Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Ja sam kupio novu od 1.8m kod AgroNovak-a.Moram pogledati na računu koliko je koštala, zaboravio sam iskreno.
 
Meni bi ta vrv bila velika.
A koliko sam video velicinu kasike tj zapreminu odredjuju po sirini.
Ja sam mislio da napravim 1,8m ali manje zapremine.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
78.390 rsd plaćena ova od 1,8m u martu mesecu.
Malo sam se zeznuo, trebao sam uzeti bar od 2m širine da skida trag prednjih točkova, takođe i vile za stajnjak sam uzeo 1,8 a mogle su šire.
 
Zato i necu ispod 1.8m.
Obavezno da pokrije trag tockova.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne smeta ništa što je uža, radio sam godinama sa kašikom od 90 cm, nasipao puteve, tovario zemlju i šut bez problema.Ne treba ni preterivati jer trpi traktor dosta.
 
Dubina kasike ,ako na to mislis pod manjom zapreminom,ti ne utice mnogo na opterecenje masine.Sirina noza je tu najvise bitna,a noz u V izvedbi najvise olaksava prodor u materijal,pogotovo ako je sa zubima.
Kad je kasika uza od tockova nema tu posla,neko ravnanje terena je nemoguce maltene,pa i krcenje terena itd,ne sme tocak gaziti gde nije noz prosao,sjeb... se gume vremenom na kamenje,cigle itd,probuse se nekad ...
 
Zato necu da bude doboka pa da slomim traktor pod teretom.
Jasno mi je da je teze traktoru sa sirom kasikom ali u planu mi je djubre tovariti sa njom, nista specijalno...
Bila blizu od bob cat-a bukvalno bacena u travu, ali preduhitrio me cova.
Jako povoljno bila.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sta mislite, da li je teska za prednji utovarivac, fabricka je od bob cat-a..?
86e50af366354a406d12c3c729250d9d.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
8804522f5b015f88d7af1d3913c66726.jpg
 
Dubina kasike ,ako na to mislis pod manjom zapreminom,ti ne utice mnogo na opterecenje masine.Sirina noza je tu najvise bitna,a noz u V izvedbi najvise olaksava prodor u materijal,pogotovo ako je sa zubima.
Kad je kasika uza od tockova nema tu posla,neko ravnanje terena je nemoguce maltene,pa i krcenje terena itd,ne sme tocak gaziti gde nije noz prosao,sjeb... se gume vremenom na kamenje,cigle itd,probuse se nekad ...
Pa nece da ravnja za autoput :osmeh:...
 
Mozda se nisam izrazio najbolje, u sustini imam tri opcije.
1. Da postojeci razvodnik koji je poveci ubacim u kabinu koja je od vocarskog traktora bas tesna sa sve crevima. (to bih da izbegnem)
2.Da kupim novi razvodnik sa 8 sekcija i da imam u kabini 4 palice sa sajlama
3 Da se sve kupi na elektro magnetne ventile i onda bi jedan dzojstik bi radio sve.
Ako je imao neko imao ovakvu situaciju neka javi kome da se obratim.
 
Mislim da je treca opcija najbolja a samim tim i najskuplja.
Konsultuj se sa nekim hidraulicarom iz tvoje okoline.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh