Pomoć oko muzilice

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Kupljena muzilica, Turske proizvodnje, naziv AMA. Prezadovoljni, fantasticno radi, tiha je, brzo muze. Kanta je rosrfrajna zapremine 40 litara, motor i pumpa su ogromni, pumpa je vakumska, uljna. Placena je 500 evropljana. :osmeh:
 
Imam u planu kupovinu agregata(fasadnog) za najmanje 2 krave.Ima li neko iskustva sa tim a ako ima i slika bio bih vam zahvalan.
 
Zoki aj pojednostavi ,sta mu dodje agregat fasadni,stvarno prvi put cujem za taj izraz.
 
Zoki aj pojednostavi ,sta mu dodje agregat fasadni,stvarno prvi put cujem za taj izraz.

:haha: Znao sam.Ne znam kako da definišem.Agregat bi trebalo da bude pumpa sa motorom i okačinje se na zid a vazduh se razvodi po štalogu-znači da šetaš samo kante.Povećao sam na 11 krava pa je štalog pun.U ovoj varijanti je struja daleko od krava i lakše bi išlo i brže.Ne znam da li je sada malo jasnije (ne umem bolje)
 
Instalaciju napraviš od vodovodnih cijevi minimum 1" (može i plastičnih) i najbolja solucija ti je ventil s obujmicom




ali možeš i sa običnim T komadom pa onda kuglasti ventil i priključak za gumeno cijevo, u originalu je bez ovih rebara tj. glatko

1438015_zps036206d4.jpg


Pumpa minimalno 200 litara i bolje s jačim motorom (1,5 kW) mi smo imalo prvo sa 1.1kW ali se dosta grijao i često je izbacivala zaštita. Spoj pumpe sa cijevima je najbolje napraviti sa gumenim crijevom da se smanji prenos vibracije i buke u staju.



Ako pronađem što od instalacije onda ću staviti slike, jer od kad je brat napravio novu staju to više ne koristi pa tko zna gdje sve završilo.

EDIT:

jeftinije ti je raditi sa T komadom i vodovodnim ventilima ( ili obična kuglasta slavina) ali sa ovim originalnim je ljepše. BTW kod mene je taj ventil s obujmicom cca 10 eura. http://www.trgo-agencija.hr/pipa-kutna-za-cijev-vakuuma-1-1-4-1-1-2-na-selnu.aspx

http://www.trgo-agencija.hr/pipa-kutna-za-cijev-vakuuma-3-4-1-na-selnu.aspx
 
Poslednja izmena od urednika:
Svakako da je bolje jer je manje kvarova (pumpa je van staje pa ne uvlači amonijak kojeg uvijek ima u staji i ostalo) , u večini slučajeva se radi o kvalitetnijim pumpama nego na ovim običnim muzilicama, praktičnije je jer kako si i sam napisao "šetaš" samo kantu. I na kraju ovih 200 litara je minimum a uvijek je bolje ako financije dozvoljavaju uzeti jaču pumpu jer onda možeš proširiti i na tri kante , mi smo prvo uzeli manju pa za godinu dana smo opet morali kupovati jaču. Sada se manja koristi u staji gdje su oteljene krave a velika je u rezervi ako se dogodi što sa novom u muzilištu jer je dovoljno jaka za 6 muznih jedinica.
 
Ja bih morao u štali da ga postavim.U drugoj varijanti bi mogao u magazinu ali bi tu bilo mnogo prašine.
 
Usis možeš izvući izvan staje/magazina. Tako smo i mi kad smo kupili ovu veću smjestili u prostoriju do staje gdje ulaz na tavan ali smo usis stavili izvan te prostorije, dok je manja bila montirana na zid izvan staje.
 
Moja je isto montirana u štalu ali ne bih preporučio zbog buke. Imam Westfaliu protoka 140 litara i to je minimum da bi mogla da tera 2 kante. Takođe je grafitna, mada su uljane mnogo više rasprostranjene. Ja sam moju kupio od poznanika i da nije bila tako povoljna (300 evra za pumpu, jednu kantu i kompletnu inststalaciju, tj. cevi sa slavinicama) uzeo bih bar od 200 litara, a možda i više ako bude potrebno 3 kante. Moja preporuka su metalne cevi u štali izmeću krava jer mogu na njih da se okače sisaljke dok se prazni kanta.

ha7a4u7e.jpg


edy4aher.jpg


uju3e4ar.jpg


7usazy4u.jpg


agehy2yn.jpg


mapasaqa.jpg
 
Imas Zorane isto ko pajacovu u oglasima menja za musko tele,dobre su westfalije ja sam za 7 godima promeno 1 lezaj u motoru i kais,ma nesmeta im nista u stali naviknu se krave ,,mesto muzike,,Ne razumem Branko pumpa vuce vazduh preko pulzatora a za visak ima ona dva sundjera sa strane tako da sve jedno di stoji pumpa zbog amonijaka,ali slazem se i ja bolje je napolju zbog elektromotora,ali ako nema mesta nece joj puno smanjiti vek ni unutra jos posebno ako je dobro provetrena stala.
 
Ma krivo sam se odrazio pardon izrazio :osmeh:,mislio sam na komplet (sam motor, pumpa, ležajevi) ali su mi misli odlutale i napisao sam glupost :haha:, a ispuh smo izbacili van zbog buke jer kad je bilo u toj prostoriji cijela kuća je odzvanjala pošto je ta prostorija između staje i stambenog prostora.

EDIT:
Ova velika ima i regulator vakuuma i njemu šteti amonijak (znao sam da nećemu smeta ali se nisam mogao sjetiti), hebiga već se 12 g. ne bavim kravama pa polako zaboravljam neke stvari,
 
Moze pomoc oko kupovine muzilice do desetak krava trenutno imam DIVA muzilicu ali nisam zadovoljan,koju uzeti?
 
Zna li neko zasto mi na muzilici varira pritisak. muzilica je alfa laval i kad joj nastelujem pritisak na 4,2 on zna da varira i do 5 sto ne valja ..
 
Rešio ipak da kupim novu muzilicu za 2 krave (uljnu).Trenutno su u opticaju Gumilova i Turska.Koju preporučujete ili možda ima neka druga varijanta.
 
Ima dosta Gumilovih malih prenosnih muzalica u selu i svi se žale na njih. Ako je kvalitet takav i za ove veće bolje ne uzimati. Turske nisam imao prilike da vidim u radu.
 
Ja sam uzeo novu tursku,Tulsan,inox kanta,vakuum pumpa sa podmazivanjem,pulsator.Fantazija muzilica,izuzetno jednostavna za rad i odrzavanje,masivno napravljena,muze brzo i dobro.Ima slika ranije na temi,pisao sam o njoj.Apsolutno je preporucujem,o onim muzilicama sa klipnom pumpom sa cuo i vidio sve najgore.U selu ih je bilo dosta,sad nema nijedne,sve havarisane ili prodate,ljudi ili kupuju polovne centralne muzilice iz uvoza ili nove turske.
 
Nazad
Vrh