Predsetvena priprema zemlje

Da li svi na tupanjcevim drljacama otpustite valjke do kraja na onim sarafima ?Di god sam gledao svi popustali .
 
Koliko je puta ovo predjeno?
prvi prohod zatvaranje brazde, i sad bio drugi prohod za sjetvu al max plitko, dubina rada mozda 2-3cm da ne vadim vlagu, samo da zamiješam ureju i 'odgodim' korove i tek toliko da zatvorim tragove

Da li svi na tupanjcevim drljacama otpustite valjke do kraja na onim sarafima ?Di god sam gledao svi popustali .
zavisi od godine i uvjeta i oranice, ovdje su mi mislim max bili popušteni (iza točkova su mi uvijek malo više stegnuti)
 
Skoro sve parcele morao sam odraditi iz 2 prohoda jedan za drugim. Prvi prohod u orano da se ubijes u traktoru i mnogo grudva, da bi tek na ravnom i pri vecom brzinom licilo na nesto! Samo je gornji sloj smrzo, dublje skoro da nije.
Odavno tako lose nije se radilo.
U gruberisano milina!
 
Исто и код мене мало сам касније узорао из здравствених разлога катастрофа од припреме.Од јутрос пада киша надам се бољем раду.
 
Kod nas je bilo mrazeva.
4 od po -12° i ne znam koliko manjih.
Ali je izgleda zemlja bila suva u tom momentu.
 
Исто и код мене мало сам касније узорао из здравствених разлога катастрофа од припреме.Од јутрос пада киша надам се бољем раду.
Ja sam kontra od tebe,iz sebi znanih razloga sam žurio sa oranjem,pa se oralo po suvom i bilo je žali bože od velikih grudvi,,i na kraju isto njesra...
Kukurzovinište nešto malo bolje od strništa al sve u svemu nije ispalo nešto posebno...
E sad moje pitanje glasi bil valjalo posle setve kukuruza povaljati kembridž valjkom,tj da li bi to išta pomoglo boljem kontaktu zemlje i semena,ili će samo odgore da izgleda lepo?
 
Kod mene ima lepe vlage na 3-4 cm.Najbolje su mi izmrzla oranja koja su orana po mokrom na granici da li ustati ili odustati.Setvospremač ne kačim ni ove godine.
 
Zbog takvih za.ebancija sam i kupio tešku drljaču.Počupam džombe setvospremačem pa posle muke mučim u pripremi kada se skamene, kod nas je zemlja dosta čudna.
 
Имам и тешку дрљачу и спремач а и топлу воду знам да угрејем јбг.Написао сам да због околности нисам узорао на време.
 
Имам и тешку дрљачу и спремач а и топлу воду знам да угрејем јбг.Написао сам да због околности нисам узорао на време.
А да пређеш ваљком сада и онда пред сетву још једном сетвоспремачем или дрљачом?
 
Nazad
Vrh