Pozdrav, eAgrar - zemljište iz komasacije

EvaristeGalois

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Maj 2023
Poruka
5
Lokacija
Uljma-Vršac
Možda sa ogromnim zakašnjenjem pristupam ovom forumu, po prvi put ikada, a na osnovu 2 teme koje se tiču eAgrar platforme i ti nekih nefunkcionalnosti iste.

Pišem iz Vršca i Uljme, gde delim vreme, a poljoprivreda na desetak hektara u selu je dodatna delatnost. Pčelarstvo kao hobi i pasija preko 30 godina, uz naravno neizbežne "havarije" i početka po ko zna koji put od skoro nule, da ne kažem "ispod crte".

Papirima oko registracije gazdinstava, tačnije onim gde je vlasništvo godinama i decenijama nerešeno, bavim se od 2004. godine i samog početka RPG u maju te godine. Verujem da ne postoji situacija oko nepokretnosti, a da se nije pojavila za ovih bezmalo 20 godina.

Razlog sinoćne registracije je milimetar otvorenog prostora, kao u Matriksu, gde su se programeri koji su realizovali eAgrar (nadam se da sam dobro razumeo da nije samo jedan IT-evac bio online, Petar, već oni kao tim) pojavili da objasne neke finese oko rada sistema.
Po običaju, neki blistavi um je odlučio da se njihov boravak ovde završi, ... svi imaju šefa, pa i neki koji ne bi smeli.

Zanima me da li je do njih došao moj podnesak na 7 stranica i 50 screen-shot-ova uz postavljen folder online, koji sam poslao kako koordinatorki tima iz Call centra, tako i kabinetu ministarke. Tiče se komasacije i nekih ozbiljnih propusta kada je sama postavka sistema u pitanju ... naravno rok 31.maj i dalje figurira kao Damoklov mač ne samo meni, već svima nama koji smo u toku postupka komasacije zemljišta.
Tri najveća sela u opštini Vršac imaju valjda 1000 gazdinstava i SVI su pogrešno prijavljivali parcele, koje su pogrešno preuzete 20.marta (baza je uzeta još u decembru, zapravo). Nastali su sada razumljivi problemi, obzirom da jednom pogrešno podešena skripta naravno da daje pogrešne odzive, ... xml fajlove.

Zanima me da li je još neko primetio problem, ... da li ljudi sa nekih K.O. u Senti i Boru gde je trenutno postupak sagledavaju problem, njihove PSS ili neko ko je detaljnije upućen u pravne norme oko registracije, jer Pravilnik novi ne daje jasne smernice, te je otud i IT timu nejasno gde je bag.
 
Pozdrav i dobro došao na poljoinfo forum, nadam se da će se ti problemčići oko eAgrara rešiti uskoro.
 
Danas sam bio prisutan kad je jedan poznanik zvao u vezi verifikacije nekih njiva(ima ono zuto
i pored nekih njiva) bukvalno posle skoro 2 sata zivkanja dobio je vezu, rekli mu da ne mogu tako nista da urade preko tel, da su prezauzeti , da rade punim kapacitetom i da se strpi.
 
Nazad
Vrh