Poboljšanje zemljišta

Učlanjen(a)
18 Apr 2020
Poruka
83
Lokacija
Požarevac
Pozdrav svima, zanima me da li je neko imao iskustva sa poboljšanjem humusa u zemljištu i šta je moguće uraditi a da to nije stajnjak jer mi treba dosta a skupo ga prodaju i to nerado jer svima treba ...? A i pored toga fosfora u zemljištu imam svega 3,8 i kalijuma 9.
 
Procitaj, ima delova gde pise o pokrovnim usevima i toj tehnologiji, ubedjen sam da cemo biti primorani da predjemo na to u buducnosti sto zbog promene klime sto zbog smanjivanja troskova
 
Pozdrav i dobro došao na poljoinfo forum. Ovo pitanje vidi u temama koje su o zemljištu, dosta članova neće ni videti ovo pitanje oved.
 
Pa ja nov ovde još ne znam šta i kako funkcioniše. Mislio sam postoji li još neka varijanta u zasadu lešnika da popravim humus a da to nije stajnjak. Da li strugotina-piljevina može da.popravi humuznost zemljišta ili nešto slično? Jer za 5g grana je izrasla 20cm :(...

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Stajnjak je nezamenjiv i najbrže vraća zemlju u život a za sve ostalo treba mnogo vremena
 
Dok sam se ja žalio tašta mi pronašla konjski ugoreli stajnjak i na svu sreću kažu dođi iznesi da nam ne smeta....imam sreću kao blesav. Jel smem odmah ugoreli stajnjak da ubacim i zafreziram?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Pa ne baš ali je bleđa nego u ostalim delovima gde napreduju dobro

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Bačen konjski ugoreli stajnjak sa deponije 20 godina stare. Znači ono što sam nasao nema nigde na svetu više....i sve to zahvaljujući taštinom dečku iz devojačkih dana ...hahaha

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh