Preporuka za izradu jasli (šaraga) za zečeve?

  • Začetnik teme Endre
  • Datum pokretanja
peto1 je napisao(la):
Moji kunici nevole detelinu i seno jedu samo granulu. Tako da zasad nemam sarage za seno.
A moji bez lucerke nemogu....
 
Evo slika. Ima slika jasli i cijelog kunićarnika (4 gajbe).
Valjda će dobro ispast,prvi put radim. Ako neće,ponovo ću.
Razmak između letvica je oko 4 cm.





Post je spojen: [time]1269418269[/time]
_________________________________________________
Sve što ispad iz jasla,padne na ovu dasku i s nje poberu sve.
A ova paučina...to sam tek sad očistio, jer trenutno su mi kunići u jednoj drugoj prostoriji pa ovu nisam još skroz pripremio za useljenje novih.
Slike su malo starije, ove godine sam sve ponovo ofarbao tako da ne grizu drvo. Uvijek imaju neku sočnu lijeskovu grančicu unutra, ali oni baš moraju jesti jasle ::namigivanje::

Post je spojen: [time]1269447374[/time]
_________________________________________________
I evo još 2 slike jasla :





Ako imate pitanja ili zamjerki, slobodno recite :D
 
Nesto mi deluje tanko ova zica za pod, koja je debljina zice-osnovnog materijala.
I gde su bre ti zercovi-stanari ??
 
Žica je dosta debela. Neznam točno,ali znam da je čvrsta i okrugla, nemože se porezati ni nažuljati. A rupe tj. okna su 1x2 cm. Dosta je to. Ženka od 5 kg unutra bila, uopče se nije povila mreža.
A kunići su,kažem, u drugoj prostoriji. Nemogu ih sad slikati. Moram ići. Ali ugl. ja sam sa takvim jaslama zadovoljan.
Na temi podtemi fotografije vaših kuničnjaka,opisao sam kakav način uzgoja sad koristim :D
 
Fala. Dobio ideju, napravio i još koristim.
Neznam, možda ću ove godine napraviti neke druge. Koje će imati ispod "posudu" u koju će padati ono sitno.
 
jao,kad smo kod posuda......gledaj da budu neke cvrste,jer plastiku,drvo....sve oglodju kao da im je to uzina.... :haha:
 
Znam, meni su i jasle počeli. Jednu godinu sam pofarbao, ali opet. Grickaju i pofarbano. Imaju uvjek neku grančicu, imam lijesku na vrtu, raste ko luda pa im dajem. Pojedu i to ali sve drvene čoškove pojedu :sta:
 
@ mityoo

Ma dabe i gvozde jedino ako se povari. Vidis koliko se ti mucis stim jednim ekserom a imas pravi cekic. Moraju se sarage povariti i prisrafiti za letve.
 
Probaj da napravis jasle od tvrdjek drveta npr.bagrem ili bukva.To nece da grizu.PROVERENO. :D
 
Pozdrav svima .Ja sam napravio jednostavno i funkcionalno do sada.
Na donju dasku sirine 8cm i duzine 20cm (odprilike) izbusio sam rupe sa tri strane i tu knap provukao velike eksere .Super funkcionise mogu i sliku da stavim ako nekog interesuje kako izgleda.Jednostavno je a funkcionalno.
 
Evo nekih slika koje trenutno imam.
2eeijdc.jpg

Post je spojen: [time]1270982384[/time]
_________________________________________________
Malo zumiraj pa ces videti odprilike kako to izgleda.Samo sto sam i h sada prebacio na vrata jer je ta zica slaba gde se na slici nalaze.
Post je spojen: [time]1271014856[/time]
_________________________________________________
Vidi se jaslica malo ina slici sa profila
 
Sta se desava sa detelinom koja padne na pod, to je otislo u nepovrat. Da si stavio neki valov ispod pa da u to upadne sto pocupaju to bi jos i pojeli ali ovako ?
 
Jako malo se rasipa. Na tom kavezu sa slike su tacne plitke tako da se puno rasipa morao bi da cistim svaki dan da ne bi zagusilo pa da ne mogu da ih izvucem .

A inace nije ni lose ako se malo rasipa jer pokupi mokracu iz tacne.
 
peto1 je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
peto1 je napisao(la):
Moji kunici nevole detelinu i seno jedu samo granulu. Tako da zasad nemam sarage za seno.
A moji bez lucerke nemogu....
Ovi moji su gradski zecovi i malo su se pomodarili. :haha: :haha: :ppozdrav:

moji jedu samo ovcetinu,mladu i da bude mlaka
Post je spojen: [time]1290457140[/time]
_________________________________________________
Kako to da Vasi kunici ne jedu seno,pa njihova glavna hrana je detelina lucerka,seno a pored toga za tov i rast zrno
 
Nazad
Vrh