Ponovo o GMO

Vatra, evo reselja! :D kako se toga nisam setio :haha: :haha: :haha: :haha: bitno je da smo nasli resenje :D :ppozdrav:
 
Hoće biti,"student nije zapalio žito" :haha: :haha: :haha: :haha:
Ove godine ću gde budem video soju,obavezno da je testiram sa totalom da vidimo da li je GMO.A onda sledi prijava,ko god to bio.....
Jedino neznam dali tako može i kuruz da se testira.koliko sam se informisao on se modifikuje iz nekih drugih razloga(biljka sama proizvodi neke toksine,i insekti koji napadaju kuruz na taj način crkavaju).I posle mi te toksine treba da jedemo kroz kukuruz :zli: :zli:
 
Tako to ide sa ovima na vlasti.Kao zakonom zabranjeno,dozvoljava se pojedinačno,dok narod ne ogugla,a posle ide po inerciji.Tako to rade ove američke marionete na vlasti.
Da bi sprečili da unište naše institute,ili ih prodaju amerikancima,MORAMO ove oterati sa vlasti i dovesti patriote i rodoljube.A protiv onih pojedinaca koji seju GMO možemo se boriti na razne načine(kao što je gore neko pomenuo) i naravno prijavljivati ih.
 
Nisam mislio na tog veleposednika.Već na one koji seju soju.Svi znate da su prethodnih godina inspekcije išle,proveravale i nalagale uništavanje.
 
pa kada par puta popusi i osiguravajuca kuca onda ce razmisiti pod kojim ce uslovima mu ponovo osigurati ::namigivanje::
pogotovo ZAMISLI da si ti taj koji je RECIMO posijao i osigurao GMO usjev i par puta za redom osiguranje ti placa odstetu , mislis naredni put kada odes da ce te docekati rasirenih ruku kao kuma da docekuju :haha:
 
ovako sam dobar ko lebac , al' znam biti i gov.. da smrdim na kilometar :zli:
velike politike (bilo koje) ne volim vidjeti nikada vise u zivotu

mozda cu nekome zvucati glupo ali bar sto se tice poljoprivrede ne podrzavam ukrupnjavanje farmera jer samim tim eliminisu se oni mali koji mogu da prezivljavaju nezavisno od bilo koga
malo dvosmisleno zvuci ali kada kazem mali mislim na ''zemlje u razvoju'' kako ih pogrdno nazivaju
 
MONTOYA je napisao(la):
šta vredi prijaviti,kada ima dozvolu ::lose::

Burazeru kod mene 10x Zebra bugarska kosta 1KM, svaka krese nema da omane, odlican herbicid najnovije generacije proizveden danas na POLJOINFO Institutu -STOP GMO! :haha: :haha: :haha: :haha:

Pali burazeru narodnjaci* su zakon!!! :veseljak::

---------------------
*Narodnjaci- ZP i NS :D ::traktor1:: :cvetic: ::000:: ::vino:: :spavam:
 
1992 g kada je poceo rat u Bosni moj poznanik je radio kao polj. ing. na kombinatu Dusine u Orasju i odlucio da zapuca u Canadu sa suprugom.Prvi put je dosao lane za DJurdjev dan i prica; radi u firmi DEKALB(a ja sada od vas ovdje cujem cime se oni bave) da imaju 700 ooo radnika sirom svijeta (spominjao je i taj Monsanto).Tako smo dosli do price o soji i da Canada proizvodi godisnje GMO soje milione hektara.Takodje kaze da su bile nevidjene demonstracije protiv GMO proizvodnje soje i nakon velikih natezanja pobijedili oni na sudu.A znate li kad su dobili:kada je covek :nono: :nono: :nono: pred camerama na demonstracijama popio taj glifosat i izazvao ove da popiju bilo koji od clasicnih preparata za spricanje corova u sojia a ima ih dosta, u jednoj godini naj manje 3 od kojih je naj opasniji dynam koji je mislim i zabranjen i da je navodno svaki ovaj visestruko kancerogeniji od glifosata.Oni sejo soju po soji bez ikakve predhodne obrade znaci red u red i kaze da su im doze roundapa smanjene na 1,5 na ha.a ti ,kaze on meni .udaras 5 do 10 litara kada ides po strnistu.E tu me malo uhvatio posto smo se bi vec zafuntali. onda sam ja prebacio loptu na posljedice koje mogu pretrpjeti organizmi koji ce koristiti tu soju i sto rece ovdje jedan dali ce nam se djeca radjati mozda sa repom . Onmi je kazao mozda je bolje i to nego sa rakom od dynama i ostalih i pitao me od koliko godina sam djeci kupio telefone i znam li sta izaziva jonsko zracenje.tada sam ja odustao posto sam vidijo da nemogu da se sam izborim ida je skolovan da to propagira i tamo u Canadi. Asto rece ovde neko da bi mozda opravdao proizvodnju GMOa.u com. svrhe kao ulje gorivo ja bih ga pitao dali je on zaboravio na srnu na zeca itd onda se opet svodi na isto . Znaci moze ili ne moze:po meni NEmoze.
 
