Povrat troškova obrade kredita.

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.760
Lokacija
Debeljača
Zivkaju svaki dan i nude da možemo da vratimo troškove obrade kredita . O čemu se radi ? Da li zna neko ?
 
Neke banke mogu, neke ne. Meni drug radi u CA i kaze da niko nije dobio banku do sada jer u ugovoru navedeno sve sta treba. Ako tuzis samo ce te staviti na crnu listu i nista dalje od saradnje.
 
Ja sam predao to sve advokatu prosle godine u decembru, nista jos uvek nismo uradili. Dobro si me podsetio da ga pitam.....
 
Usvojen je zakon mislim 2019 godine da nemaju prava da naplaćuju obradu kredita, i da su protivpravno i ranije to radili, a pravo žalbe imaju oštećeni od 2002 ako se dobro sećam. Mi smo posle razgovora sa advokatom za dva veća kredita preko njega podneli tužbu. Cifra je bila oko 500 e za obradu kredita plus kamata na 15-tak godina na koju imamo pravo svi, lepa je to suma. Advokat ne uzima ni jedan dinar, sve troškove naplaćuje preko suda od banke posle presude, a sigurni su da dobijaju i zato se i nude svima.Mislim da nije pametno tužiti banke sa kojima trenutno sarađujete.
Interesantna stvar je da banke posle svega ovoga uopšte nisu prestale da naplaćuju troškove obrade jer su videli da većina ljudi neće da ih tuži, i izračunali da mogu komotno tako da nastave jer su opet u plusu. Znam čoveka koji je odmah po odobrenju stambenog kredita otišao i tužio banku za naplatu više stotina eura koje su mu uzeli za troskove obrade kredita..
 
i ja cu da trazim nadoknadu,cim advokat dodje sa odmora,ako treba menjacu banku,do sad bio samo u jednoj
 
Nemoj samo da te iznenadi da bude baza podataka ko je tuzio pa da ni jedna banka nece da ti da kredit. Nesto kao kreditni biro.
Baza vec postoji.
Druga stvar. Onaj ko je bar jednom uzimao kredit zna da su svi uslovi i sve ostale stvari napisane na ugovoru pa i ta famozna obrada kredita.
Nije ovo nikakav skriveni trosak i nesto sto klijent nije znao i nije bio obavesten.
Potpunije debilizam tuziti nekog na ono sto si ti svojerucnim potpisom pristao. Dakle niko nikog nije prisilno terao da uzme kredit.
Treca stvar su advokati. Oni ljudi zive od ovakvih stvari i samo cekaju ovakvu i slicne prilike.
 
Ја сам питао пар адвоката о тим тужбама само су одмахнули руком и насмеја ли се у фазону "липши магаре". А када сам питао лика што је био код мене за кредит каже да генерално све банке избегавају такве клијенте који су поднели тужбу за обраду кредита. Једноставно ја се носим мишљу да би било покварено тужити банку која ти је изашла у сусрет и одобрила ти кредит, јер зна се у банку идеш кад немаш других опција сад и ту затворити врата гузицом баш није најбоље решење.
 
Ne razumem logiku kao crna lista.
Pa valjda ce druga banka prihvatiti nove korisnike jer oni posteno posluju i nece biti osnove da ih tuze jer posluju posteno.
Ja u takvu ne bih ni usao, znaci i oni nesto muljaju.
 
Ja nikad ovu obradu nisam razumeo. Operacija računanja je ista za sve. oni imaju program ili tabelu u koju ukucaju samo iznos koliki je kredit i program sam izračuna. Isti je procenat (npr 1,5%) i za 1000 eura i za 100.000 eura. Tako da će ovom prvom naplatiti 15 eura a ovom drugom 1.500 eura. ZA ŠTA BRE??? Svu dokumentaciju mi njima dostavljamo i plaćamo ako negde nešto treba za raznorazne potvrde. Ali ajde. Može im se. A sad mi nije jasno samo da su sve banke uvele ponovo taksu na plaćanje on-line . Ja sve otkucam upišem šta treba i pustim, a oni na to uzimaju, zavisi od banke, 15 - 20 din po transakciji. A ovamo se reklamirali da je to pogodnost za klijenta da ne mora da čeka u redovima na šalterima. Opet im se može. Dakle prave su derikože.
 
Baza vec postoji.
Druga stvar. Onaj ko je bar jednom uzimao kredit zna da su svi uslovi i sve ostale stvari napisane na ugovoru pa i ta famozna obrada kredita.
Nije ovo nikakav skriveni trosak i nesto sto klijent nije znao i nije bio obavesten.
Potpunije debilizam tuziti nekog na ono sto si ti svojerucnim potpisom pristao. Dakle niko nikog nije prisilno terao da uzme kredit.
Treca stvar su advokati. Oni ljudi zive od ovakvih stvari i samo cekaju ovakvu i slicne prilike.
Nije niko ni rekao da su to skriveni troškovi. Sada su po zakonu zabranjeni.Tada nije postojao izbor, svi su ih naplaćivali manje ili više. I ne vidim zašto bi naše tada "legalno" ukradene pare ostale kod njih. Niti jedna banka neoprašta nikom ni jednu jedinu paru, pre par godina smo morali da u Procredit banku LIČNO odnesemo i platimo nekih 200 dinara duga koje su iskopali za kredit koji je ispalćen 2012...
 
Vecina koja je tuzila banku za obradu kredita da im se vrate pare ubaceni su na crnu listu i svuda su blokirani

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Vecina koja je tuzila banku za obradu kredita da im se vrate pare ubaceni su na crnu listu i svuda su blokirani

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Klasično širenje laži i pokušaj zastrašivanja koje u Srbiji najbolje prolazi..u ovoj situaciji od strane bankara naravno. Znači parola Đjura će da ti opsrosti što te je tukao i nikom ništa..
Ali zato sam i napisao da je bolje ne dirati banku sa kojim sarađujete. Znate neki slučaj da nije odobren kredit u npr. Banca Intesa jer ste tužili Unicredit?
 
Klasično širenje laži i pokušaj zastrašivanja koje u Srbiji najbolje prolazi..u ovoj situaciji od strane bankara naravno. Znači parola Đjura će da ti opsrosti što te je tukao i nikom ništa..
Ali zato sam i napisao da je bolje ne dirati banku sa kojim sarađujete. Znate neki slučaj da nije odobren kredit u npr. Banca Intesa jer ste tužili Unicredit?
Ma bolje da se nista ne dira ili cacka uvek na kraju mi najebemo po dzepu

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh