Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Da nesstavljam slike jer nema sta vise da se pokaze a da nije vidjeno nego da ja vas zamolim sve koi ste voljni da pomognete da se javite jer nam je potrebna kabasta hrana za rogatu stoku jer od nase trave nema nista i da se to ako bude sta organozuje preko clanova foruma jer od ovih humanitarnih organizacija za sad nema nista a i to sto ima dobija dobija da izvinete i kurta i mutra ikome treba i kome netreba i ko je plivo a vise ko nije plivo i jos jednom kKABASTA hrana (seno ili bilo kakava trava)HVALA SVIMA UNAPRED.
 
Pozdrav drugari komsija ima da ponudi seno i detelinu ali je u rinfuzu ako je nekom potrebna nalazi se u okolini Zrenjanina sve je pod supama smesteno ima ga oko 10prikolica kikindi tako u rinfuzu ,ako je neko zainteresovan neka se javi tel 064/2084900 Dragisa ,on pristaje i da se izbalira kod njega u dvoristu samo treba presa greota od boga da ga vozimo na deponiju a nekome treba !
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene u selu resena misterija gde za vreme poplave nestadose cigani iz sela.Sad ih videh na televiziji kako su se lazno prijavili da su poplavljeni u Obrenovcu pa se uvalili u neke centre ali avaj otkrivena im podvala.
 
photo-0114.jpg
photo-0120.jpg
photo-0119.jpg
photo-0118.jpg
photo-0102.jpg
photo-0100.jpg
photo-0070.jpg
photo-0059.jpg
photo-0044.jpg
photo-0032.jpg
 
Sta reci a ne zaplakati!!!! Tuga stvarno... Sta da vam kazem ljudi i kod nas je bilo poplave ali sa ovom katastrofom NEMOZE da se meri!!!!!!
 
Posto sam 35god. ziveo u krupnju samo mogu reci da se treba poceti od opstine. debelu motku i nalemati sve te lopove redom. a onda ih pitati gde su novci i gde potroseni. to nije prvi put da se desi i priroda je upozorila nekoliko puta sa manjim incidentima a opet nista uradjeno nije. ovo sad je unisten skoro skroz gradic koji je nekad bio dika industrije.ni sruseni most od predhodne poplave u maltene centru grada nisu sklonili nego je skoro miniran da se nebi video udeo koji je zbog njega nastao. on je bio velika brana u vodi zbog koje je steta mnogostruko veca. nekoliko dana sam proveo na bedemima braneci druge jer mene poplaviti nemoze u ovom selu .ali samo mogu reci da nije bilo volontera mnogi bi bili mnogo vise poplavljeni jer nisu ni mrdnuli iz svojih kuca. ovo sto sam doziveo od stanovnika sremske i macvanske mitrovice je toliko jadno i bedno da sad mogu da plivaju u vodi sto se mene tice.odsad znam kome cu pomoci a ovima vise nikad. svim braniocima nasipa odpoplava se zahvaljujem u svoje ime i nek pozive 100 god u sreci i najlepse im zelim .sve ce se izgraditi i srediti ali sad se mnoge stvari videle kakvi smo ko narod
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam jednu livadu koja je tri - cetiri dana bila pod vodom i sada ta trava mora da se baci. Mislili smo da pokosimo travu, skupimo na gomilu i upalimo, ali nam neki ljudi rekose da je zabranjeno paljenje trava koja je bila poplavljena. Meni to nije logicno, pa me zanima zna li neko nesto vise o tome.
 
Ma, samo pali ako moras........ili nek posalju neki kamion da je odveze ako su takvi cistunci.............Mi sami da nismo otvorili nasip da nam izadje voda u kanal, jos bi bili u vodi a isto je zabranjeno..............
 
I mi smo otvorili nasip sami... Ma ko ih sisa!!! Sve se kod njih nesme!!! NAsip pokidan na 100 mesta a njih zao za jos 1-2 mesta gde cemo mi da iskopamo i jos sami i zatrpamo posle!!! Mi to na svoju ruku lopate i udri!!! Ne bi smo se ni oko toga slozili da nisu dosli dobrovoljci iz drugih sela... Jer ovi iz mog sela se plase da ce da se iskilave!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Danas dosao bager da malo poravna tamo gde je stavljao zemlju da se ne siri poplava...prica se da ce se nasip podizati za oko 50 cm na kriticnim mestima ,rekoh za pola metra nemojte ni da dolazite....
 
