Preporuka za silažni kombajn

poruka u pogresnoj temi.
 
Taj Fendt nije u prodaji ako je verovati internetu i činjenici da ga nema ni na jednom fendt sajtu..
 
Englezi kažu sledeće, članak iz 2010 godine:
Fendt unveils Katana forage harvester


Fendt has unveiled its first forager, altough it will be several years before it's possible to buy one in the UK.

Pozvaću zastupnika čisto da saznam cenu, ali generalno koliko god da je Fendt nije baš pametno kupovati nešto što se tek pojavilo na tržištu i što nije isprobano u praksi pa da je Fendt još 100 puta..
 
Evo i tate svih silokombajna, Krone Big X 1100 sa oko 1100KS

Krone Big X 1100.JPG


Reže 14 redova, 1078KS iz V12 MAN motora. Nema ni većeg ni jačeg.
 
Taj Krone Big X 1100 je sigurno prevelik za naše potrebe (50.000 tona silaže sa nekih 700-800 hektara), ali tu je sada pitanje, da li da se uzme neki prigodniji tipa Big X 500/650 pa da radi relativno punim kapacitetom, ili uzeti neku zver poput ove da radi sa 30% kapaciteta? Šta je što se tiče težine eksploatacije/mogućnosti kvarova bolje?

Iz oglasa za polovnjake vidim da silažni kombajni godišnje prave po 400-500 radnih sati, a ja sam računao da bi taj Big X 650 sa svojim kapacitetom kod nas efektivno pravio tek 240 sati, odnosno da kažemo 330 sati ukupnog rada motora (15 dana full skidanja x 22 radna sata), što je opet ispod njegovog kapaciteta..
 
najbolje uzeti neki da radi sa 80-90% kapaciteta i zameniti ga posle 6-7 godina novim a stari prodati za relativno dobru cenu,razlika u ceni stari novi pokriva troskove kvarova,vremena i zivaca oko starog.to je moje misljenje:ppozdrav:
 
da akoimas puno para i mozes da priustis to sebi,inace serviseri su uglavnom spori i dok sve srede prodje dosta vremena a uglavnom su uvek samo sitnice.da poludis , a dao si toliko para.i nemoj kupovati preveliko jer on i vise trosi,
 
Taj Krone Big X 1100 je sigurno prevelik za naše potrebe (50.000 tona silaže sa nekih 700-800 hektara), ali tu je sada pitanje, da li da se uzme neki prigodniji tipa Big X 500/650 pa da radi relativno punim kapacitetom, ili uzeti neku zver poput ove da radi sa 30% kapaciteta? Šta je što se tiče težine eksploatacije/mogućnosti kvarova bolje?

Iz oglasa za polovnjake vidim da silažni kombajni godišnje prave po 400-500 radnih sati, a ja sam računao da bi taj Big X 650 sa svojim kapacitetom kod nas efektivno pravio tek 240 sati, odnosno da kažemo 330 sati ukupnog rada motora (15 dana full skidanja x 22 radna sata), što je opet ispod njegovog kapaciteta..

BigX 1100 je u svakom slučaju preveliki, on je dizajniran za daleko veći kapacitet mada imaš npr Bigx 1000 koji ima 2 motor od po oko 500KS. Bigx1100 ima jedan veliki MAN V12 sa 1078KS sa dosta malom potrošnjom zbog toga što mu snaga elektronski kontrolisano varira u zavisnosti od potrebe (mislim da mu snaga pada na oko 500-600KS u transportu, ali nisam siguran). Bigx1000 ima dva zasebna Mercedes motora pa se po potrebi uključuje jedan ili oba, usljed čega se naravno štedi gorivo. Slažem se sa Ratkom da je bolje uzeti mašinu koja bi radila sa 80% kapaciteta pošto bi u tom slučaju bila izbjegnuta preopterećenja mašine a time i smanjena mogućnost za nastanak teških havarija u sezoni, potrošnja goriva bi bila u granicama a i naknadna prodaja bi bila jednostavnija. Treba računati na to da je BigX1000 ili 1000 jako teško prodati kao polovne jer za njima ne vlada velika potražnja - broj imanja kojima je takva mašina potrebna je jednostavno vrlo mali. To ne važi za "manje" kombajne kao što su modeli 500 ili 650 jer njih mogu uzeti i srednje velika imanja. Mislim da bi za vas (gledamo li Krone) odgovarao model 650. U slučaju da se odlučite za Krone, obratite pažnju da postoji mogućnost ugradnje posebne rezne glave dizajnirane specijalno za proizvodnju bio-gasa (nisam siguran kako se zove, imate brošuru na netu), ako se time bavite.
 
