Podsticajna sredstva za vocnjake za 2010 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja tako razmišljam, ali reko' već kad sadim kako propisuju onda bar da predam papire, možda me i ubode neki dinar. Hvala za info. :ppozdrav:
 
dalibor79 je napisao(la):
predao, svi papiri ok ,pregledali mi u ministarstvu,ali inspektora jos nema

Nazovi ministarstvo u Sapcu i raspitaj se za tvoj predmet.Ja sam isto tako cekao do skora,dok nisam zvao tamo u Sabac da vidim dokle je stiglo.Meni je izasao inspektor pre jedno 20-tak dana,napravio zapisnik i sad cekam da mi legne polovina na racun :D.
 
Влада доноси
У Р Е Д Б У
О КОРИШЋЕЊУ ПОДСТИЦАЈНИХ СРЕДСТАВА ЗА ПОДИЗАЊЕ МАТИЧНИХ ЗАСАДА ВОЋАКА, ВИНОВЕ ЛОЗЕ И ХМЕЉА
ЗА 2010. ГОДИНУ
(Објављено у „Службеном гласнику Републике Србије”, број 79/10)

Члан 5.
Подстицајна средства за матичне засаде додељују се на основу густине садње засада и броја примљених садница по хектару, а исплаћују на основу цене садница из рачуна до износа по садници утврђених у чл. 6, 7, 8. и 9. ове уредбе.

Члан 6.
За саднице основне категорије, односно матични засад сорти (калем гранчица):
1) јабуке потребно је да густина садње буде од 1.660 до 3.000 садница по хектару, с тим да се за примљену садницу исплаћује до 750 динара;

Члан 7.
За саднице основне категорије, односно матични засад вегетативних подлога: 1) јабуке, крушке и дуње потребно је да густина садње буде од 12.500 до 22.230 садница по хектару, с тим да се за примљену садницу исплаћује до 110 динара;

Члан 8.
За саднице основне категорије, односно матични засад генеративних подлога: 1) јабуке потребно је да густина садње буде од 200 до 450 садница по хектару, с тим да се за примљену садницу исплаћује до 750 динара;

Čitam ovu uredbu i nisu mi jasne razlike iz člana 6., 7., i 8., ako neko može samo ukratko da pojasni o čemu se radi. Kakve su to vegetativne i generativne podloge, na šta se to odnosi? :sta: :ppozdrav:
 
Kad to moras da pitas onda si promasio uredbu. Uredba koju citiras se pre svega odnosi na rasadnike (otuda maticni zasadi). Uredba o subvencijama za podizanje proizvodnih vocnjaka je na sajtu ministarstva nesto ispod te, a kada hoces da je snimis ima ime Uredba Hmelj. A o generativnim i vegetativnim podlogama ce neko bolje od mene da objasni.
 
sto ste vi i dalje otimisti sto kaze sale sve je to dobro smisljeno tako da bi mi trebao rat i mir da vam objasnim kako funkcionise ta revarantska masina zvana min poljo. tako da od toga nema nista nemojte ocekivati i nadati se ako imas pare sadi i gledaj u nebo a ako nemas prst u uvo.ako vam kazem da nas sto pedeseset vocara vec dve godine trazimo pare koje nam nisu isplacene zbog adm gresaka onda vam je sve jasno.poz use u svoje kljuse
 
Ja neznam o cemu vi ljudi pricate?Ja sam sve lepo podneo letos,svaki papir sto su trazili dobili su,izasao inspektor,nedavno bio u Sapcu da potpisem ugovor i sad do kraja meseca cekam isplatu.
Nerazumem sta ljudima nije jasno u uredbi,sve lepo pise samo treba citati i to poslati ljudima.Ako neki papir slucajno nedostaje lepo te nazovu i kazu da hvali taj papir i daju ti rok nedelju dana da ima posaljes nahnadno.Tako je bilo i za uredbu za navodnjavanje.

Ja za sad stvarno nisam imao problema,a i ljudi u mojoj okolini(Novi Sad) koje znam isto nisu imali problema sa ovim i dobili su subvencije.
 
stegonosa je napisao(la):
Kad to moras da pitas onda si promasio uredbu. Uredba koju citiras se pre svega odnosi na rasadnike (otuda maticni zasadi). Uredba o subvencijama za podizanje proizvodnih vocnjaka je na sajtu ministarstva nesto ispod te, a kada hoces da je snimis ima ime Uredba Hmelj. A o generativnim i vegetativnim podlogama ce neko bolje od mene da objasni.

Pročitao sam obe uredbe i evo dobrog dela:

УРЕДБА О КОРИШЋЕЊУ ПОДСТИЦАЈНИХ СРЕДСТАВА ЗА ПОДИЗАЊЕ ПРОИЗВОДНИХ ЗАСАДА ВОЋАКА ВИНОВЕ ЛОЗЕ И ХМЕЉА ЗА 2010. ГОДИНУ
...
6) боровнице потребно је да густина садње буде од 2.000 до 3.500 садница по хектару, с тим да се за засаде подигнуте са стандардним садницама исплаћује износ од 800.000 дин/ha;

У Р Е Д Б A О КОРИШЋЕЊУ ПОДСТИЦАЈНИХ СРЕДСТАВА ЗА ПОДИЗАЊЕ МАТИЧНИХ ЗАСАДА ВОЋАКА, ВИНОВЕ ЛОЗЕ И ХМЕЉА ЗА 2010. ГОДИНУ
...
4) боровнице потребно је да густина садње буде од 1.900 до 3.500 садница по хектару, с тим да се за примљену садницу исплаћује до 350 динара;


Dakle. ko se malo razume u cifre i pravnu akrobatiku shvatiće. Jedino me muče ove podloge, isti stavovi su u obe uredbe.
 
@futurefarming
Po pitanju pravne akrobatike... Ne mozes kao fizicko lice da konkurises za maticni zasad.

Право на коришћење подстицајних средстава за матичне засаде имају:
1) предузетници;
2) привредна друштва;
3) земљорадничке задруге;
4) друга правна лица.

...имају право на коришћење подстицајних средстава ако су:
1) као произвођачи садног материјала уписана у Регистар произвођача садног материјала у складу са законом којим се уређује производња садног материјала;...

Po pitanju podloga ukratko:
Generativne podloge su sejanci, bujnije su, samim tim ide manji broj jedinica vocaka po povrsini (imaju naravno i prednosti), dok su vegetativne podloge - podloge dobijene reznicama ili drugi nacin koji nije iz semena (vegetativnim razmnozavanjem), manje su bujne, imaju slabiji koren (obicno zato ide naslon) ali ih se moze dosta smestiti na jedinicu povrsine u sistemu guste sadnje. Naravno, drugi to mogu daleko bolje od mene da objasne, a imas i na netu.

Dakle, clan 6. defnise proizvodnju kalem grancica za kalemljenje, za koje mozes iskoristiti podloge iz clana 7. i 8. tj. po ova dva poslednja clana organizujes proizvodnju podloga za kalemljenje. Naravno, ako te nesto takvo interesuje i hoces da postanes registrovani rasadnicar.
 
hiipia ako ti dobijes pare od min do kraja god od mene imas jos toliko evo ako treba da idemo i u sud da overimo .jedino ako ti da dragin od p.late.oni nemaju zutu banku nisu islatili ni subvencije a kamoli odsticajna sredstva.boze pomozi da dobijes ja ti zelim svim srcem ali tesko.
 
jel dobio ko subvenciju za voce ja sam im licno predao treceg dana kad je pocelo .u sapcu pregledali dokumentaciju i rekli da je ok ,sto bi bili piton u maratoncima rekao "od tog obecanja proslo je godinu dana ) proslo par meseci a oni niti pisu nit se javljaju :haha: :ppozdrav:
 
provac je napisao(la):
hiipia ako ti dobijes pare od min do kraja god od mene imas jos toliko evo ako treba da idemo i u sud da overimo .jedino ako ti da dragin od p.late.oni nemaju zutu banku nisu islatili ni subvencije a kamoli odsticajna sredstva.boze pomozi da dobijes ja ti zelim svim srcem ali tesko.

Druze ja neznam zasto si ti ogorcen na njih,ali ja ocekujem stvarno te pare ovih dana.
Ja cu prihvatiti da dodjes do mene i ja ti pokazem da su pare legle i onda da me vodis na rucak,to je prihvatljivo :haha: :haha:.

Evo da nepricamo unapred,sacekacemo da pare legnu pa cemo onda da pricamo dalje.Kazem kod nas(Novi Sad,Vrbas) redovno ispalcuju subvencije i podsticaje.Neznam mozda zavisi i od opstine u kojoj se nalazite...??
 
Lupetanje( odosi se na člana Provac), svi koji ispune uslove iz uredbe dobijaju novac sa manjim ili većim zakašnjanjem al dobijaju.Još nisam čuo da je neko imao uslov za subvenciju a još čeka pare (Mislim na 14000 din po ha). Nema veze koja si opština u istoj državi živimo.
 
@Provac

Evo druze danas je na moj namenski racun legla prva polovina podsticajnog sredstva za vocarstvo od ove godine :bravo: :bravo: :bravo:.Ako mi neverujes dodji pa cemo da odemo u banku da ti pokazem.Zahvaljujem se ministarstvu na realizaciji,nemam reci za profesionalnos i postovanje procedura(mozda samo da se brze realizuje).Sad cekamo podsticaj za navodnjavanje i onda je sve ispostovano sto se tice isplata podsticaja. :ppozdrav:
 
U 2011. Pokrajinski fond za razvoj poljoprivrede u Vojvodini daje povoljne kredite za podizanje Sistema protivgradne zaštite, ko sigurnu proizvodnju voli nek izvoli.
 
interesuje me par stvari, ako želimo da dobijemo subvencije države, da li moramo da imamo registrovano poljoprivredno gazdinstvo i koja je najmanja površina pod kojom se sadi voćnjak u potanju je lešnik, da li se subvencije dobijaju samo za sadni materijal ili i za npr. radnu snagu oko podizanja voćnjaka, troškove oko ograđivanja, sistema za navodnjavanje....
 
Pozz.svima na forumu!Planiram saditi lesnike pa ako ima neko da mi da informacije i koje uslove treba da ispunim da bih dobio subvencije domacinstvo je registrovano a u pitanju je 70ari a ukupno imam 4h.Da li taj novac pokriva samo sadnice ili vecinu troskova?
 
Miloše ,za sada se ništa ne zna.Sačekaj da izađe uredba pa ćeš videti da li je ministarstvo i u kom obliku spremno i ove 2011 godine da daje neki novac.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh