Politicko organizovanje poljoprivrednih proizvodjaca

Ljudi,nemojte se zanositi ovakvim idejama,da neka stranka poljoprivrednika moze da uspe u političkom zivotu.
Prikupljanje potpisa za registraciju,iako zbog novog zakona o političkim strankama je daleko otezano(potrebno je 10.000 potpisa overenih u sudu ili opštini i svaki se plaća 50 dinara).Ali to je najmanji problem registrovati stranku,skupiće se to.
Najveća tragedija je što takva partija NEMOŽE da prezivi.Zašto?

Zato što kod našeg čoveka nepostoji svest o tome da glasa za društveni stalež kojem pripada.
Tako se redovno desava da najšire narodne mase,a to su radnici i seljaci,glasaju za ove stranke koje su trenutno na vlasti,a koje su buržoaske i kapitalističke u najgorem mogućem smislu.stranke koje su upropastile ovu državu i dovele je do prosjačkog štapa.
Tako narod,obična raja glasa za njih,umesto da glasa za neku svoju partiju a to je neka radnička,seljačka ili komunistička partija.
Drugo:
Kao što niko na jugu srbije neće glasati za neku vojvođansku stranku,ili neko u vojvodini za neku regionalnu šumadijsku partiju naprimer.
Kao što nijedan naprimer srbin neće glasati za neku rumunsku madjarsku ili romsku partiju.
Ili kao što nijedan šiptar neće glasati za bilo koju srpsku stranku,tako isto:
NIKO NEĆE GLASATI ZA STRANKU SELJAKA AKO I SAM NIJE POLJOPRIVREDNIK.
Da stvar bude još gora,ni svi seljaci neće glasati za takvu stranku.
Pola ih neće izaći,a i od onih koji izadju ni pola neće glasati za nju.radije će dati glas Tadiću(zato to je lep i liči na Džordža Klunija),ili recimo Šešelju jer je brilijantan um ili Koštunici jer je "legalista" ili
Velji Iliću i Draškoviću jer su četnici itd.

Zbog svega toga u celom Beogradu od 2 000 000 stanovnika,nijedan glas neće biti za seljake.
Isto tako ni jedan radnik neće glasati za seljake.pa zašto bi,on sam nije seljak.
Nijedan: lekar,inženjer,student,biznismen,bankar,činovnik,programer,šofer,kamiondžija,privatnik,policajac,
sigurno neće glasati za stranku seljaka.Pa zašto bi,šta on ima snjima,pa on sam nije seljak,jer zna ako oni dodju na vlast,da će oni više da "vuku" za sebe.
I ne samo Beograd,I u najmanjem gradiću niko neće glasati.A gradovi su sve veći a selo sve manje.

Ako neko misli da govorim napamet ili da je ovo samo teorija,vara se.
Vrlo dobro znam jer se i sam vrlo ozbiljno bavim politikom(mada nisam profesionalni političar).Dugo godina sam u visokom rukovodstvu NKPJ (Nova Komunistička Partija Jugoslavije),a vodim i Opštinski Komitet NKPJ za Indjiju, pa dobro znam kako je kilavo išlo prikupljanje potpisa za sadašnju preregistraciju.ljudi su jako lenji da nešto preduzmu,apatični su,hteli bi da im bolji život donese neko drugi.

Jedini Lek za raju je da počne da glasa za one kojima pripada(po principu svaka ptica svome jatu leti...).
Običan čovek,radnik i seljak treba da glasa za neku komunističku partiju je ona je JEDINA UNIVERZALNA partija i radnika i seljaka i patriota i svih poštenih i časnih ljudi koji žive od svog rada.
Jer to je potpuno prirodno.
Nije prirodno da obican narod glasa za DS,DSS,SRS,SNS i milion drugih kapitalističkih,za one koji će ih eksploatisati i iskorišćavati,što oni otvoreno obećavaju.
Kao što nije prirodno da Rokfeler ili Kostić ili Mišković glasaju za komuniste koji će im u revoluciji oduzeti sav kapital stečen otimanjem od naroda.Ali ja njima ne zameram to jednostavno nije sa njihove tačke prirodno.
Najbolji primer,najeksplicitniji primer i argument za sve ove tvrdnje da nikakva "Stranka poljoprivrednika" nece ni zaživeti su jučerašnji rezultati iz Odžaka:
DS 34,nešto %
SNS 22,nešto %
SRS 9,nešto % i tako dalje.
Ovaj narod je zaista slučaj za psihijatra.
Pošto nije rešenje ni patriotski menjati državu i bežati iz nje u ko zna kakvu drugu,možda je onda najbolje PROMENITI NAROD, i stvoriti neki pametniji i bolji.
 
Da narod ne zna ni sta hoce to podrzavam vecina mladih je debela lenstina tako da samo hoce promene,i ulazak u evropsku uniju,a da ni sami nisu svevni posledica zato sto mame i tate jos rade za njih,(ne sagledavaju ozbiljno situaciju u kojoj se nalazimo).Mi smo takav narod da za lepe reci i dogovor ne zelimo da saslusamo samo kako da ga pokrademo i zaj....!
Tako isto mogu da dodam da se ne slazem da treba da postoji neka seljacka stranka da bi (kao) seljacima bilo bolje,svi oni dobro znaju cak i taj Boris Tadic a pojedine da ne spominjem znaju kompletnu situaciju o uvozu i izvosu poljoprivrednih proizvoda(samo sto se previse prave tose).
Ima dosta da se pise o svemu,pravdi i nepravdi,ali sam ubedjen da jedan pravi covek na pravom mestu moze resiti vecinu problema za sve,ali takav covek pored ovih lopova tesko da moze da opstane i sve tako u krug. ZAKON JE ZA SVE ISTI SAMO STO SE NE PRIMENJUJE KOD SVAKOG. :cao:
 
Ja lično nisam mislio,ni rekao da netreba da postoji neka seljačka stranka.
Već da je takva stranka unapred osudjena na neuspeh i propast.A izneo sam i neke argumente zašto bi to bilo tako.
Nama treba neka patriotska,domaća vlast(a ne vlast koju bira i postavlja Vašington i Brisel),i koja sprovodi njihove interese.

I treba nam neka narodna vlast,koja će da radi za svoj narod a ne da bude tudja marioneta.
Vlast koja će da pokrene privredu,proizvodnju,industriju,fabrike,da ograniči ili zabrani uvoz da narod konačno počne da radi,pa onda će i nama seljacima biti bolje,jer će radnici imati dobre plate pa će više moći da troše i mesa i mleka i voća...
 
Lakarije slazem se u svemu sa tobom, sem da je seljakova stranka komunisticka, jer kod nas pravi komunizam nikada nije bio, niti ce moci da bude, jer 99% ljudi ne zna sta je pravi komunizam.
 
senator je napisao(la):
Pa sto se tice zakupa medijskog prostora, postoje televizije sa nacionalnom frekvencijom na kojima bi cena zakupa mozda bila i prihvatljiva. Snaci cemo se za toliko. S jedno strane, nakupice se para iz clanarina, a sa druge strane, drzava ce dati pare za kampanju ako uspemo da se registrujemo kao politicka stranka.
Sto se advokata tice, prvo moramo definisati pojam vrhunskog advokata u nasim prilikama. To je onaj advokat, blizak sudijama i ljudima iz vlasti, koji moze svojim vezama da izdejstvuje onu sudsku presudu koju onaj koji ga angazuje zeli cak i ako je ona u suprotnosti sa zakonom. Opet, ako se politicki angazujemo i u tome uspemo, ne vidim potrebu za advokatima, a ako je i bude, naci ce se, valjda, neki medju nama...
Na kraju krajeva , definicija dobrog advokata je : Kako ? Kome? Koliko?
A za sudijska mesta u Beogradu je jagma zato sto su to radna mesta koja su slabo placena, a sa velikim primanjima...
 
@Lakarije
Nisam mislio nista lose da se ne uvredis,niti bilo koga na ovom forumu ali mogu ti reci da te podrzavam za sve sto si naveo u toj poruci i to sto sledi iza te tri tacke.

Pozdrav :ppozdrav:
 
Meni je zanimljivo kada neko kaze da nam ne treba marionetska vlast kojom upravlja Brisel i Vasington, a niko ne kaze da nam npr. ne marionetska vlast kojom upravlja Moskva, Peking, itd. :D.
 
Ne bih rekao. Gledajuci danasnju politicku scenu u nasoj drzavi mozemo da biramo ili, ili :haha:.
 
milanso je napisao(la):
Meni je zanimljivo kada neko kaze da nam ne treba marionetska vlast kojom upravlja Brisel i Vasington, a niko ne kaze da nam npr. ne marionetska vlast kojom upravlja Moskva, Peking, itd. :D.

Baš sam,interesantan čuti,kojim to marionetskim vlastima upravlja Moskva ili Peking?
Ili koliko to stotina vojnih baza drže po planeti kinezi i rusi?
Ili po koliko to ratova godišnje po svetu vode gore pomenute zemlje?
 
lakarije je napisao(la):
milanso je napisao(la):
Meni je zanimljivo kada neko kaze da nam ne treba marionetska vlast kojom upravlja Brisel i Vasington, a niko ne kaze da nam npr. ne marionetska vlast kojom upravlja Moskva, Peking, itd. :D.

Baš sam,interesantan čuti,kojim to marionetskim vlastima upravlja Moskva ili Peking?
Ili koliko to stotina vojnih baza drže po planeti kinezi i rusi?
Ili po koliko to ratova godišnje po svetu vode gore pomenute zemlje?
Kamo srece da nam i zaista dodju Braca Rusi ili Kinezi. Ovi su bili sve zajedno sa Englezima, pa propadosmo!!!
 
@ Karalic

Pa rusi su ti u venama. Seti se reklama NIS-a vena srbije.

Kinezi da uublaze vidljivost vena te oblace. Tu su oni samo su jos u drugom planu.
 
Doće,doće,j....e oni majku majčinu i Amerima i Englezima.
Oni su davno osuđeni na propast,zbog svog političkog i ekonomskog sistema(samo što običan čovek toga nije svestan).
Da bi kapitalizam uopšte mogao da postoji moraju biti ispunjena dva osnovna uslova:
permanentno povećanje proizvodnje i ekspanzija(osvajanje novih teritorija i tržišta).Bez toga kapitalizam nestaje.
A toga je sve manje,ili je praktično završeno.
Zato su i pozatvarali naše fabrike,da bi nam prodavali svoje preskupe proizvode.
Ali više skoro da nema zemalja na svetu(sem par herojskih),kojima mogu uništavati privredu i fabrike.
U proslom veku kad god je kapitalizam egzistencijalnoj opasnosti,izazivali su svetske ratove.Medjutim kako svetskih ratova više neće biti(apsurdno je jer bi zbog nuklearnog oružja svi bili uništeni),dešavaće se velika s...nja u svetskoj ekonomiji.
Zato na vreme treba da shvatimo šta je perspektiva da bi odabrali pravu stranu.

Izvinjavam se to sam malo skrenuo sa teme ali ovo su veoma ozbiljne stvari koje zasluzuju pažnju a sve je to opet direktno povezano sa našim položajem u društvu i privredi!
 
milanso je napisao(la):
Ne bih rekao. Gledajuci danasnju politicku scenu u nasoj drzavi mozemo da biramo ili, ili :haha:.
po mom skromnom misljenju,ja nemam opciju koju bih mogao da biram danas. a s druge strane imam mnogo toga protiv skoro svih njih,jer su u nekom trenutku svi oni bili na vlasti i pokazali svoje "lepo lice".
 
Nije poenta da mi samo radimo,da stvaramo proizvodimo,ako nemamo nikakve koristi i vajde od toga.
Mi nazadujemo(zato što prolazi vreme,starimo,amortizujemo naš kapital i imovinu i gubimo na vrednosti),ili stojimo u mestu,a oni veliki se basnosnovno bogate na našem radu.
Zato kad vidim čime se bavimo i kako nam ide,sve bih se derao od muke.
Naravno da nemaš šta da biraš.
Kad je Vašington postavio i jedne i druge i treće i četvrte( i DS i DSS i G17 i SNS i NS i milion drugih,čak su zavrbovali i SPS i Jošku Broza...).
I onda narod misli da bira,da je to demokratija,a u stvari svi rade i služe istog gazdu.
Imaće te ljudi šta da birate,samo kad se mi (NKPJ) pojavimo na izborima.Ako pobedimo njihovu blokadu.
 