MA nema toga nista!!! Kod nas to treba da se uradi kilometrima!!! Oni nemaju vise para da kose nasip a kamoli da ga prave... Plasim se da nece ni da ga poprave gde ga je voda odnela..
 
Ja sve zaorao i za dva dana sadjenje pionirovog hibrida A24.Ostala 3 hektara pod kukuruzom, sto je voda odnela ponovo orano i zasadjeno,ista rabota sa sojom tu jos 80 ari da presejem i gotova prica za ovu godinu.Revoltiran od pojedinih kretena koji nemaju u sebi ni trunke patriotizma i humanosti preme sunarodnicima koji su u bukvalu najebali u ovoj katastrofi. Nisam zeleo da prijavim ni jedan jedini kvadratni metar za bilo kakvu nadoknadu od drzave. Ja sam SRBIN i zitelj ove najbolje zemlje i samo mogu da joj pomognem i dam, a ne da od nje uzimam."Teze je bogatom u carstvu nebeskom uci, nego kamilu kroz iglene usi provuci".
 
Posto sam 35god. ziveo u krupnju samo mogu reci da se treba poceti od opstine. debelu motku i nalemati sve te lopove redom. a onda ih pitati gde su novci i gde potroseni. to nije prvi put da se desi i priroda je upozorila nekoliko puta sa manjim incidentima a opet nista uradjeno nije. ovo sad je unisten skoro skroz gradic koji je nekad bio dika industrije.ni sruseni most od predhodne poplave u maltene centru grada nisu sklonili nego je skoro miniran da se nebi video udeo koji je zbog njega nastao. on je bio velika brana u vodi zbog koje je steta mnogostruko veca. nekoliko dana sam proveo na bedemima braneci druge jer mene poplaviti nemoze u ovom selu .ali samo mogu reci da nije bilo volontera mnogi bi bili mnogo vise poplavljeni jer nisu ni mrdnuli iz svojih kuca. ovo sto sam doziveo od stanovnika sremske i macvanske mitrovice je toliko jadno i bedno da sad mogu da plivaju u vodi sto se mene tice.odsad znam kome cu pomoci a ovima vise nikad. svim braniocima nasipa odpoplava se zahvaljujem u svoje ime i nek pozive 100 god u sreci i najlepse im zelim .sve ce se izgraditi i srediti ali sad se mnoge stvari videle kakvi smo ko narod

Sta si doziveo od mestana Mitrovice,ajde slobodno reci.
Ja sam prvi poludeo na sve redom.
 
Simic....Sta je pisac hteo da kaze?
Zeleo sam da podrzim sve ove nesrecnike i da izjavim protest za sve one kojima je voda poplavila po par desetine ari a zinuli za pomoc drzave.Pisali su kod mene pojedine samozivne budale mizerne povrsine dok spavaju u toplo ususkanim posteljama.Primetio sam da pojedini nemaju ni ugovore za parcele koje prijavluju.Da ne ispadne da komsiji crkne krava,ali stvarno treba nadlezni da ikontrolisu svaku parcelu i tamo gde je nepravilno najstroze kazne i zabrana subvencionisanja narednih 5 god.Postoje slucajevi za plastenike povrsine dnevnog boravka,Sve svoje povrsine sam ponovo posadio ,polovina je ponovo i orana, opet da me snadje netreba mi nista sve dok zadnjem ne bude podignut krov nad glavom...Nadam se da ces razumeti(ne pisca )vec pesnika sta je zeleo da kaze.
 
Rade 74 evo recu jer nemam dlaku na jeziku.provo skoro nikog od mestana nema na nasipima a izuzetcima cast. drugo ako bar nerade nisu morali izaci na trotoar i zezati volontere i ostale koji su dosli pomoci .a trece najgore niko ije izneo ni casu vode a kamoli nesto drugo ili nesto od jela da ponudi ljudima koji su dosli sa svih strana i gladni su satima radili nego kad se neko konacno setio da nesto od pica bar donese gradjani se jos toj akciji prikljucuju. tad sam pukao i sta im nisam rekao a malo je falilo da bude i tucenih .zovnuo sam drugare koji su samnom dosli mojim autom i otisli smo u Ravnje na nasip. da neduzim mnogo jer bilo je tu jos stosta gluposti a vlonterima izKragujevca i Beograda i ostalih mesta svaka cast. miliciju iako nevolim i njima se bar ovog puta zahvaljujem jer su i oni dobar teret ovog puta nosili.da sam neko i nesto ovu gospodu iz obe Mitrovice bih ja pendrekom mobilisao sve. Cast izuzetcima i patriotama
 
Nazad
Vrh