Prašenje krmača

Dali neko zna ili je imao slicno iskustvo,imam jednu krmacu prasila se 3-4 puta,prosli put pobacila 20 dana pre termina ostala suprasna i sve bilo u redu medjutim sad je otekla spustila stomak,nervozna je a termin je 02.08,neznam dali ce opet pre vremena poceti ili je nesto drugo?:sta:
 
Meni se krmaca 4x prasila, nije to puno jel? Od prvog prasenja nije imala manje od 12 kom... Nego mi se ne svidja sto su prasad u zadnjem turnusu bila jako nejednaka. Po odbicu je bila duplo veca razlika izmedju najmanjeg i najveceg... Ne znam, mozda gresim u ishrani ili sta?... Drzim ih u stali, boksevi 2x2 na betonu. Dok druga Krmaca ima iste uslove, istu ishranu, uvek prasi 9-11 kom ali su svi jednaki... mozda 500g razlike izmedju najmanjeg i najveceg praseta...
 
Nije, ona ce tek sledecem leglu da da maksimum sto se tice mlecnosti. Kako si je hranio poslednjih mesec dana sprasnosti? Jesu li opraseni nejednaki, ili se razlika napravila tokom dojenja?
Ima dosta i do vepra, nije sve do zenske. :D
 
Bili su solidno ujednaceni, sa manjim razlikama po prasenju, pa su pri dojenju bas napravili razliku... jela je na volju, ali nije bas mnogo voljela :) oko 4 kg hrane, nekad joj je i ostajalo. mada je po prasenju imala temperaturu 1 dan... sa veprom nije bilo problema do sad, covek u selu drzi joksire, vidi se da su roba a klase., bem li ga... Pustio sam je jos jednom pa cu videti kako ce se pokazati...
a da, do prasenja sam hranio sa patentovim premixom za tov a po prasenju sa premixom za dojilje. kuruz, stocno brasno, sojinu sacmu...
 
Neko da li je imao problem ako se moze reci da je problem. Starija krmaca mozda 7 prasenje,slabo puni vime,a 23eg,ulazi u 112 dan,da li moze za par dana da ulije mleko, tj nesto sam zabrinut,a vidi se da je suprasna, pa kaka su vasa iskustva i misljenje.
 
može da nalije i u roku par sati pa čak i nakon prašenja, sve je to u granicama normale, jer neki standardni rok je 112 do 118 dana, mada ovdje u kanadi za genetiku koju mi koristimo je kao normalno 115 dana i sve što je prije toga se računa kao prijevremeno tj. pobačaj. Tako da mi uvađamo krmače u prasilišta od 110 do 112 dana suprasnosti (odnosno -5 do -3 kako mi računamo)
 
Jednakrmaca mi se oprasila u ponedeljak i izgleda ostalo malo posteljice sad izbacuje,ima malo izgleda temperaturu dali da joj dam oxitocin i antibiotik? Dao sam na prasenju.Izgleda se samo cisti,jela je pila vodu.
 
Nazad
Vrh