Svi strani promoteri su prošli specijalnu obuku i na svako pitanje imaju po nekoliko odgovora. Dokazano je da upotreba GMO dovodo do otkazivanja rada bubrega i obolevanju jetre kod ljudi, ali koga to još brine, ionako kažu da je planeta prenaseljena... Pre je ministarstvo poljoprivrede sa stručnim službama kontrolisala useve u polju i uništavali su GM biljke, međutim zadnjih godina kao da se prećutno uvode GMO na mala vrata.
 
Naravnao da su prošli obuku kao i ovi sektaši što prodaju kirbije i time šeringe ali imaš sva prava da ga oteraš u lepu materinu..

Eto kakve gluposti se rade, kao da je stvar u glifosfatu ili nekom drugom herbicidu sve su to otrovčine ali najveća opasnost je zaraznost te genetike i monopol koji se stvara u proizvodnji semena i patentna prava koja poseduju ti isti monopolisti.
O tom čuvenom sudjenju u Kanadi je već bilo reči na ovom forumu, farmera su tužili zbog kršenja patentnih prava a što je on ostao bez mogućnosti da sadi soju koju je sam selekcionisao nikom ništa.
Sada idu okolo i zastrašuju ono malo farmera što je ostalo da sadi svoju soju jer je naravno sva zagadjena njihovom genetikom koja je patentirana.
 
Ipak nemojte dozvoliti da se vama manipulise.sjecate li se ove vakcine za prosli grip koja sada ne treba nikome u svijetu a kad je trebalo prodati tu vakcinu koja je bila propaganda i sad kada su dosle ogromne kolicine a placene Srbija ce to pokloniti nekoj siromasnoj zemlji u Africi.Tako kada slusas Bayer ,Syngentu, Basf onda je GMO opasan jer su oni tu potpuno iskljuceni a kada bi slusao samo pola sata predavanja ovih koji to zagovaraju ubediliabi te potpuno u opravdanost te proizvodnje a ako slusas institucije koje su kompententne da o tome nesto kazu (naucne)ondazavisi na koje naletis: dali na ove sto su dobili pare od ovih ili onih.Tako je neko ulozio puno para i u propagandu o gripu ali mu se vratilo puno vise kada je prodao vakcine koje se sada bacaju.Moj predlog je da ne treba ici pred rudo ali nesmes biti ni zadnji.Ako to bude toliko opasno Monsanto ce da gori kao sibica kada za to dodje vreme Kao i Bili zbog jedne obicne svaleracije sa Monikom ,kad je za to doslo vreme. Sjecate te li se samo Formule do pre 5 g. ko bi mogao zamisliti da ce biti na bolidu neki drugi natpis osim Marll. Camel Lucky itd i ko bi mogao zamisliti da ce gigant Philip Morys morati da placa milijarde dolara ljudima pusacima oboljelih od raka jer je sud u americi tako odredio a znate koliko je suske ta kompanija mogla da gurne sudijama ali nista od toga.To sto zahtjeva EU to nazalost moramo ispostovati jer od njihovih transi zivimo (nek nam je bog na pomoci)ali ipak treba biti oprezan i ne pred rudo ko ovi moji zemljaci sto bi isli komsiji sa Zebrom coveku u njivu a lola te snimi pa sa dugom devetkom kroz pupcevinu a sutra svi odobre GMO ati ko i vecina srba dzaba dade zivot ali to je vec politika to nije za ovaj forum. Pusti neka to rijese oni koji su i zakuvali. Bas Bili nije kreso Moniku isve vreme svog mandata ali kad je doslo vreme da ide cao nema vise e sad mu zena hoce da krese po svetu ali nadam se da i ona nece dugo kao i Monsanto. :ppozdrav:
 
I ja se nadam da neće dugo pre svega zbog monopola koji ima.
Takodje ne vidim nikakvog razloga zašto rizikovati sa tim djubretom kada ne dobijaš veću zaradu.
Sve informacije o većim prinosima i zaradi su reklama, kad pogledaš neke nezavisne izveštaje vidiš da to apsolutno nije tačno.
Drugo nemojte misliti da ovi naši slepci političari neće podleći kad se potegne pitanje patentiranja pa se desi da vam jednog dana zakucaju na vrata da traze novce za patentna prava iako nikad niste ni videli GM nego je vaš usev zaražen sa GM polja.
Monsanto već ima svoju privatnu policiju koja se šunja po US i Kanadi i plaši i tuži narod, možete puno o tome da pročitate na netu samo potražite.
 
Nazad
Vrh