Pokrovni usevi

Ovo bi trebalo ispratiti. Licno bas nisam pristalica.
 
Dali neko planira pokrovni usev da seje?
Ja planiram krajem avgusta izmrzavajucu smesu,baza mahunarke jos nabavljam seme
 
Dali neko planira pokrovni usev da seje?
Ja planiram krajem avgusta izmrzavajucu smesu,baza mahunarke jos nabavljam seme
Dodaj u smesu i belu ili crnu slačicu, jaru naravno. Probaj bar sa dva roka setve. U osnovi bi bilo da ne radiš nikakvu obradu i da usev ostane kao malč do setve kada u njega useješ planiran usev. Bitno je da usev ne nastavlja vegetaciju sa dolaskom proleća.
Veliki pozdrav za Tebe.
Gariša
 
Predvidjam da ce stici i za zrno ako nebude mraza rano ali da ce biti jako mali prinos da se neisplati kombajnirati pogotovo sto nemam svoj kombajn. Tipujem da ce biti prinos do 500kg zrna po ha pa cu vjerovatno ostaviti ili zatanjirati pred zimu.
 
Jednu parcelu cu ciklonom razbaciti i preci setvospremacem a drugu cu posejati zitnom sejacicom
Smesa na 30 jutara ( 200 kg krmni bob;240 kg ovas;200 kg jari stocni grasak; 100 kg jara grahorica)

f86606488ac78f7d52803d42a918e262.jpg
 
Ja pokrovni usev cu sejati tek posle 15 septembra mislim da je sada rano. Barem kakve su jeseni bile do ovih godina, tople. A zamisao je da se pokrov unisti od mraza i snega. A ovas koji cu staviti umesto razi da valjam u prolece.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pre par godina sam sejao u septembru pa nisam bio zadovoljan zato sam pomerio ranije,a ako preraste lako je pretrcati kembridzom i povaljati sve. Drugu parcelu cu krajem sledece nedelje.
 
Jednu parcelu cu ciklonom razbaciti i preci setvospremacem a drugu cu posejati zitnom sejacicom
Smesa na 30 jutara ( 200 kg krmni bob;240 kg ovas;200 kg jari stocni grasak; 100 kg jara grahorica)

f86606488ac78f7d52803d42a918e262.jpg
Da li je to gotova smesa ili si sam pravio?Kako je napravljena da bude ravnomerna mesavina?
 
Da li je to gotova smesa ili si sam pravio?Kako je napravljena da bude ravnomerna mesavina?
Ehhh ravnomerna smesa, jedan kabo jednog pa drugog pa tako redom izmesas koliko mozes i to su me savetovali da ne napunim ciklon da bolje po manje lakse je i izmesati u ciklonu a i verujem manja je mogucnost brze potrosnje pojedinih komponenti zbog razlicite specificne tezine.
Sam sam pravio tj nabavio komponente.
 
Nazad
Vrh