Politicko organizovanje poljoprivrednih proizvodjaca

Kod nas u selu se za nekog ko mnogo prica, a ne zna sta prica niti o cemu prica, kaze da landara ko mu** za veprom, zato, Rastislave, ne landaraj! Ti si jedna kukavica i beskicmenjak koji svoju hrabrost dokazuje poput Crnogorca (bez namere da vredjam Crnogorce, aludiram na vic), a rasprave (citaj: uznemirava druge clanove foruma) vodi preko pp da ostatak ljudi na forumu ne bi video koliko si diskonektovan sa mozgom.
Gospodine Nadlacki, sve sto Vi pisete vezano za oblike udruzenja poljoprivrednika, imalo bi smisla da zivimo u pravno uredjenoj drzavi. U ovoj drzavi zakoni su od plastelina i vrlo lako se poprimaju razlicite oblike po potrebi. Zamislite drzavu u kojoj policija tuce strajkace. Time ne samo da im uskracuje pravo na strajk kao jedno od elementarnih gradjanskih prava (krivicno delo predvidjeno clanom 166. KZS) nego im narusava i telesni integritet. Pa o kakvim oblicima borbe za nase interese ovde pricamo? Sve i da formiramo neki vid udruzenja i ukoliko budemo bili prinudjeni da nasa prava trazimo na ulici kao sto hiljade obespravljenih radnika danas radi, pa jel treba neko da nas bije?! Gospodine Nadlacki, Vi ste ovde, sto se mene licno tice, dobrodosli koliko i svaki drugi clan foruma, ali nemojte da pricate ruzicasto kada je stvarnost tamno siva, nemojte nas porediti sa ekonomski i pravno daleko razvijenijim zemljama, nemojte mi reci da je 250 ljudi + vlada + predsednik pametnije nego ostatak Srbije i da neko treba da nas bije za nase dobro! Evropa, izgleda, nema alternativu.
E, sad, sto se same teme tice, mislim da smo jos pre par strana otisli u off. Duboko smo zasli u ideoloske rasprave umesto da se skoncentrisemo na formiranje makar interesne grupe ako ne politicke stranke. Licno mislim da ce jedino politicki karakter poljoprivrednog udruzenja pomoci da vlast poljoprivrednika shvati ozbiljno. Zato sam i otvorio ovu temu. Ukoliko se neko ne slaze sa time, neka je zaobidje umesto sto raspiruje vatru i prouzrokuje svadju. Ovde ne treba da se raspravlja o osnovanosti politickog udruzenja, vec o njegovoj organizaciji i ako ima nekih konkretnih predloga i dobrih ideja, molim vas podelite ih na forumu u okviru ove teme. Hvala lepo.

P.S. A ti, Mityo, molim te, ne glumi policajca.
 
Tema je zaključana do daljnjeg, da se malo ohladi a ako ni ovo ne pomogne onda ima da leti u korpu!
Ovo je poljoprivredni forum a ne politički, tako da, kome se politizira, može da traži sebi drugi forum!
 
Eto pa sad vidite koliko se mi poljoprivrednici možemo politički organizovati. Svak pametan, svak vuče na svoju stranu pa posle se pitamo dokleće da nas muzu i treba da nas muzu. Ma treba sve koji se bavimo poljoprivredom , da nas oteru na klanje kao životinje i da nas pokolju. Ja mislim ispašće dobre pljeskavice.
 
Ja mislim da je dovoljno da prilaze Beogradu blokiramo stajnjakom i nadjubrimo ulice i travnjake besplatno .Ali ima jedan problem , po mom misljenju nema dovljno stajnjaka u Srbiji.
 
