Podzemne vode

branko je napisao(la):
Ali ima tamo jedna jaaaaako dobra stvar. To je kafana "Na kraj sveta", gde je kuhinja odlična.

Čuvena Čarda pokojnog deda Pere Varenike :D, znaš ti Branko šta valja! :ppozdrav:
 
Čugi je napisao(la):
branko je napisao(la):
Ali ima tamo jedna jaaaaako dobra stvar. To je kafana "Na kraj sveta", gde je kuhinja odlična.

Čuvena Čarda pokojnog deda Pere Varenike :D, znaš ti Branko šta valja! :ppozdrav:
E pa tako kazite i ja san u svoje vrime tamo bija he he he :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ja imam njivu da "udara" u bosuty i mozda je prelio 2-3 za veka babe i dede i nikad nije bilo da se ne uradi,a njiva rodi fantasticno za soju i zito
 
Da samo kod nas su se zecevi jako namnozili pa su opasni za soju i za suncokret! Kodnas sa backe strane se soja inace slabo seje, (nesto malo u ritu) jer zemlja nije bas za soju,e a kad na to dodas zecove koji pasu kako soja raste nedobijes ni pola roda!
 
branko je napisao(la):
Slična situacija je i uokolini NS, pored leve obale Dunava, u pravcu Beščanskog mosta. Sve sam rit.
I tamo su kanali često puni, pa se prelivaju na zemlju... ::lose::
I sdruge strane isto Kisac,Stepanovicevo, ponekad cak i ravno i pocetak Zmajevackog atara
 
Kako se tema u kojoj se cici predstavio pretvorila u raspravu o podzemnim vodama, tako je dobila i drugi naslov i premeštena u ovaj podforum, a cici će ponovo napraviti svoju temu. Upravo to je ono očemu smo diskutovali ranije, tako da bih vas molio da se u temama gde se članovi predstavljaju zadržite samo na nekim osnovnim-ličnim pitanjima o njima.
 
cicimoric je napisao(la):
jztfur.jpg

Opet će se ponoviti :udri: :udri:
 
Ko vas tero da sve izbetonirate!
Ima i kod nas vode na pojedinim njivama ali ne izgleda jako opasno....
 
šandor je napisao(la):
Ima malo podzemne vode :haha: u našem ataru

Bude toga kod nas u Banatu , misliš da je suvo . Kad ono gle samo gore suvo , dole blato i odma do osovine . Pa još ako imaš setvospremač zakačen , ne gine ti sajla .
 
Ili ako nedaj bože naletiš na slatinu, ono izgleda pobelela i suva a ustvari kao živo blato! U trenutku si upao do osovina!
 
E moj traktror je okusio to kada je odozgo lepo suvo ,a ispod živo blato.Sada sam čvrsto rešio da na te njive ni ne idem dok se ne osuši pa makar i u maju sejao suncokret na njih.
 
Nazad
Vrh