Pneumatske sejalice za kukuruz

Juče ja i kolega obilazili iznikle kukuruze. Sa setovom i nicanjem sam prezadovoljan ima 70.000/ ha izniklog kukuruza u pitanju je dkc 5075.
 
@Druškan Aj napisi sta ima ta tvoja kuhn planter 3 ,sta je novo kod nje.Ja nzm nista o njoj,ti ocigledno znas sve,napisi za forumase sigurni bi ljudi voleli da procitaju.
Nemam navedenu sejalicu, nego sam samo naveo kao primer neku zapadnu sa niskim setveni aparatom podjednako teškim (od nekih mozda i teže) kao one sa diskonsim. Daleko od toga da znam sve, čak ni ne mogu znati sve, ali mnogo tipova sejalica sam video u radu, obratio nesto vise pažnje oko istih, što savetujem i tebi...
A tamo gde težak setveni aparat ne može da useje, bilo kog tipa, nije do sejalice, već prvenstveno do same pripreme.
 
Sejačica Nodet Planter 2
Na jednoj bateriji,hoće da spadne lanac,najčešće na loše spremljenoj njivi.Lanac mi ne deluje da je istegnut,stavljeni su novi i od tad posejala oko 250 kj.
Lančanik mi deluje malo potrošen u odnosu na ostale.Da li je moguće da je zbog toga?
Ima 14 zuba,da li je isti i na Majevici?

www keyboardtester com tester
 
Sejačica Nodet Planter 2
Na jednoj bateriji,hoće da spadne lanac,najčešće na loše spremljenoj njivi.Lanac mi ne deluje da je istegnut,stavljeni su novi i od tad posejala oko 250 kj.
Lančanik mi deluje malo potrošen u odnosu na ostale.Da li je moguće da je zbog toga?
Ima 14 zuba,da li je isti i na Majevici?

www keyboardtester com tester
Jel ti je dobro razradjen onaj deo što omogućva da se jedan točak okreće dok je drugi zakočen. (verovatno ima svoje ime, al ga ne znam)
 
@ljusha Raspala ti se jedna od bakarnih čaura na bateriji.Kada je sejalica podignuta i okrećeš točak rukom lanac ne spada a čim se spusti u njivu i krene u rad spadne jer se baterija pomeri u stranu i lanac spadne.
 
Nije baš čim se spusti u njivu,uradim 10-ak kg. i spadne.
Na koju tačno bakarnu čauru misliš,gde se nalazi?
 
Tri tačke na kojima baterija živi i na kojima je zakačena za ram.Na jednoj od njih je i sam španer lanca, oni šrafovi M16 sa kontra maticama kada se odvrnu tu su čaure.
 
Meni ovaj lancanik deluje dosta lose, mozda gubi korak sa lancem...
Ako je u slicnom stanju i drugi lancanik, ja bih to u kompletu zamenio.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pogledaću i jedno i drugo.
Da li u lančaniku postoji neka čaura?
Kada ga pomeram napred-nazad ima lufta,odprilike oko 1,5 cm. napred i nazad!
 
Da postoje čaure a i lančanik je pojeden mada proveri da li ti nije otpao zub(osigurač ) koji sprečava šetanje te puškice sa lančanikom levo-desno, na prvoj slici iznad lančanika onaj šraf sa krstastom glavom sdruge strane drži taj osigurač kao klinčić koji ulazi u tu puškicu i sprečava šetanje a ima dovoljno pomeranja pošto nesme biti kruta veza.
 
Ja sam platio nešto oko 20e komad pre 2-3 godine. Mnogo deblji i mnogo kvalitetniji od onih jeftinih. Kupio na vašaru a od koga, 'bem li ga.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh