Pravljenje koncentrata za tovne pilice

Zavisi koji premix koristi.U principu je moguce.To kao kad bi mi sebi na tanjir stavili kasiku proteina,vitamina i minerala.:osmeh: Sve je tu,ali sam ja ipak za raznovrsnost zitarica i samim tim manje stresan tov.Bojim se da savremene tehnologije idu ka tome,da pile,pa cak i sam covek ujutro ili kad vec proguta tableticu sa dnevnom dozom gore navedenog i prijatno uzivanje.:haha:
 
Malo sam u nedoumici jer sa takvom recepturom on postigne dosta dobre rezultate, premiks je 1.5 % sa aminokiselinama (Patentov) Ja recimo koristim isti taj ali pravim hranu sa sacmom, kvascom, st. brasnom,uljem itd. ali uvek mi tov traje nesto duze od njegovog uz malo povoljniju konverziju.
 
Ako sam dobro shvatio,on 1% premiksa stavi 1,5% :sta:Sto se tice sacme,pitanje je koja je.Jesi nekad radio analizu?Ima i kod mene nekih,koji pogacu i to krstenu,prodaju kao sacmu.Prava sacma naravno mora imati oko 44%.Komponente,koje si stavio,sasvim sigurno ne mogu pokvariti koncentrat.Caka moze biti samo u kvalitetu tvoje sacme,ili njegovog griza.Kljuc eventualno moze biti i koriscenje metionina,kojim se soja slaba,te je ista i slabije iskoriscena.Ako on npr ubacuje metionin,a ti ne,eto resenja zagonetke.:ppozdrav:
 
Ne, stavi premiksa onoliko koliko je to proizvodjac deklarisao, znaci 1.5 %, pakovanje od 3 kg ide na mesaonu od 200kg, premiks sadrzi lizin, metionin... Sto se tice sacme ja je kupujem u Lirinoj prodavnici, oni je pakuju a analizu stvarno nisam nikad radio, kontam da je to sto pise na deklaraciji. Griz sam nekoliko puta menjao dobavljaca i nisam imao nekih problema (uglavnom su to ljjudi sa estruderkama i rade ti po porudzbi) Inace sam imao najbolje rezultate dok nisu poskupeli gluten, jednom je cena otisla sa nekih 80 din na 120 i tad sam odustao od tog hraniva. Nemam ja nekih problema sa tovom iskreno da kazem, konverzija je dobra i to je najvaznije u krajnjoj racunici ali mislim da bih i duzinu tova mozda mogao malo skratiti. Obicno mi traje tov bar nedelju dana duze od planiranog uz konverziju ispod 2 ili tu negde.
 
Ih,konverzija ti je super.Lira inace ima i sinteticku sojinu sacmu.Nije prirodna.Oni su i njeni uvoznici.Obrati paznju i na to.Kazi mi,dok si radio sa glutenom,jel bilo problema sa skladistenjem i koliko si ga dugo i kako lagerovao?
 
Gluten sam kupovao u Almexu u Zrenjaninu i uvek sam uzinao kolicinu koja mi je bila potrebna za turnus, cuvao sam je u original pakovanju tj. u papirnim dzakovima od 50 kg. s tim da sam uvek vodio racuna da nije u dodiru sa vlagom, betonski podovi i sl. Naravno uvek sam vodio i racuna da ne kupim gluten koji im stoji na lageru vec 5 meseci jer takav najradije i hoce da prodaju.Mislim da je njemu rok trajanja 6 meseci. Nikad nisam imao problema sa kvarenjem i uvek sam bio zadovoljan sa rezultatima tova. Problem je trenutno cena, mislim da nije isplativo kupovati ga
 
On je isplativ,na jacoj ceni soje.Ja ga nisam koristio,ali sam razmisljao,kada je soja bila preko 80 dinara.Kontaktirao sam Bankom i Almex i prodavali su samo na dzambo vrece od 1000kg.Bojao sam se da uzmem bas toliku kolicinu za prvi put.Vidim da samo Farm komerc prodaje na dzakove,a u njih bas nesto i nemam poverenja.
 
Ja ga ne kupujem vec par godina tako da neznam kako ga sad pakuju, tad je moglo da se kupi na dzakove od 50KG, cak sam jednom prilikom stajao u pogonu i gledao dok su mi punili i pakovali dzakove :osmeh: Tranutno je malo haos na trzistu u smislu da je vise proizvodjaca komponenti nego kupaca, nisam vise pametan od koga sta kupiti :sta: sta mislis o farmkomercovoj sacmi? Imas li neku preporuku za sacmu inace? I sumnjao sam ja malo u kvalitet iste pa sam zato i mislio da predjem na griz i pogacu.
 
On je isplativ,na jacoj ceni soje.Ja ga nisam koristio,ali sam razmisljao,kada je soja bila preko 80 dinara.Kontaktirao sam Bankom i Almex i prodavali su samo na dzambo vrece od 1000kg.Bojao sam se da uzmem bas toliku kolicinu za prvi put.Vidim da samo Farm komerc prodaje na dzakove,a u njih bas nesto i nemam poverenja.
Ako nekad imas dobru ponudu za gluten u dzambo vrecama ,objavi ili ponudi ako ti je kolicina velika za turnus , mi smo to koristili bili smo zadovoljni rezultatima.
 
Nisam se skoro raspitivao.To je bilo pre dve godine,kad je soja divljala.Trazili su mi 109,ili 119 po kili,na dzambo vrecu.Cca 1000e.To bas i nije bilo povoljno.
 
