Pomoc oko bagera Liebherr 901

Masseydyna4

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2012
Poruka
173
Lokacija
krupanj
Ljudi pomagajte imam problem sa bagerom Liebherr 901. Problem je u tome sto mi pri nekom osrednjem pa cak i manjem opterecenju iskljucuje komandu za skracivanje i produzavanje ruke i komandu za okretanje kupole. Obe komande su na istoj rucici, zna li neko u cemu moze da bude problem. I zna li neko koliki treba da mu bude vazdusni pritisak kod mene jedva nabije na 3,5 bara a verovatno bi trebao vise.
Ako neko zna bilo sta u vezi sa bagerima i ovim mojim problemom neka se javi. Unapred HVALA.
I za kraj slika.
photo-0016.jpg
 
Можда грешим али,гледано споља ,ниси се нешто претргао у бризи за багер.
Ослободи манжетну у дну ручице и погледај контакте,да се није нешто искривило или напукло.Притисак би морао бити већи и то указује на недовољан притисак уља у хидрауличној пумпи.Може бити да ти неки дихтунг пушта или се то догађа у клиповима.
Провери вискозитет уља и чистоћу уља.
У грађевинској школи има уџбеника за руковаоце грађевинских машина па и за руковаоце багера.Веома су квалитетно написани и мислим да би ти добро дошли јер има и дебело поглавље о одржавању и поправкама тих машина.
 
Po slici podseca na Radoje Dakic 600B. Ako su vazdusne kocnice, pritisak bi trebao biti 8bar. Proveri ispravnost glave kompresora, a ako ima dosta ulja u cevima onda su otisle karike. Za ovo sa komandama ne znam
 
Bager je kod mene 2 meseca tako da ne znam skoro nista o njemu. Kod prethodnog vlasnika je stajao 3-4 godine nije nista radio a bio je napolju. Motor mu je odlican, hidraulicna pumpa ima dosta snage tako da neverujem da je u njoj problem, na leru sam sebe podigne cak i kad skroz produzim ruku sama kasika ga rastavi od zemlje. Kao sto sam vec napisao iskljucuje mi dve komande jedna je cilindar koji lomi ruku na sredini (produzuje i skracuje ruku) a druga vrti kupolu. Druge dve komande jedna podize i spusta ruku a druga otvara i zatvara kasiku nikad ne iskljucuje, znaci koliko god da ga opteretim on ide. Vazdusna instalacija je poprilicno zapustena, pritisak brzo nabije na 2,5 bara pa onda polako do 3,5 bara a kad ga ugasim pa ponovo upalim nabije do 4 bara pa vrati na 3,5 a kad smanjim gas padne na 2,5 bara. Kocnice su izgleda hidropneumatske mada ne rade (nema glavnog kocionog cilindra). Rucna kocnica reaguje ali ne moze da koci zbog malog pritiska.
 
Pritisak vazduha mora biti oko 8 bara a iskljucenje koje imate je zbog premalog pritiska u hidro bloku
 
Nazad
Vrh