Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Godinama koristim i jedno i drugo tako da znam o cemu pricam
A ako pod igranje mislis na istovar na betonu u nekoj sporoj brzini to je vec moguce samo sto nije igra
Ni ja necu da se raspravljam,nema potrebe
Pozdrav

Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Vlasnik ove azdaje tvrdi da pet punih kasika napuni Tehnostrojevu vagonku za razbacivanje djubreta,pa sad koliko tu ima kila?
7b7aa9fada7bee26d4dd6bcf91ba1026.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Pod igra mislim da normalan covek bez problema utovari i istovari i prenese dzambo vrecu od 1000kg e sad dal bi vi da letite sa njom to je druga stvar,inace brat od vlasnika ovog rusa ima kubotu od cini mi se 110 konja kojoj vreca od 600kg pocne da dize zadnji kraj.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kad bude stao na vagu razocarace se

Послато са motorola one помоћу Тапатока
Ja sam napisao sta kaze vlasnik,nisam video a nisam ni merio da bih mogao da tvrdim bilo sta drugo.
Video sam ga da na njivi nosi po tri rolo bale deteline od jednom eeee sad opet koliko je to kg ne zalazim jer jednostavno ne znam.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Drugar ima na 82 utovarivač neki domaći,
Kad digne euro box krompira 700kg nemoš da makne bez prednje vuče
Žalost, felne stari tip sa zvezdom pucaju često,
Oni sa ravnim mostom su bolji za kašiku
Npr ja sa 560 mojim kad dignem 600kg na betonu mogu ali na zemlji nema šanse bez 450_500kg nazad
A case 86 ona farban štajer nosi 1000kg kao ništa!!!!!!!
A jest i ogroman za 86ks


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Sta sad sedmica toliko sposobna sa frontalom ili je ipak do samog frontala MF :sta: istovarao sam dzambo vrece od 800kg semenskog jecma iz kamiona sa zemlje na beton, manevrise solidno, bez tega nazad, a napred je dodatak paletni gde jos vise pravi vagu jer vrece su bile pune do gore pa se rucke nisu mogle namaci do kraja nego one dve tamo na pocetku viljuski.
To je sto je mereno, a ne mereno probao sam punu vrecu kukuruza120x120x150 podigao je pola metra od zemlje i stao, bez dodatka, na kukama gde se kacu dodaci znaci naj bliza tacka do traktora, cvile rukavci i kolevka, odustao sam od te rabote, malo manje smo punili islo tako.
 
Veruj da ima i do kačenja frontala, i do samog frontala, prečnika klipova i čuda
Npr ja sa onom krokodil korpom koja ima 200kg dignem 600kg
Verujem bez nje sigurno bi digao 800_1000kg


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
E bas takav sam gledao. Nosivost mu je 700 kg a cena 2450 eura sa dzojstikom i montazom. A od 1500 kg nosivost je cena oko 4000 eura. Radi se o rusu 1025.
Sve zavisi za sta mislite da ga koristite tj koliko da ga opterecujete,radi lepo sa tim dzojstikom i naravno mnogo lakse i preciznije nego sa ruskim razvodnikom.
Samo mi se cini da je nezan,pogotovo kad se pogledaju ovi sa slika iz postova iznad.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Veruj da ima i do kačenja frontala, i do samog frontala, prečnika klipova i čuda
Npr ja sa onom krokodil korpom koja ima 200kg dignem 600kg
Verujem bez nje sigurno bi digao 800_1000kg


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
emoji3.png
emoji3.png
Mislim da je ovom mom 1000 nosivost zato radi sa 800 lepo, eh da imaju prednju vucu ovi nasi imt-ovci 👌😄
Gledam sad taj tvoj, dosta je napred postavljen nosac zato te i vaga. Kod mene je nosac za traktor BEZ kabine i to je dosta nazad i zato je kod men dosta stabilnije i nemam skoro nikad problema sa vagom, teg mi jedino sluzi u kaljugi kad radim stajnjak i nizasta drugo.
 
Nemam ja problem da me vagne, nego klipove nisam hreo jače od originala, da nebih pokrivio banane, i oni nemogu dići!!!!
Možda sam mogao 10_20% jače bez posledica, ali nisam hteo, a nemam ni potrebu
A istovarao sam male vreće 630kg bez problema kad skinem korpu
A teg mi treba zbog kaljuge i šlajfanja

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ovo je najgora solucija za frontal, postavljen skroz napred, sav teret na prednjem mostu, slabašan itd...
Ja sam baš namerno hteo njega, najjednostavnije rešenje, jer je skidan sa rusa i paše sve original, jeftin je bio u odnosu na druge koji su ozbiljniji, lako se tovari u prikolicu baš zato što je izbačen napred...I svi agregati su na motoru su lako dostupni, lako se odvaja traktor na pola(imajući u vidu da je to rus treba imati u vidu:))
Najteže što sam tovario mislim da je bila krava od oko 750 kg i to je odradio bez po muke... Redovno nosim dve bale sa njim, nekad i tri i to radi bez problema, na leru... A za te terete je i predviđen...
 
Nemam ja problem da me vagne, nego klipove nisam hreo jače od originala, da nebih pokrivio banane, i oni nemogu dići!!!!
Možda sam mogao 10_20% jače bez posledica, ali nisam hteo, a nemam ni potrebu
A istovarao sam male vreće 630kg bez problema kad skinem korpu
A teg mi treba zbog kaljuge i šlajfanja

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Sigurno nemas dobar kontakt sa tlom na zadnjim tockovima sa odredjenim teretom zbog tog nosaca koji je malo vise napred. Al dobro, radi ti posao.
Gledaj gde je ovaj.
 
Poslednja izmena:
Razmisljao sam da uzmem za jedan manji traktor utovarivac, jer ove godine moracu preci na rolo bale. Konkretno radi se o traktoru imt 540, tezina kao fergison.
Imteresuje me da li je taj traktor kadar za to ili da trazim za veci traktor...

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh