Polka

I ovde od danas u hladnjaci 110din. Iako imam bolju cenu, van hladnjace opet sam nezadovoljan. Unistavam dobar deo polke na jesen. Znaci ispod 200din za kg necu polku da radim uopste!!! Sto se tice ovih vrucina, mozete folijarno sa trainerom na 7 dana na primer uz mrezu i vodu, bar malo da joj pomognete.
 
Ljudi jedno pitanje... Nemam kap po kap, jednom sam samo zalio cisternom pre nekih mesec i po dana... Neke se osusile, da li ce tu sledece godine izrasti ili je ona skroz propala, sa sve korenom???
 
Ljudi jedno pitanje... Nemam kap po kap, jednom sam samo zalio cisternom pre nekih mesec i po dana... Neke se osusile, da li ce tu sledece godine izrasti ili je ona skroz propala, sa sve korenom???

Nece iz tih zila izbiti, pitanje je koliko je susedni korenov sistem jak i da li ce on popuniti tu prazninu...
 
Bez vode od njih nema nista.I te sto su ti ostale verovatno imaju plod velicine ribizle.
Moj mladi zasad se drzi dobro,cim su pocele vrucine prestali smo sa plevljenjem,zaraslo je ali drzi senku i vlaznost pa su i maline kao"jagode" i nema ozegotina.Mladi lastari guraju kao ludi i ima ih oko 10-12 u metar pa ako vreme posluzi za mesec dana bi trebalo da daju dobar rod.
Za sada vise problema imam sa starim zasadom koji se muci od ovih vrucina pa ga odrzavam na "aparatima" prskajuci FitoBio20 na 7 dana.
Do sada sa njega(20 ari) ubrano nesto vise od 2t a sa mladog(25 ari) od 17.06 do 06.08. 354kg.
 
Zoki55, druze ti si ozbiljan covek, ajde napisi koju pametnu o prinosu polke i polane ove godine, na ovoj kataklizmi? Naravno bez mreze zasad na otvorenom polju i preko 15 lastara na metar ko je ostavio, a nije ih zakidao? Definitivno cu napustiti ovaj forum
 
Nećeš ti napustiti ovaj forum, kao niko što i nije od vas koji su najavili... Ne vidim čemu to najavljivanje... Samo odeš ako ti se ode...
Šta može čovek da napiše a da već nije... Prinos će biti onakva kakav bude...tj.kod svakog drugačiji

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
"Sa 20 ari nesto vise od 2t"
Ja sad nzm dal negde gresil ili kod mene rod kasni :-/?

Ja sam sa 10 ari nabrao do sad 200 kg, mada su to uglavnom izneli lastari koji nisu dovoljno izrasli, to jest koji su izvireli iz sredine. Ovi koji su preko glave jos su im zeleni plodovi.


Sent from my SM-J510GN using Tapatalk
 
Zoki55, druze ti si ozbiljan covek, ajde napisi koju pametnu o prinosu polke i polane ove godine, na ovoj kataklizmi? Naravno bez mreze zasad na otvorenom polju i preko 15 lastara na metar ko je ostavio, a nije ih zakidao? Definitivno cu napustiti ovaj forum

Evo Vlado druze moj, Ovde u Backoj je katastrofa, ima malinjaka koji izgledaju kao da je oktobar, jednostavno ljudi i ne ulaze u njih, malo ploda a radna snaga ne pokriva troskove.. Ja redovno zalivam, na Polki mi je sistem do juce radio neprekidno 72 sata... Znas da koristim punu agrotehniku i kvalitetna Jarina djubriva i tu nikada ne zalim, kao ni na vodi , meni je prva voda na 2m .... Na sve to , nema maline, skuvana je, plodovi kao grasak kod Polane, tesko se skidaju i mislim u ovom trenutku da je rod prepolovljen, neki dan sam napisao i da je cena 200 din. nema nas nigde, nema roda.. Ni kod Polke nije bolje stanje, rod je desetkovan, mozda i gora situacija nego na Polani.. Sa 1 ha necu imati 5 t, cisto sumljam.. E sada. mozda sam ja los proizvodjac pa ne znam..
 
Poslednja izmena:
Nećeš ti napustiti ovaj forum, kao niko što i nije od vas koji su najavili... Ne vidim čemu to najavljivanje... Samo odeš ako ti se ode...
Šta može čovek da napiše a da već nije... Prinos će biti onakva kakav bude...tj.kod svakog drugačiji

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
Ne bih da ulazim u raspravu, da ne bude off postova. Kazna je citati postove od pojedinaca!!!

