Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

Najverovatnije nedostak bora ali postoji mogucnost i da je kalcijum jer su slicni simptomi.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
e nebojisa Borom sam prsko tri puta do sad .. to mi se i prosle godine pojavilo .. moguce da je kalcijum posto mi je zemlja pokisela a i radio sam onu analizu i kalcijum nula... mislio sam da dodam uz prihranu i kalcijum al ne znam smijem li al cu sutra poprskati kalcijumom pa valjda nece skoditi..ja mislio grinja...
 
Nedostatak bora se moze desiti i na kiselim zemljistima ali posto si tri puta prskao borom onda ne bi trebalo da je bor u pitanju. Znaci verovatno kalcijum. Dodaj redovno kalcijum-nitrat kroz sistem, samo ne mesaj sa drugim djubrivima. Uzmi i neki folijarni kalcijum pa prati kako izgledaju novi listovi

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
sutra idem prskati kalcijumom :D sme li se kalcijum mjesati sa abastate? mislio sam da isprskam i za grinju

- - - - - - - - - -

ja mislio uz prihranu kupiti kalcijum i dodati/// znaci ne moze?
 
Kalcijum-nitrat ne mesas sa drugim djubrivima. Prvo rastvoris jedno pa pustis pa onda rastvoris drugo pa pustis i to.
Ni kalcijum koji ide folijarno se ne mesa sa drugim preparatima

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
hvala ti Nebojisa puno,, kupio sam jarin kalcijum nitrat pa sutra pustam pa cu vidjeti sta se desava a kupio sam i fito fertov kalcijum 15 pa cu poprskati,,, samo ne znam kolko da pustim kalcijuma na 6 hiljada sadnica ...ovaj mi u apoteci reko tri kile al ne znam dal nije malo?
 
Pustaj jednom nedeljno 5 kg i uz folijarno tretiranje trebalo bi da bude dovoljno. Preporuka je 30 kg/ha

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
pozdrav.mene interesuje dal moze da se pomesa polyfeed 20+20+20+me sa mg nitrat(sulfat) om...posto znam da CA nitrat nemoze.iz ranijih iskustva...dosad sam sve uvek posebno davao.al sad sam zakasnio malo sa vremenom...pa bi sve odjednom
 
Ja sam mesao Mg-sulfat sa 3x20. Ne sme biti problema jer i u tim vodotopivim djubrivima imas par % magnezijuma dok kalcijuma nemas i zato se mora dodavati posebno

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Lepo pise na uputstvu, za jagodu 1,5-1,8 kg/ha. Vode stavljas kao i inace sto prskas. Bitno je dobro isprskati jagodu jer preparat nije "klasican" sistemik. Ne treba preterivati ali ne treba ni stedeti na preparatima jer nam se moze obiti o glavu bude li godina i nalik prosloj. Naravno, postovati karencu!

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojsa, meni to nije bas najjasnije kada se kaze 1,5 kg/ha. Mislim da nije isto kada se prska trakorskom prsalicom i potrosi npr 400 /ha, ili atomizerom i potrosi 200 l.. Samim tim se smanjuje ili povecava koncentracija preparata. Cime ti prskas, i koliko vode trosis po ha?
 
Nazad
Vrh