Pozdrav svima! Zao mi je sto nisam bio u mogucnosti da se ulogujem na forum i ranije prikljucim ovoj raspravi. Drago mi je sto se ovde vodi jedna pre svega civilizovana, a zatim i argumentovana rasrava.
Iskren da budem, ideja o politickom organizovanju seljaka nije potekla od mene. Postojao je jedan post na forumu koji je stidljivo sugerisao na fomiranje takve stranke, ali, nazalost, tada diskusija nije potekla u tom smeru. Zato sam resio da tu ideju reaktuelizujem. Medjutim, kako vreme sve vise odmice, kako novi dan nosi nove dogadjaje, kako svako naredno jutro sve vise bistri glavu, tako sam i ja poceo da shvatam da u ovoj zemlji nema nista od politicke borbe za svoje interese. Drzava je uradila sve sto je u njenoj moci da spreci buduce politicko organizovanje svih slojeva drustva pa i poljoprivrednika donoseci zakon o politickim strankama. Doduse, problem oko formiranja stranke nije samo prikupljanje tih 10.000 potpisa, niti vremenski rok ostavljen u tu svrhu, niti prikupljanje novca za finansiranje takvog projekta, vec je problem i u nama samima. Previse je skeptika i nevernih Toma a nekolicina nas bez prave podrske ostalih nista nece moci da uradi. Zato, deo tereta koji danas nosimo na ledjima ide i nama na dusu. A najveci deo tereta ide na dusu onima koji su lupali u serpe po svim vecim gradovima Srbije, onima koji su ove profesionalne lopove doveli na vlast. Onima koji su hteli da iskorace iz mraka proslosti u svetlost revolucije a upali u septicku jamu. A sto ih sada nema na ulicama? Zato sto ovi biju, i ne gledaju gde udaraju.
Sad, da ja vas pitam: ima li svrhe govoriti o politickom organizovanju i legitimnim sredstvima borbe u drzavi u kojoj vlada bezzakonje? Kojem cete politicaru danas verovati? Vucic je do juce mahao papirima i negirao da je bilo genocida u Srebrenici. Danas taj isti Aleksandar Vucic osudjuje taj isti genocid cije je postojanje negirao. Tomislav Nikolic, Srbin, domacin, pravoslavac, se u crkvi zakleo da njegov mandat pripada stranci. Kada je vreme doslo, formirao je prvo svoju poslanicku grupu, zatim i stranku, a blanko ostavke je selektivno izgubio. Doduse, imao je pola milijarde razloga za to. Aleksandar Vulin, ciji sam latentni simpatizer bio, pridruzio se ovoj dvojici, tako da i on nije nista bolji. Ivica Dacic, covek ciji je predsednik stranke surovo, brutalno i neljudski likvidiran, covek koji uz svog bivseg lidera snosi dobar deo odgovornosti za ratove koje smo tada vodili jer je bio bitan deo te politike, danas bije iste one ljude koje je do juce slao u rat. O ostalim ˝proevropskim˝ strankama i njihovim liderima necu ni da govorim. Dzabe trosim reci i tastaturu, degradiram sebe govoreci o njima. Drzava je prepuna novokomponovanih bogatasa bliskih vrhu vlasti koji ih iz interesa i drze tu gde jesu. Zapad nam pumpa pare kroz kredite koje se nenamenski trose, plasiraju nam njihovu robu koja tamo moze samo da ide u smece, kupuju firme po svojim uslovima debelo podmazujuci Agenciju za privatizaciju, a kada bude doslo vreme da se ti krediti vrate, a nemamo ni jednu granu privrede koja normalno radi, jer je drzava sve privatizovala, ko ce da vraca te kredite? Ode Srbija u duznicko ropstvo.
Pa pogledajte kakva nam je samo omladina pod uticajem zapada. Secam se da mi je sa 13 godina glavna zanimacija bilo sakupljanje svracjih jaja jer neko provalio da Lovacko udruzenje za 100 donesenih jaja daje lovacku pusku. Naravno, bila je to samo buva koju je neko pustio, ali ja sam svoju pusku ipak nakon izvesnog vremena dobio od svog oca. Jbg, cistio sam stalu, polagao kravama i pojio ih jos od petog razreda osnovne skole, vozio sam traktor, ucio, igrao fudbal sa ortacima iz komsiluka, a danas toga vise nema. Klinci iz skole idu pravo u igraonicu ili sedaju za komp cim stignu kuci. Uvece blese po gradu, klinke od 15 izgledaju kao da imaju 30, nasminkane i gole, sve se to izdebilisalo, bas po uzoru na debele i nesposobne amerikance koji cele zivote provedose za kompom bez ijednog dana radnog staza. I sta ce oni sutra da rade u zivotu? To je nama uticaj zapada doneo- moralnu bedinju i srozavanje svih vrednosti u zivotu. Ma bre, srce mi se cepa, place jedan covek ovde blizu mene, dosta je star, radio godinama ko konj bez plate i morao je da ceka Novu Godinu i Bozic sa bednih 1000 dinara u dzepu. Pa to nema dosta ni za cesnicu! Dok se ona g**** po Beogradu bogate.
Iako nas biju, i treba da nas biju, da nas tretiraju kao stoku i da nas gaze sluzbenim kolima kad smo somovi pa cutimo! Nesto su nam se smanjila muda u poslednjih 10 godina. Mora da je od nejela...
 
senator je napisao(la):
Drzava je uradila sve sto je u njenoj moci da spreci buduce politicko organizovanje svih slojeva drustva pa i poljoprivrednika donoseci zakon o politickim strankama. Doduse, problem oko formiranja stranke nije samo prikupljanje tih 10.000 potpisa, niti vremenski rok ostavljen u tu svrhu, niti prikupljanje novca za finansiranje takvog projekta, vec je problem i u nama samima. Previse je skeptika i nevernih Toma a nekolicina nas bez prave podrske ostalih nista nece moci da uradi. Zato, deo tereta koji danas nosimo na ledjima ide i nama na dusu.
svaka ti je na mestu, ali posebno bih istakao ovaj gore deo. sto bi rekao dragan jovanovic u profesionalcu "mi smo govna".
ipak ostajem pri svome i nadam se da cu na sledecim izborima imati opciju da zaokruzim nijedan od ponudjenih odgovora.
 
Nazad
Vrh