Treba nam jedan pokretač koji bi nas probudio,doduše i vreme je prolećnih radova pa nam misli lete na drugu stranu.
Mislim da bi ovaj forum bio idealna osnova za formiranje jedne poljoprivredne asocijacije ali ipak moramo imati i nekoga iz jačih stranaka kako bi uopšte i uspeli da se plasiramo.Ima nas iz svih krajeva,gradova i sela ali se postavlja ko bi to mogao finansirati i tu se krug zatvara.
 
prikupljanje potpisa i nije bas neki problem. raspitivao sam se pre neki dan u mesnoj kancelariji i sluzbenici koji rade u njoj mogu da overe potpise. trosak osnivanja politicke partije bi prakticno bio 50 dinara po potpisu odnosno pojedincu. problem je naci takvih 10.000 i napraviti neki statut stranke i program oko koga bi se slozili.
 
Kod nas ništa nije problem-samo da se mi zaukamo-što kaže golub(počeli smo da verglamo) ali su nam akumulatori izgleda dotrajali :haha:
 
E je...ga Zoki pa to može da se vergla i bez akumulator pusti naler pa nizbrdo eto ti akumulator. Cela država ide nizbrdo. Ja vozim i bez gume, a za akumulator da ne govorim. Nego daj da vidimo gde da uplatimo ovih 50 dinara da nam krene nekako uzbrdo. ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1270564742[/time]
_________________________________________________
zcurcic je napisao(la):
prikupljanje potpisa i nije bas neki problem. raspitivao sam se pre neki dan u mesnoj kancelariji i sluzbenici koji rade u njoj mogu da overe potpise. trosak osnivanja politicke partije bi prakticno bio 50 dinara po potpisu odnosno pojedincu. problem je naci takvih 10.000 i napraviti neki statut stranke i program oko koga bi se slozili.
Ja dajem i 500 samo kaži gde i odma polećemo sve je u pripravnost.
 
grunt je napisao(la):
Dali se u ovoj drzavi vredi baviti poljoprivredom ali da nisi ni u jednoj politickoj stranci? :sta: Mene vrebaju vec duze vremena da se uclanim ali necu iz principa :nono:
Ne bre loše si nas protumačio. Danas ti je naj lakše i naj jednostavnije da se učlaniš u neku političku stranku i plus ti daju neku kintu al to je više zastarela tehnologija kod mene ljudi videli da je to gubljenje vremena. Mi ovde na forumu pokušavamo, samo radni ljudi (poljoprivrednici) da se sjedinimo i da krenemo u otimanje političkih plata dosta su bre oni nama otimali i pljačkali uzeše nam i vazduh koji dišemo. Al kad se mi sjedinimo i složimo mislim da će oni podizati kredite i davati nama.

:sjasi:
Moraće da sjaše i Kurta i Murta.
 
Sada citam u novinama uvode nam porez na kucne ljubimce (pse i macke) znaci opet po dzepu seljaka, gde ima najvise pasa i macaka nego na selu.Nafta je opet poskupela.Uveli su ekolosku taksu na na belu tehniku. Zakorenise nas da vise nema gde.
Cenu stoke su obezvredili a ujedno usluge za obelezavanje i vakcinaciju petoduplo a mozda i vise poskupeli, cenu zita su oborili, pa dokle vise da cutimo.
Daj ljudi da se sto pre organizujemo jel jos malo necemo imati ni hleba da kupimo kako su krenuli sa svakodnevnim porezima.
 
Ma pukli smo ko zvecke nema sta da se kaze dok su gradovi mirni nista se nece desiti cuva se socijalni mir jedino svi traktori na auto puteve al od toga nema nista uvek ima onih biznis poljoprivrednika koji su zadovoljni,znate na koje mislim :udri: :zli:
 
grunt je napisao(la):
Ma pukli smo ko zvecke nema sta da se kaze dok su gradovi mirni nista se nece desiti cuva se socijalni mir jedino svi traktori na auto puteve al od toga nema nista uvek ima onih biznis poljoprivrednika koji su zadovoljni,znate na koje mislim :udri: :zli:
Ma oni su jedinke mislim u manjem broju, a mi smo množina, valjda znaš onu narodnu izreku "jedna lasta ne čini proleće".
 
Nazad
Vrh