Podrivači

Ups, zezno sam se nisam skinuo dobru sliku, ovu mi je poslao Korun. Izvinjenje
 
Dobar, konstrukcija je dobro riješena, sve je ukrućeno kako treba. Fino je što su koristili standardno radno tijelo a i osigurač od preopterećenja je tu (stari dobri zavrtanj), varovi su dosta široki pa pretpostavljam i da je zid cijevi debeo. Koji će ga traktor vući? Lično bih jako voli0 da imam takav, mislim da bih sa 65KS i prenjom vučom mogao vući bar nizbrdo na 35, možda i 40cm ponegdje. Jel on ovo 600E?
 
Toliko para za nesto sto se moze napraviti za mnooogo manje pare u kucnoj radinosti???gledao sam ga danas...
 
ne izgleda lose al je skup mislim pa je cena materijala cak i mastora da platite da to sve iskroji i povari cena je sigurno manje bar tri puta i zeleo bi da clan kiraj napise koliko je placo ona radna tela
 
To ste 100% u pravu, ram može da se napravi u kućnoj radinosti, pod uslovom da se nabavi dobar materijal i sve dobro zavari. Kiraj je tu imao sreće sa onim cijevima od mosta, novi materijali (cijevi) koji se nude po raznim skladištima i slično nisu baš nekog pohvalnog i pouzdanog kvaliteta. Nisam samo siguran za ovo radno tijelo, čini mi se da je nešto veće i masivnije od onih koja je Kiraj upotrebljavao pa bi moglo biti i nešto skuplje. U svakom slučaju, ovakav podrivač može sigurno da se napravi za dosta manje od 600E. računajmo nek tijelo bude 200E, treba vam nekih 150-200kg materijala, nek je to 100E, 50E nek ode na elektrode i druge sitnice, (eventualno bušenje rupa i slično), kako god okreneš moglo bi da se uklopi za nekih 350 eura ako ne računate rad (dakle da radite sami sebi).
 
telo za do 70 dubine je 170-220 eura sa sigurnosnim srafom,vece i masivnije nego od clana Kiraj...
 
Telo ko telo kupiš,sve ostalo je malo gvožđa i dobar varioc.Nisam slikao moj ram (gotov je) samo još tela da se uzmu.
Valjda neću čekati da prođe svetska ekonomska kriza:sta:
 
Nazad
Vrh