Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Rale imaš na 294 strani u temi MTZ Savoris je usliko rusa šestaka sa utovarivačom,takav isti je kod mene na 539
 
gabricn gde si kupio utovarivac i koliko si ga platio , da li ima dzojstig itd. ?
A da ; da li ima paralelogram?
 
u adutu je kupljen stim da adut samo pravi nosac sto se stavlja na sasiju i prikljucke a sam utovarivac je fero-flex ff1000.Izasao me je 4300 evra sa kasikom i vilama za stajnjak.Da ima paralelogram,nema dzojstik,upravljanje je preko dva para hidraulicnih izvoda.To mi se u pocetku cinilo kao dosta losa solucija ali sam promenio misljenje kad sam seo u traktor :D mislim daleko od toga da sa dzojstikom ne bi bilo bolje ali je i ovako sasvim zadovoljavajuce
 
Rale 83 je napisao(la):
@Becarina pusta
Mozesli ovih dana to slikati za kolegu . Naj vise me muci sto moram da ga pustim dosta napred i da nadjem dobar oslinac na zadnjini traktora

Milos bota ti je dao odgovor. Nemogu ga uslikat jer ko zna di je traktor u Gradištu, a ja neznam gazdu.
 
Jel imas mozda neki snimak kako radis sa njime?

Interesantna mi je cena ako je jos aktuelna jer ako mozes da se ostvari neki povracaj na njega onda mi je bolje da kupim takav nov utovarivac nego polovan Riko koji ce me kostati papreno.. :D
 
nisam radio jos nista ozbiljno,samo sam malo probao ali mogu postaviti snimak,bice negde sutra :D
e sad kad sam bio u utrinama samo ovaj jedan su imali,tog su valjda uvezli iz madjarske.Nemam pojma dal se vise bave sa tim ali uvek mozes nazvati i pitati ::namigivanje:: .Uglavnom imaju oni utovarivace i svoje proizvodnje cija cena je mislim 2800 evra,to su oni crveni cije kacenje skoro skroz iznad prednjeg mosta i iz tog razloga nisam ni uzeo takav,a ima na jednom njihovom prospektu neki crni utovarivac na rusu,kolko sam video kopija ovog mojeg al takve nemam pojma dal prave i kolka je cena,ali izgledaju dosta dobro
 
Nije problem da se radi preko hidraulika kad na utovarivacu imas samo dve funkcije. Ali je malo komplikovanije kad ima 3 i vise funkcija. Za stajnjak je idealno resenje krokodil . Dok su ove vile losije resenje. Nije to bas jeftino 4300e. mozda bi se vise isplatio jedan iz uvoza. Meni u francusku traze za jedan sa dzojstigom i bez prikljucaka 5000e da mi ga skinu sa Steyera. Cifra je ogromna , ali ako ne nadjem jeftinije resenje moracu da idem tamo da ga vidim na licu mesta.
 
@milosbota i @becarina pusta
Ja imam orginalni Imt utovarivac , i kardan mi orginal na p.vuci MTZ .
danas bilo ladno pa nisam izlazio da merim napolje .
abcd0007wo.jpg

ovakav utovarivac nisam vidjao kod mene na IMT
 
pa nemam potrebu za trecom funkcijom tako da je ovo sasvim u redu.E sad krokodil je prvenstveno namenjen (cak se tako i zove izuzimac silaze) za izuzimanje silaze mada ne sumnjam da to neko koristi i za stajnjak.A ne bih se slozio da su vile losije resenje.Razlika izmedju vila i krokodila je ta da vile samo zabodes,dignes i nosis a krokodila treba zabosti,zatvoriti,dici i tek onda nositi do prikolice.Znaci vile su brze a krokodil zahvati vise pa je veoma diskutabilno sta je bolje,stim da racunas da je cena krokodila daleko veca :cao: ,sto se tice cene opet se ne slazem :haha: ,razlog je sto sam ja za 4300 evra dobio sve novo,a za pribliznu sumu mogu uvesti samo polovno a da ne pricam o stvarima koje moram da platim osim same cene utovarivaca :D
 
Sa subvencijom od 21 procenat zato sto je domace proizvodnje 1 752 536 din. sto je oko 17 000 evra.
 
Ja danas pazario prednji za imt 577 od mase fergusona sa kasikom na rasklapanje i vilama za stajnjak.Donecu do kraja nedelje pa postavljam slike. :ppozdrav:castim cim se vidimo.
 
Nazad
Vrh