U slučaju da se odlučite za Krone, obratite pažnju da postoji mogućnost ugradnje posebne rezne glave dizajnirane specijalno za proizvodnju bio-gasa (nisam siguran kako se zove, imate brošuru na netu), ako se time bavite.
Video sam da oni imaju specijalnu glavu za silažu za biogas, a to je ustvari samo gustina noževa, pa tako ta glava za biogas sa 40 noževa seče masu na 5mm, dok je kod Claas Jaguar minimalna veličina sečenja 6mm, stim što se kod Claas-a kapacitet zelene mase smanjuje ako se ide na manju debljinu, dok je kod Krone-a to suprotno (ne znam kako, ali tako kažu u brošurama).
 
Što se tiče Krone-a sigurno su broj 1 ,kod nas nisu zastupljeni tako da i servis ne verujem da može u slučaju nekog kvara biti efikasan.No to je predpostavka.
Moj savet je da dobro ispitaš ko može urgentnije da obavi posao kako ne bi gubio vreme pa tek onda da izaberš silokombajn.
 
Apsolutno tako Talianu, servis kod takvih mašina je od vrhunske važnosti. Period kvalitetnog siliranja je vrlo ograničen i tu ne smije biti gubljenja vremena. S obzirom na zastupljenost Claas mašinerije u Srbiji (ovdja na forumu ima diosta Claas traktora i kombajna), moguće je da njihova servisna mreža dosta razvijena pa tome treba posvetiti posebnu pažnju, najbolje je posjetiti nekog bolje opremljenog zastupnika i lično razgovarati o tome.
 
Što se tiče Krone-a sigurno su broj 1 ,kod nas nisu zastupljeni tako da i servis ne verujem da može u slučaju nekog kvara biti efikasan.No to je predpostavka.
Moj savet je da dobro ispitaš ko može urgentnije da obavi posao kako ne bi gubio vreme pa tek onda da izaberš silokombajn.
Zastupljeni su ali mi mali poljoprivrednici(do 100ha) za Krone nemamo para.Na sajmu pre dve godine pitao sam za cenu balerine od 3,2metra ,cena prava sitnica 28000 evra.I Fendt ima dobar servis a nesto ga nevidjam cesto na njivama
 
Poslednja izmena:
Borko svaka čast na domišljatosti ali za površinu što je naveo bbq (700-800 ha) ići u rikverc je smešno.
Za neke male površine je možda ok ali verujem da se ova mašina slabo prodajeTrebaju ti adkvatne prikolice da bi mogao u rikverc voziti pod istom brzinom,iskusni vozači,puno više gubljenja vremena pru ulasku na parceli...itd.Velika glupost .
 
Borko svaka čast na domišljatosti ali za površinu što je naveo bbq (700-800 ha) ići u rikverc je smešno.
Za neke male površine je možda ok ali verujem da se ova mašina slabo prodajeTrebaju ti adkvatne prikolice da bi mogao u rikverc voziti pod istom brzinom,iskusni vozači,puno više gubljenja vremena pru ulasku na parceli...itd.Velika glupost .
Ovakva vožnja,kad treba prikolicu gurat pred traktorom se radi samo kada se mora presječ zemlja da bi mogla ič prikolica pored silokombajna,dalje se vozi normalno pored i nema nikakvih problema.
Ako bi bila dvoosovinksa prikolica u pitanju,traktor koji silira ju samo naprijed zakopča i vuče ju za sobom da presječe.

ovaj silokombajn je dobar ako traktor ima opciju duplih komanda u kabini.
 
Nazad
Vrh