Prašenje krmača

Juče bilo prašenje, jorkširka drugo prašenje 11 kom, svi živi i zdravi samo jedno maleno(sitno). Ja zadovoljan
 
Dali je neko imao sličan problem,nazimica 120-ti dan i još se nije oprasila,povremeno u nekim sisama imam mleka,koliko može da nosi dana,vaša iskustva.
 
Да ли је сигурно супрасна, може да буде и хормонални поремећај. Да ли је датум припуста добро уписан. Ако је супрасна и 120+дана плодови су мртви до сада. У том случају треба дати пеницилин,окситоцин и дексамедазон, да не дође до тровања. Не вреди чекати дуже од 117 дана то већ води у проблем. Треба их индуковати(биоестровет или пгф).

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Да ли је сигурно супрасна, може да буде и хормонални поремећај. Да ли је датум припуста добро уписан. Ако је супрасна и 120+дана плодови су мртви до сада. У том случају треба дати пеницилин,окситоцин и дексамедазон, да не дође до тровања. Не вреди чекати дуже од 117 дана то већ води у проблем. Треба их индуковати(биоестровет или пгф).

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ne bi trebalo ovako da pisete, neko ce vas mozda i poslusati.
 
Imao sam puno puta prasenje u 120-tom danu sasvim normalno, a bilo je slucajeva i da prebace 120-ti dan, isto tako skroz normalno sve.
 
Добро, ајде видите шта каже литература. Имао сам и ја, али се испоставило да сам уписао датум залучења уместо припуста. Таман 7 дана разлике. Уосталом боље је за члана панонац да сте ви у праву а не ја.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Danas 121 i nema još nista,pratim stanje iz časa u čas,vesela je i lepo jede sada sam izmerio temperaturu 38,jedan veterinar kaze da moze do 124 dana,a drugi je imao slucaj u 121 danu sasvim normalno,moje su do sada uvek imale termin 113-115.osim jednog puta kada je nosila 120 dana al samo jedno prase.
 
Danas 121 i nema još nista,pratim stanje iz časa u čas,vesela je i lepo jede sada sam izmerio temperaturu 38,jedan veterinar kaze da moze do 124 dana,a drugi je imao slucaj u 121 danu sasvim normalno,moje su do sada uvek imale termin 113-115.osim jednog puta kada je nosila 120 dana al samo jedno prase.
I ja sam čuo da može da može da prenese do 121-122 dana i da bude sve uredu, samo kao bude manji broj prasadi
 
Како хоћете, али ја не бих чекао. Ветеринар је могао да је индукује и покрене прашење. Овако чекајте и јавите како сте прошли. По мени боље је индуковати је 116-117 дан и бити сигуран него чекати и причати колико је пренела.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
122 dan,oko podneva mleko u vimenu pocelo da prska kada izmuzam,nazimica leži i okrece se na jednu pa na drugu stranu,posle cetiti sata pocinu naponi vidim nogice ali nemoze da ih izbaci,ja joj pomognem i izvucem prvo mrtvo prase normalno formirano,dadoh joj inekcija zanone,cekam dalji razvoj.
 
122 dan,oko podneva mleko u vimenu pocelo da prska kada izmuzam,nazimica leži i okrece se na jednu pa na drugu stranu,posle cetiti sata pocinu naponi vidim nogice ali nemoze da ih izbaci,ja joj pomognem i izvucem prvo mrtvo prase normalno formirano,dadoh joj inekcija zanone,cekam dalji razvoj.
Napiši nam kako je se završilo prašenje kad budeš imao vremena
 
Izhod svih 122 dana iščekivanja je samo jedno uginulo prase,sinoc posle druge inekcije izbacila i ložu.
E jbg štaćeš tako se nekad zalomi, kod mene danas jedno nađem mrtvo, 13-ti im dan dali ga je krmača prigniječila ili je nešto drugo u pitanju, inače ovi ostali prasići su veseli nemaju proliv
 
Ако сте у могућности требало би га сецирати. Код гњечења/гушења обично је језик исплажен и боја коже црвенкаста. На овај начин може се рано утврдити неки проблем и решити.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ако сте у могућности требало би га сецирати. Код гњечења/гушења обично је језик исплажен и боја коже црвенкаста. На овај начин може се рано утврдити неки проблем и решити.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Zakopao sam ga odmah čim sam ga našao mrtvog, mislim da je jezik bio isplažen mada nisam ga nešto puno zagledao, u svakom slučaju hvala
 
17149df080bde8ed4e4658e772f3b60f.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh