Predsetvena priprema zemlje

Stanje je :prošle godine bila pšenica,posle žetve njive tanjirane kratkom tanjiračom na oko 3cm,pa podrivane na 50-55cm,pa razrivane sa širokim motikama na 20cm,pa jesenasNPK za repu,pa razrivanje sa kopljima na 25cm,prezimilo,krajem februara jedan prohod sa germinatorom,pa pre zadnje kiše bačeno azotno đubrivo za repu,pa danas finiš :cvetic:
 
Stanje je :prošle godine bila pšenica,posle žetve njive tanjirane kratkom tanjiračom na oko 3cm,pa podrivane na 50-55cm,pa razrivane sa širokim motikama na 20cm,pa jesenasNPK za repu,pa razrivanje sa kopljima na 25cm,prezimilo,krajem februara jedan prohod sa germinatorom,pa pre zadnje kiše bačeno azotno đubrivo za repu,pa danas finiš :cvetic:

Odlično,nemam reči.Samo nisam ti slikao danas gledao kako su otišle sejalice i posejati repu.Izgleda kasniš.:osmeh:o
Al sad ozbiljno,stvarno danas video sejalice u putu,žao mi što nisam slikao.
 
Odradio sam danas 1ha drugi prohod drljacom za lucerku, pa sam iskoristio priliku da poravnam oranja na 2 parcele za kukuruz koje su mi tu blizu. Vidi se da je jos uvek vlazno, ostaju tragovi tockova. Spremac nisam hteo ni da kacim jos uvek na 577. Pa nisam hteo da radim dalje ima nekih naznaka da ce lepse vreme da se zadrzi od ponedeljka pa se prosusti valjda koliko toliko, drugar probao nekoliko kruga spremacem danas kaze da je bas vlazno i vadilo grudve da je izgledalo kao da se priprema prolecno oranje.

Steta sto nisu vremenski uslovi dozvolili da se zatvore oranja u februaru kao sto sam uspevao prethodnih godina da odradim.

 
Zavrsena predsetvena priprema, sada cekamo kisu.
2dgvona.jpg
 
Voleo bi da vidim u kukuruzistu kako izgleda bez oranja, za soju i psenicu sa seckom dobrom moze pripremiti tako. :ppozdrav:
 
Ja sam pratio ne času i koliko se sećam,Minđušar je rasprodao plugove a uzeo one podruvače,grubere,gerninatore ,bem li ga kako se sve zovu i sad radi samo ovako.
 
Nazad
Vrh