- - - - - - - - - -

Evo Vlado druze moj, Ovde u Backoj je katastrofa, ima malinjaka koji izgledaju kao da je oktobar, jednostavno ljudi i ne ulaze u njih, malo ploda a radna snaga ne pokriva troskove.. Ja redovno zalivam, na Polki mi je sistem do juce radio neprekidno 72 sata... Znas da koristim punu agrotehniku i kvalitetna Jarina djubriva i tu nikada ne zalim, kao ni na vodi , meni je prva voda na 2m .... Na sve to , nema maline, skuvana je, plodovi kao grasak kod Polane, tesko se skidaju i mislim u ovom trenutku da je rod prepolovljen, neki dan sam napisao i da je cena 200 din. nema nas nigde, nema roda.. Ni kod Polke nije bolje stanje, rod je desetkovan, mosda i gora situacija nego na Polani.. Sa 1 ha necu imati 5 t, cisto sumljam.. E sada. mozda sam ja los proizvodjac pa ne znam..
Rod ce biti drasticno umanjen. Ima zasada polke po 3ha sa punom agrotehnikom, ali bez mreza i prepolovljeno je.
 
Pozdrav.Na kojoj visini bi trebalo da je postavljena mreža.Ja sam početnik u malinarstvu,ali respect za forum.Toliko dobrih informacija ima,naravno prije svega podijeljena iskustva .Veliki pozdrav za sve malinare i forumaše iz Banja Luke. :)
 
A to za mrezu je tek posebna prica, u redu protiv ozegotine, ali sam gledao zasade i kao da su dobili efekat poklopljenog lonca, kuva sve ispod mreze.....

Zoki, em sto sacuva plod od ozegotina, sacuva i list koji kada izgori nema roda. Na polani ne znam kako je, ali na polki mreza pod obavezno. A kuvanje, bar kod mene nisam primetio. Tamo gde probija sunce, kod mene je unakazeno. List i plodovi spaljeni.

- - - - - - - - - -

Pozdrav.Na kojoj visini bi trebalo da je postavljena mreža.Ja sam početnik u malinarstvu,ali respect za forum.Toliko dobrih informacija ima,naravno prije svega podijeljena iskustva .Veliki pozdrav za sve malinare i forumaše iz Banja Luke. :)
Preko 2,2m pa u vis koliko ti je volja, ali da bude tako postavljeno da ne pokrsi vetar. Inace mreza je zakon, pod njom je sve drugacije u odnosu na otvoreno polje.
 
Zoki, em sto sacuva plod od ozegotina, sacuva i list koji kada izgori nema roda. Na polani ne znam kako je, ali na polki mreza pod obavezno. A kuvanje, bar kod mene nisam primetio. Tamo gde probija sunce, kod mene je unakazeno. List i plodovi spaljeni.

- - - - - - - - - -


Preko 2,2m pa u vis koliko ti je volja, ali da bude tako postavljeno da ne pokrsi vetar. Inace mreza je zakon, pod njom je sve drugacije u odnosu na otvoreno polje.
Hvala puno.
 
Bez zasjene netreba ni pokusavat gajit jesenje maline.Na ovim temperaturama cak i kroz 40% zasjenu baci po koju ozegotinu,al je to beznacajno.Mogu zamislit kakvo je stanje kod onih koji nemaju mreze.Mene je mreza spasila,malo je sitnija mallina i losijeg kvaliteta ova zadnja 2,3 dana.al nije doslo do pada kolicine roda!
 
Ja na 12 ari polane bez zasene u drugoj godini 500 kilograma do sada. Kod mene se polana drzala do petka ali u subotu i nedelju je otislo sve u k...
 
Kod mene polka na nekih 7 ari do sada 200kg. U nedelju velika temperatura, sa veoma vrućim vetrom oparila plod, a stabla izgledaju kao da je novembar, plus svi bunari presušili,plaćam cisternu da mi doterava vodu. Ako mi verujete, ja sam danas dva reda obrao tri mi ostala neobrana, i nem pojma dal ću i da berem više. Jer me tuga uvati kada je vidim onako poparenu.
 
Bez zasjene netreba ni pokusavat gajit jesenje maline.Na ovim temperaturama cak i kroz 40% zasjenu baci po koju ozegotinu,al je to beznacajno.Mogu zamislit kakvo je stanje kod onih koji nemaju mreze.Mene je mreza spasila,malo je sitnija mallina i losijeg kvaliteta ova zadnja 2,3 dana.al nije doslo do pada kolicine roda!
Ovo nikako ne može da bude tačno. Kad je normalna godina, zasena nije mnogo ni potrebna... Prošle godine ni jednu ozegotine nije bilo... Ova je druga prica... Ali nikako se ne može reći da ne treba ni pokušavati gajiti bez zasene... Pa ona radja septembar, oktobar, novembar, pa nekad i decembar... Tih meseci zasena samo smeta...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Ovih dana sam imao dosta ozegotina (20ak%) koje sam odvajao i probirao. Sakrije se plod pod list pa je dosta i sacuvano. Danas berba, javljam u pauzi kakvo je stanje. Do sada je bila cena 130+5 ali u subotu/nedelju "nisu znali"
 
Nazad
Vrh