Pitanje za iskusne, koliko hrane,gotove smeše u kilogramima pojede jedno pile u periodu tova od 60-tak dana? Naravno orijentaciono ništa precizno.Tovio bih manju količinu piladi i pokušao da izbegnem svu hemiju, te kokcidiostatike npr., a pokušao da sam pravim smešu od komponenata koje mogu naći, po nekoj od gore navedenih receptura, uz dodavanje potrebnih vitamina i koječega još što im je potrebno. Ako ima još nešto na šta bi trebao da obratim pažnju, bio bih zahvalan na savetu!
U zdravlje!
 
Manje vise,sve je vec napisano.Industrijski "zacinjeni" koncentrati sa sve svojim aditivima imaju naravno i vecu svarljivost,tj manju konverziju.(utrosak hrane za kg prirasta)Kad sami pravimo koncentrat,ne mozemo imati takve rezultate,ali imamo prirodniji i zdraviji proizvod,tj meso.Konverzija raste sa tezinom pileta i najniza je do nesto preko 2kg zive vage.Tu moze ici i do ispod 2 (npr 1,8kg koncentrata,na svaki kilogram zive vage)Pile od 3 do 4 kg zive vage,povecava konverziju na 2,5 i cak jace.Preko 4kg,konverzija ide i preko 3.Konverzija naravno u mnogome zavisi od kvaliteta hrane,kvaliteta samog pileta,kao i ambijentalnih uslova.
 
Da li je dovoljno da dvojku razblazim samo sa stocnom brasnom ili treba da dodam jos nesto? Mislio sam da na 10 kg dvojke dodam 1 kg stocnog brasna.
 
A za cega razblazujes,ima li ti ta dvojka kokcidiostatik?Jel to hoces da cistis?To ti je kao,kad bi ja tebe pitao,jel ti dosta 2l goriva,a ne pitam te ni koje gorivo koristis,niti ti kazem dokle treba da me vozis.:osmeh:
 
Razblazujem jer su mi rekli da od ciste dvojke, pilici koji se gaje duze od 42 dana, cesce crknu od infarkta. Ja sam proslu turu gajio po Valjevcevom receptu( do 28 dana jedinica, dvojka do tezine pilica od 1 kg a posle smesa prekrupe i super zutog u razmeri1:1,1:2,1:3 i deset dana pred klanje ih cistim po tvom receptu). Ti si napisao da se mesa 6,5 kg prekrupe i 3,5 supera , a kasnije 7:3. Ovo je malo blaze od valjevceve smese. Mozda sam i ja pogresno shvatio. Meni nije puno pilica crklo, 5 od 150, ali su bili malo masniji za moj ukus i zato sam hteo da probam ovog puta sa dvojkom do 45og dana, desetak dana coscenje i klanje posle 56og dana. Ti mi reci gde gresim i ispravicu:)
 
Mnogo je to komplikovanije nego sto izgleda.Dvojka je koncipirana za tov u datom vremenskom intervalu.Ti hoces da smanjis mogucnost infarkta,na koji utice mnooogo faktora.Tu su i svetlosni program,povisena temperatura u objektu,tj vrucina,sama genetika pilica itd itd.Ako razblazis tu dvojku(ne sa stocnim,vec kukuruzom),bice naravno masniji.Ne moze drugar i jare i pare.Moras nesto reskirati.S obzirom,da sada nisu letnje temperature i nema potrebe za rizik te vrste,ja nebih smanjivao,tj razblazivao tu dvojku.Da budem jasan.Dvojka se razblazuje,pa cak i trojka,kad su pilici izlozeni toplotnom stresu.
 
Mnogo je to komplikovanije nego sto izgleda.Dvojka je koncipirana za tov u datom vremenskom intervalu.Ti hoces da smanjis mogucnost infarkta,na koji utice mnooogo faktora.Tu su i svetlosni program,povisena temperatura u objektu,tj vrucina,sama genetika pilica itd itd.Ako razblazis tu dvojku(ne sa stocnim,vec kukuruzom),bice naravno masniji.Ne moze drugar i jare i pare.Moras nesto reskirati.S obzirom,da sada nisu letnje temperature i nema potrebe za rizik te vrste,ja nebih smanjivao,tj razblazivao tu dvojku.Da budem jasan.Dvojka se razblazuje,pa cak i trojka,kad su pilici izlozeni toplotnom stresu.
Da li je po tvom misljenju, bolje da hranim pilice sa smesom 6,5 kg kukuruza i 3,5 kg supera s obzirom da je meni u objektu uvek malo veca temperatura u objektu? I da li bih mogao da sa superom mesam 70% kukuruza i 30% psenice? Kakva su tvoja iskustva sa ovakvim nacinom ishrane?
 
Da li je po tvom misljenju, bolje da hranim pilice sa smesom 6,5 kg kukuruza i 3,5 kg supera s obzirom da je meni u objektu uvek malo veca temperatura u objektu? I da li bih mogao da sa superom mesam 70% kukuruza i 30% psenice? Kakva su tvoja iskustva sa ovakvim nacinom ishrane?
Ja sam pravim hranu i vec sam o tome pisao i postavljao recepture.Sa superima nisam radio,te pisem na osnovu iskustva drugih,koji su od mene uzimali kilase.:ppozdrav:
 
Ja sam pravim hranu i vec sam o tome pisao i postavljao recepture.Sa superima nisam radio,te pisem na osnovu iskustva drugih,koji su od mene uzimali kilase.:ppozdrav:

SAMA, hvala ti. Samo mi reci da li mogu da dodam 30% psenice, da li im to skodi, ili je to bespotrebno i ne treba da se dodaje uz kukuruz?
 
Nazad
Vrh