poljoprivreda 2011

Da li ce 2011. biti bolja za poljoprivrednike?


  • Ukupno glasača
    4
ma gde bolja, bice izgleda crna za sve nas,,,,, registracija za traktore, poskupele registracije za automobile 40%, struja 13.7% ....i sami znate kada poskupi struja da ode sve sa njom........ crnooooooo
 
sve gore i gore ce nam biti.........kao sto rece Mijat kad poskupi struja za njom sve cene odose......a dokle li ce narod ovo da trpi nije mi jasno??
 
Ratarima ce biti bolje ako se protiv njih ne udruzi bog i drzava stocarima nece biti dobra ni sledeca a kamo li ova,sto rece Bora corba "bice bolje neko vice na papiru mrtvo slovo.. ''
 
Od nove godine jedino je bolje mozda ljudima koji se bave tovom bikova...jer je cena za sad dobra,za dalje ce se videti :ppozdrav:
 
losa godina :udri:bilo kakvi da su vremenski uslovi kad proizvodjaca ucenjuje preradjivac ::lose::kada nafta opet treba da poskupi i kada su nase subvencije najmanje u regionu :zli:
 
I ja mislim da ce losija da bude. Svi nesto obecavaju a po obicaju ne ispunjavaju tako da smo mi prepusteni samo sebi, ponovo kao po obicaju!!
 
Ajde malo da ozivimo temu...
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/...ce-pomoci-Delti-da-ulaze-u-agrar-i-nekretnine

Sta kazete na ovu vest, koja su vasa nagadjanja?
Ja mislim da ce ovo znaciti uspostavljanje monopola u poljoprivredi, sto ce po mom misljenju u narednim godinama bitno uticati (negativno) na cene poljoprivrednih proizvoda (mogucim uvodjenjem GMO, koje je na nasu zalost tesko izbeci posle planirane "rekonstrukcije" vlade i dolaska novog-starog ministra, za kog cisto sumnjam da ce raditi i sprovoditi reforme u korist seljaka, kao i u korist svih stanovnika ove drzave), a ujedno i na skok cena obradivog poljoprivrednog zemljista (i pozitivno i negativno - kako za koga)... Mozda ce u citavoj prici jedina pozitivna stvar biti regulisanje odvodnjavanja u okruzima gde ce delovati Delta Agrar (ali mozda).
 
Monopol jos nikom dobro nije doneo kako u selu,gradu tako i celoj drzavi u svim granama i poslovima.Bez jakih udruzenja nema nista od nas.Koliko ja znam delta hoce da se mi svi udruzimo sa njima da se kao lakse plasira izvoz poljoprivrednih proizvoda.
 
za mene to znači da če poljoprivreda biti veoma unosan posao i veoma profitabilan ali za Miškovića :haha:
 
ja mislim da oni nemaju vise koga da sisaju pa aj ponovo po seljaku,ljudi nakupovali nove traktore racunajuci na povracaj a oni ove godine nema povracaja za trktore,a kao hoce da unaprede poljoprivredu.vidite kako su azurni sa donosenjem novih uredbi i pored jos brdo stvari kako da bude bolje. ali nije mi jasno paori jos uvek :spavam:
 
Nase je da ulazemo,rintamo gledamo u nebo,a njihovo da kalkulisu,ucenjuju,zavrcu.Tako je uvek bilo.Mi smo u velikoj prednosti u odnosu na nase pretke sto ne radimo konjima i volovima (sto ne znaci da se tome necemo vratiti) i sto imamo ovo sokocalo i tv da vidimo kako drugi lepo zive.
Ovde nam je super tako nam i treba,ali druge SRBIJE nemamo i nek nam je BOG u pomoci.
Sto bi rekao nas narod POSLE KISE DODJE SUNCE.
Pa valda ce i nama jednom svanuti. Nada umire poslednja.
 
potpuno se slazem s kolego gore da ce se to isplatiti samo Miskovicu....
Pa ajmo sad realno?
Ko je jos pomagao ovaj napaceni narod,a da iz svega toga nije imao dobar procenat za sebe...
Povecavaju se plate svima u drzavnim sektorima samo seljaka jeb. kako ko stigne ::lose:: ::lose::
 
ма биће нам супер шта се бринете , да ли је неко мозда запазио изјаву мин дулића ,,да ће ићи инспектори од куће до куће и пријављивати те они сами за легализацију хтео ти то или не , а шта то значи трпање пара у касу па после ти још дође пораз на легалан објекат ,, лепо богами јесте оффффф али ако не може да штети можда може да користи поззз
 
Nazad
Vrh