Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Naš kolega je naveo izuzetno tačan period, to su tzv standardna povađanja, u tim slučajevima ne dolazi do oplodnje. Ako krmača povađa posle 25 dana ili neki drugi period koji nije u intervalu od 35-42 dana to su nestandardna povađanja, došlo je do oplodnje ali nije do ˝ugnježdenja˝embriona ili ranog uginjavanja embriona i do pobačaja. Zato nam je jako bitan taj period povađanja.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

mira je napisao(la):
@Karalic
A kad ide u "toalet"?
Mislim, mozda je trebalo staviti resetke, ko da dezura 24 h pored nje da bi ostalo cisto?!
(Ja to iz svog skromnog sedamnaestogodisnjeg iskustva u svinjarstvu, posle mnoooogo eksperimenata i u nacinu drzanja, a i ostalih stvari)
Kad dodje do uriniranja, urin prolazi kroz supljinu u patosu i pada na beton, gde prirodnim padom odlazi (kanalom ) van iz prostorije. A izmat se pokupi lopatom i izbaci kroz mala vratanca na dnu zida, koja postoje skoro u svim stalama ::namigivanje::
A drveni pod je uradjen , da bi ispostovao standard koji je predvidjen u E.U. gde se izbacuju sve vrste podova do sada korisceni u svinjarstvu ( beton, metalne resetke, plastika :zli:) i obavezno je predvidjeno postavljanje drvenih podova , zbog raznih obolenja koja su pratila te vrste podova :cao: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Razumem, tako je bilo i kod nas pre nekoliko godina kada smo zeleli da se priblizimo Evropi(i kad nismo imali dovoljno novca za Big Dutchman opremu, sa uriniranjem i nije bio neki problem, ali s' fecesom da!Kada budete pravili novo ukljestenje napravite resetke(drvene), rastojanje 2cm (u tom "donjem delu"), tako bar preko noci bivate oslobodjeni dezurstva i "lopate".
P.S.Imate veoma lepo leglo, svaka cast.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Hvala Vam Miro. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
P.S. Ukljestenje sam hupio u Rumi na vasaru , ali pod sam ja pravio. Misljenja sam da bi 2cmm bilo mozda mnogo , zbog papaka prasica , tako da sam isao sirinu od 8 mm ( komadic lamelnog parketa je bio distancer) :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@Karalic
Dok je prasad mala u taj medjuprostor od 2cm ubacis komade armaturnog gvozdja od 10mm. Posle 15ak dana ih postepeno uklanjas i problem resen. Izvinjenje za upad u diskusiju. :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

meni je boks 5x3 i kada se oparsila krmaca ja ubacio dve bale slame, kad sam otisao sinoc nema ni jednog praseta, digao ruke, kad jutros ja usao da cistim oni svi poizletase iz slame, zabili se unutra ko crvi - svih 10 zivi i zdravi :haha: :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nisam do sada koristio daske, ali je zaista delotvorno :D A daska je colovaca, dimenzije 1000mm*100mm
Nazalost camovina, nije bagren ..Ali, dole su gredice dimenzija 50mm*50mm, povezano torban srafom, koji kad se stavi podloska, plus matica, ostaje da strci jos 5mm, sto je dobro , jer gredica se ne oslanja na beton i urin koji je razjeda, nego je odmaknut za toliko od poda.
Primetio sam da je krmaca izuzetno raspolozena , prosto se baskari :spavam: kao i prasici , koji setaju po celoj prostoriji, vrse nuzdu po betonu, ali kad dodje vreme odmora , ili spavanja, obavezno odlaze na popatosan deo gde se izlezavaju. To sam primetio u ovom letnjem periodu, mada mislim da je to puno izrazenije u zimskom periodu. Ako nista , ne stradaju ima zglobovi, a to direktno utice na rad srca i pluca :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Oprasila mi se prvopraskinja! 9 komada zivih i zdravih! :D ::000::
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Spajki je napisao(la):
Oprasila mi se prvopraskinja! 9 komada zivih i zdravih! :D ::000::
Ala vera :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1280086698[/time]
_________________________________________________
Od nase tri krmace, trideset komada ::000::..Ma nece biti gladi :haha: :haha: :haha:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Jutros mi se pocela prasiti nazimica na 110 danu oprasila 2 ziva i jedno mrtvo jos uvek ima kontrakcije a od zadnjeg praseta je proslo 4 sata dao sam joj inekciju za prasenje da li postoji mogucnost da se neko prase priprecilo u njoj ?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Proveri jel ima :eek:peri dobro ruke sapunom,namazi jestivim uljem i polako ubaci,kad popusti kontrakcija guraj-kad ona gura ti stani,i tako sve do karlice.Ako ga napipavas probaj da ga izvuces kad se ona napne.Ako nema nista zovi odmah veterinara.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ova treba da se prasi ili danas ili sutra. kako sam resio ukljestivac sta mislite :cool:?
e8v38n.jpg

9pxbwp.jpg
 
Nazad
Vrh