Pneumatske sejalice za kukuruz

Ne ide diskosna dobro u zemlju zbog diska već zbog težine baterije. Plus imaju i opruge ili na neki drugi način povećavaju pritisak sekcije.
 
@Druškan Aj napisi sta ima ta tvoja kuhn planter 3 ,sta je novo kod nje.Ja nzm nista o njoj,ti ocigledno znas sve,napisi za forumase sigurni bi ljudi voleli da procitaju.
 
Jel moguce da precizno seje repu ?,nije li to mozda jer je to raona sejalica sa cek...mozda niskim setvenim aparatom ?.
Ja ga nisam pitao o preciznosti setve,ne pricamo o tome.
 
Jel mislis da je dovoljno samo od zrna do zrna?
Ne mislis da teeba da drzi dubinu,da ne lepi na diskove polovinom marta,da lepo napravi kontakt semena i zemlje,da ne pravi presiroku brazdicu.... Ima dosta mnogo vaznijih stvari od razmaka zrna do zrna.
 
Sve se slazem,znamo sve,ali nismo o tome pricali.Ja sam pisao lepo da spram diskosnih je aj da kazemo poludiskosna pod znakom pitanja kako ce usevati na teskoj,tvrdoj zemlji,nakon kise kad je sabije,nakon plitke pripreme,nakon lose pripreme ,itd itd.Ne pod znakom pitanja da je losa ili sta vec,nego da me bas zanima kako bi radila,znam sigurno da nece usevati jednako i dobro kao prava diskosna,ali ne mora znaciti da je mnogo losija.
On mi spominje kuhn planter 3,a covek me pitao za kuhn planter,diskosna,a ima i raonik,ja nisam obracao paznju previse i po tome kontao sam to je nesto bas novo,pogresio sam.Mislim da sam negde video ili procitao oko diskosne sejalice sa nekim mini raonikom izmedju istih,to mi je nesto novo i nzm o tome pa sam tako i napisao ...A ovaj odma misli ja nzm kako izgleda tipicna raona sejalica sa opremom u vidu diska ispred ,jer to je ta planter 3 ,raona sejalica sa opremom,eno je ''gola'' u osnovnoj verziji po stranim oglasima kolko hoces.Osnova se nije menjala,ne useva nista novo do obican raonik kao sto je kod Nodet planter,Majevice sa diskom itd ...To sto ta sejalica ima gomilu drugih stvari naprednije od ovih spomenutih ,o tome ne pricam.Normalno da ce imati bolji setveni aparat,mozda i prenos,bolje opcije podesavanja,i gomile jos kojekakvih sitnica ,to sve stoji.No ono sto utice na preciznost setve po dubini,po ovim gore spomenutim teskim,sabijenim zemljistima,je ostalo isto kao i na drugim poludiskosnim sejalicama.
Inace diskosna sejalica je kod mene na slatinama kad sam placao usluzno uvek usevala,nije islo na zadatu dubinu,ali nikad nije ostavila seme gore,i jako retko se desavalo da ne zatvori seme,nagazni tockovi su joj nezavisni od tockova za stelovanje dubine,sto svi znamo jel.Sto opet kod poludiskosne je reseno kao kod obicne nodetke,ako raonik ne moze da ide na zadatu dubinu,nagazni tockovi losije,ili nikako ne zatvore brazdicu,mozes ugraditi lance,i one sipke sto povlace zemlju preko semena,ali to nije isto kao kad nagazni tockovi pritisnu,dobro upakuju seme,nikako nije isto.
 
Da li postoji formula za izračunavanje dužine markera za sredinu traktora (OLT PSK je u pitanju)?

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Ssda sam trazio pa nisam uspio da nadjem. Meni je palo napamet ovo kako se racuna za markiranje po tocku i da dodam jos samo na to pola sirine trapa traktora. Ne znam da li bi to tako bilo tacno

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Pola zahvata sejalice + polovina jednog međurednog rastojanja (mereno od krajnjeg reda). Za 4 rednu sejalicu na 70cm je to 140cm + 35cm = 175cm od krajnjeg ulagača.

4x70cm = 280cm
280cm / 2 = 140cm
70cm /2 = 35cm
 
Kad citam ovde sta se prica za diskove smeje mi se.Neznam sta zamisljate da diskovi rade.
Lepo je napisao Lucki neide baterija u zemlju zbog diskova vec zbog tezine baterije
 
Pomaze tezina baterije naravno,a disk pomogne jos vise.2 baterije po 100 kg tezine npr ,jedna sa raonikom,druga sa diskom,pa koja ce lakse u zemlju da ide ?.
 
Obecao Sam slike ulagaca navarenih tvrdom E DUR 600 elektrodom
Jedan Nov za ulagac sablon I cepaj
Ovi su od diskosne majevice jednog naseg clana
1c640cb0593e352b72cc80f2c4697752.jpg
bfa4aead6e2af98330c26241e59b8476.jpg
b642661b654571a9decc4bbc08b0412e.jpg
Sad sam našao da se na temi već pričalo o ovom navarivanju na raonike.
 
Nazad
Vrh