Polana i polka, berba i cena 2016.

Uvek je neka opšta preporuka saditi više različitih kultura, ili u ovom konkretnom slučaju više sorata maline, naravno kome to predispozicije dozvoljavaju. Ako se pojavi razlika u količini roda, ceni ili bilo čemu ostalom, ostaće nešto što će u toj sezoni izvući situaciju. U toj varijanti manje bi bilo i podela između "ovih i onih" i više bi se zajednički borili za što veće cene.
 
Ma nema podela, svi mi jedemo isti hleb i veruj mi da izuzetno cenim ljude poput majstor gere,vilameta,cunamija,boyle i jos dosta ljudi sa foruma,da ne nabrajam,gde se vidi iskustvo i da su svega prebacili preko ledja. Nikada nisam procitao njihov zajedljiv komentar,nikada osetio nipodistavanje kolege malinara. Ovde pojedini kroz sortu,smatraju i nas trecerazrednim ne malinarima,nego ljudima. Ima nesto ari maline i on je Bogom dat, a veruj mi zivot me naucio da to i prepoznam. U svakom slucaju svima svako dobro...
 
Ma nema podela, svi mi jedemo isti hleb i veruj mi da izuzetno cenim ljude poput majstor gere,vilameta,cunamija,boyle i jos dosta ljudi sa foruma,da ne nabrajam,gde se vidi iskustvo i da su svega prebacili preko ledja. Nikada nisam procitao njihov zajedljiv komentar,nikada osetio nipodistavanje kolege malinara. Ovde pojedini kroz sortu,smatraju i nas trecerazrednim ne malinarima,nego ljudima. Ima nesto ari maline i on je Bogom dat, a veruj mi zivot me naucio da to i prepoznam. U svakom slucaju svima svako dobro...
Krivo im je zbog trenutne cene. Jednim delom su u pravu. Ali neka se zale otkupljivacu. Najidealnija kombinacija je pola letnja pola jesenja sorta ili 60% jesenja 40% letnja sorta. Ako jedna izda nece druga i cenovno i rodno. Prosto. Drugo, kazu kvalitet. Poljska radi polana i polka, Cile uglavnom heritidz i prolaze. Toliko o tome.
 
Lose ste shvatili... Ne krivim ja ovde ni jednog malinara zato sto je cena polke 270 ili 300 din neka bude i 1000 meni je drago, ali ima neke razlike valjda i u kvalitetu, nije isto yugo i mercedes.... Ja sam svoju malinu prodao po veoma dobroj ceni 210+10 prevoz celokupan rod ali ima i onih koji su predali po 5-6t za 140din. Vlado niko tebe ne smatra trecerazrednim malinarom, malinar je malinar...
 
Hajde ti nama iznesi zašto su vilamet i miker mercedes, a polka i polana yugo! I šta misliš, da li malina koju (pro)daš hladnjači je konzumna ili industrijska,tj.šta oni rade sa njom?

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Pa tako i ja mislim. I krajnji kupac kupuje MALINU, a ne polanu,polku,miker itd...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Akontna 210 i dalje u Vrdilima u Mondi Lamex....ima li neko informaciju za Pantelic u Ratini
Pantelic, Ratina.... za sada dva puta vozili cena po 210 din, pominju da ce dati 5din/kg za gorivo...

- - - - - - - - - -

Sto se tice mailna sa ozegotinama (tj "belim flekama"..) - rekli su nam da u posebnu gajbu beremo njih ako ih bude bilo i da ce ih prihvatiti kao drugu klasu po ceni od 150 din...
 
Stevan82, da li kod Pantelića, generalno, kad odneses da predas, gledaju kakva je malina i da li je odmah na neki nacin sortiraju a samim tim i ubijaju cenu?
Imas li informaciju o otkupnim cenama u susednoj hladnjaci Sicoberry, njih nisam uspeo da dobijem na tel. niko se ne javlja

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Pantelic, Ratina.... za sada dva puta vozili cena po 210 din, pominju da ce dati 5din/kg za gorivo...

- - - - - - - - - -

Sto se tice mailna sa ozegotinama (tj "belim flekama"..) - rekli su nam da u posebnu gajbu beremo njih ako ih bude bilo i da ce ih prihvatiti kao drugu klasu po ceni od 150 din...

Ako se ne promeni njihova politika ja dajem u kosjeric ili Va. Bezobrazluk ovamo 270 bez prebiranja, a oni hoce sad da spuste na 150


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stevan82, da li kod Pantelića, generalno, kad odneses da predas, gledaju kakva je malina i da li je odmah na neki nacin sortiraju a samim tim i ubijaju cenu?
Imas li informaciju o otkupnim cenama u susednoj hladnjaci Sicoberry, njih nisam uspeo da dobijem na tel. niko se ne javlja

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

@Frigy

Mi smonosili u petak i juce, tj u nedelju. Pocetak je branja i male kolicine su upitanju (oko 20ak kg). U petak su samo komentarisali, a juce kada smo odneli surekli da ce sada primiti sve po 210 din, a ubuduce ako bude malina saozegotinama (mada je vec pocela kisa i to pa se kao sklanjaju, tj nece bitijakog sunca), da ih stavljamo u posebnu gajbicu i za njih ce cena biti 150 aostale po 210. Kako su mi rekli problem im je sto su dobili velike kolicine saozegotinama pa sada hoce da uvedu neki red.

na licumesta malo pogledaju gajbice i to je to, nista ne odvajaju i slicno, samoizmere i popune onaj papircic...

Kolega mije jutros rekao da je Mondi Vrdila trazio da razdvoje mailne normalne od onihsa ozegotinama, ali su mu rekli da je ista cena tj 215 din.

Sto setice Sicoberry-ja, ne znam, nisam siguran, mislim da od prosle godine imamsaznanje da polku ne otkupljuju. Nemam kako da proverim...

 
U Vrdilima je to akontna cena, na kraju isplate razliku. Nego je polka tek počela zato je mala cena još uvek. Ja mislim da će izaći na 230 bez prevoza. Ja sam prekojuče i danas odneo 9kg. Nisu pregledali ništa. Valjda zato što je organska. Jel zna neko čija je polka ispod Pantelića u Ratini kod pružnog prelaza?
 
Juce predao prvu turu 50kg po 215 u Monddi lamex u Vrdilima,ja vodio racuna kako i sta stavljam u gajbu kad tamo vidim da primaju bukvalno sve, s tim sto su obelezene pa verovatno gledaju u prebiranju
 
Nazad
Vrh