu da objasnim...
 
lepo , jeftino , funkcionalno samo glomazno
Post je spojen: [time]1287342070[/time]
_________________________________________________
ovaj sa zadnje slike može da bude kraći
 
Ima jedan majstor kod mene u komšiluku koji bi bio voljan da po porudžbini napravi samohodni berač.
Zainteresovanima mogu dati broj telefona na pp.
 
pričo mi je ćale da je znao nekog lika koji je sam napravio šestoredni berač i radio je odlično
kaže da je u njegov jedan bunker stajalo 4 od dvorednog zmaja
ali je taj lik izbego za vrema rata u Srbiju i berač ostade u hrvackoj u Vukovaru
kabina je bila od krana
motor od tenka t55
a većina ostalih delova od zmaja 142
 
Auuuu Gospodine @veljo imt 540,
pa taj bolje što je ostao tamo.To je izuzetni rentabilan kombajn ako je imao taj motor.Pa za njim je morala da ide i cisterna da ga napoji.To je inače 12-to cilindrični motor sa 427-470 kW snage (stvarno nije mi jasno što je ubacivao taj motor). :cao:
 
Zbog vremenskih uslova.Taj koliko mi se čini nije mogao nikako da ostane u njivi čak i po najgorem blatu i nevremenu.
 
ni meni nije jasno zašto je stavio taj motor ali kaže da je berač radio odlično saznao sam da je taj berač neverovatnije u oroliku isto negde tamo
ali mu je sigurno motor promenjen
 
meshter je napisao(la):
Koga interesuje prepravka kombajna u samohodni berac evo nekoliko slika, a za ostalo pogledajte ovde http://www.mojauto.rs/polovni-auto/569440

2hdy2yc.jpg


2cfbp8x.jpg
posto je prodat ovaj ili kolko je kostao:haha: nema ga vise u oglasima
 
Nije prodat a nece ni biti,ja sam isao da ga gledam imao je par nedostataka vecih to mi je otkrio vlasnik kada je video da nisam zaineresovan inace trzio je 5500e
 
velja imt 540 je napisao(la):
pričo mi je ćale da je znao nekog lika koji je sam napravio šestoredni berač i radio je odlično
kaže da je u njegov jedan bunker stajalo 4 od dvorednog zmaja
ali je taj lik izbego za vrema rata u Srbiju i berač ostade u hrvackoj u Vukovaru

Pa taj bi meni odgovaro pošto sam bio u JNA vozač tenka T-55 i imam vozačku za tenk pa da mi džabe ne stoji. :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
kabina je bila od krana
motor od tenka t55
a većina ostalih delova od zmaja 142
 
SAKULJAN je napisao(la):
Nije prodat a nece ni biti,ja sam isao da ga gledam imao je par nedostataka vecih to mi je otkrio vlasnik kada je video da nisam zaineresovan inace trzio je 5500e
pa sta mu je falilo .... reci ovo je tema za to .... treba da znamo vreline i mane ... valjda je neko napravio idealno ispravan ...
 
Imao je mali bunker od sempetera dvorednog i elevator do bunkera od sempetera dvorednog pa je gusio u elevatoru posto je to ipak za dve vrste a ne za cetiri i imao je slabu sasiju posto je pravljen od 125-aka a on nema sasiju nego sve lim i bio je udaren sa one druge strane udario ga auto u tarup i rasturio ga.njemu je tarup izmedju prednjih i zadnjih tockova
 
Nazad
Vrh