Polka

Treba li prskati bakrom sada kad krenu pupoljci i baviti djubrivo AN

- - - - - - - - - -

baciti.....
 
Pupoljci?! Jesi je ti posekao do zemlje? :)

Ne znam kako drugi rade, ali mislim da nema potrebe za bakrom. Ja imam Polanu, (isti andrak) ali je ne prskam bakrom i nisam imao nikakvih problema...

A trebalo bi baciti AN-KAN sta ti je dostupno, ali bi valjalo da uradis analizu zemljista (ako nisi) pa da znas koliko bi ti trebalo baciti za tvoju povrsinu. I to je to...

Uz ono da bi zaista trebalo da se oplevi i trava ako je imas, a ja je imam fino na nekim mestima sto je izbila sad preko zime, sto je neverovatno... I sa tim cu se zanimati sad za vikend, bar u jednom redu da vidim kako ce da ide za pocetak :)
 
Pa pazi, na samom pocetku ide azot svakako... E sad, da li ces ga dati kroz AN, KAN, 3x20, 3x16, itd... Zato je analiza keva... Moja preporuka za djubrenje (ako se dobro secam, a pogledacu kuci jos jednom) je bila samo AN u nekoj "X" meri, plus kasnije folijarno sam cepao Slavol... A djubrenje se izvodi (po nekom pravilu) u 3 navrata... Sad pred kretanje vegetacije, pred cvetanje i pred berbu. S'tim sto se pred berbu forsira NPK varijanta sa naglaskom na Kalijum. No, daleko smo od toga. Za sada nesto sa malo jacim procentom azota. Neces pogresiti sa 3x20 jer tamo ima i nekog fosfora koji se doduse sporo krece i rastapa, ali u prvoj varijanti moze pomoci korenu kad dodje do njega.
 
Bacicu AN Ruski nije skup a radi posao, trave nemam ,a bakar bi trebalo po preporuci zastitara -posecena do zemlje i tada prskano sa bakrom konktetno Everest.

- - - - - - - - - -

Ako nema potrebe da neprskam sada mislio sam sutra javljaju lepo vreme

- - - - - - - - - -

Hvala.......
..
 
Pozdrav kolege
Danas mi je stigla analiza zemljista. Vadjeno je sa 30cm. Treca godina je u pitanju. Gusi me fosfor imacu problem dalje sa hlorozom.
Sta kazete?
e8db5acaf3dde5c16195150173ead152.jpg
 
Evo i ovde da pitam..
Da li je neko koristio Focus Ultra i kakva su iskustva..???

Hteo bih da unistim korovske biljke koje vise ne mogu da plevim ( zubaca, pirevina ).

Послато са SM-J510GN уз помоћ Тапатока
 
Mislis da se ne seku do zemlje?!

Ja ostavim na jednom delu reda do kuce 10ak metara cisto da imamo mi za klopu i dodju rano, ali budu sitnije i te grane se osuse i opet onda teraju dole mlade...
 
Aaa... Znaci i ti bi da mešaš polku i wilamet :haha: hahaha

Sala mala, ne zameri...

Pa vidi, mozes da probas, predstavu nemam kako bi ti to izgledalo sem sto bi imao duplo posla. A svakako mislim da te prve na starim izancima nece biti nekog specijalnog kvaliteta, a da ne spominjem sto bi odmogle ovim drugima jer vuku i vlagu i hranu...

Ali mozes da eksperimentises na jednom delu pa nam eto onda prenesi utiske kad dodje vreme za branje ;)
 
Aaa... Znaci i ti bi da mešaš polku i wilamet :haha: hahaha

Sala mala, ne zameri...

Pa vidi, mozes da probas, predstavu nemam kako bi ti to izgledalo sem sto bi imao duplo posla. A svakako mislim da te prve na starim izancima nece biti nekog specijalnog kvaliteta, a da ne spominjem sto bi odmogle ovim drugima jer vuku i vlagu i hranu...

Ali mozes da eksperimentises na jednom delu pa nam eto onda prenesi utiske kad dodje vreme za branje ;)

Nemam vilamet, hocu berem nju umesto vilameta... Ostavljao sam prosle god nesto malo, ali godina je bila specificna nisam imao dovoljno vode, radio program bez mineralnih djubriva pa nisam nesto zadovoljan bio... Zato pitam za iskustva, mislim da bi to u dobrim uslovima sa djubrivima kroz sistem moglo da se izvuce lep rod i prinos...
 
Pa mislim da bi. Mozda je neko radio pa ti ovde ostavi svoje utiske kako se njemu pokazala. Prosle godine meni kao sto rekoh nista specijalno...
 
Nazad
Vrh