Pneumatske sejalice za kukuruz

ino-tronic-ps-200-naslov.jpg

http://www.inobrezice.com/srb/sejalica-ino-tronic-ps-200.html
Kontrola (kompjuter) za becker sejalicu... :osmeh:

Pitao sam za ovo cudo na sajmu Slovence...nahvalaili ga do...a kada mi je rekao cenu,zamalo se nisam srusio na zemlju...,1200e!!!
 
Na mom terenu se ove godine pojavio jedan nov KUHN kao sa slike sa niskim setvenim aparatom i ocekivao sam besprekoran raspored biljaka ali nije bas tako. Nikakve razlike izmedju njegove i moje setve sto se preciznosti tice.


kod nas u Dijamant agraru seju sa Amazonkama (nove) i nista nije precizniji od gasparda..
 
To je u principu stari Nodet(OLT) sto u prevodu znaci jos neprevazidjen dizajn kako se sad kaze.
Mala greska,majevica je identicna kunovoj sejacici,od aparata,sekcija,pa sve do vesanja i zadnjeg dela nagaznih tockova...cak je i podesavanje dubine identicno...verovatno ste primetili na sajmu,ako ste gledali i majevicu i kunovu sejalicu.
 
Šta je bolje kupiti, novu Majevicinu Laru ili polovni Nodet iz uvoza u odličnom stanju? Cena im je približna.
 
Da se i ja prikljucim ako moze?Po meni je najbolje uzeti OLT-ovu,dobre su i ove ostale,sigurno,ali sa oltovom imam veliko iskustvo,od davne 1986god.
 
Da se i ja prikljucim ako moze?Po meni je najbolje uzeti OLT-ovu,dobre su i ove ostale,sigurno,ali sa oltovom imam veliko iskustvo,od davne 1986god.
Slazem se, moja je 1985 god i radi ko doxa, jedina mana je po meni sto su sekcije polagane i kad nije dobro pripremljeno tlo ne moze ostvariti neku narocitu dubinu sjetve.
 
Slazem se, moja je 1985 god i radi ko doxa, jedina mana je po meni sto su sekcije polagane i kad nije dobro pripremljeno tlo ne moze ostvariti neku narocitu dubinu sjetve.

Da se i ja prikljucim ako moze?Po meni je najbolje uzeti OLT-ovu,dobre su i ove ostale,sigurno,ali sa oltovom imam veliko iskustvo,od davne 1986god.

Ili su najbolje zato sto vi imate iskustva sa njima .
Od toliko vasih iskustva dajte malo argumenata
 
Pa kod mene nema neka raznovrsnost marki sijacica, ima OLT, IMT,BEKER i od prije par godina GASPARDO . Kad poredis olt sa imt i beker mislim da je suvisno raspravljati .Imt je nezgrapan, suvise tezak (napominjem da su ovdje male parcele i da svi koriste 539 za vucu), nepreciznije masine od olt. A na ovom forumu cesto pominjani Gaspardo me totalno razocarao, tip u selu ima par god star, kupljen nov niski sjet. aparat ima nekakve raonike koji ispred razgrcu zemlju, i sto je to sranje neprecizno sunce ti jbm pa to je cudo_Onda u olt_u imas uvijek sigurne pare, sto se nebi moglo reci za imt i panoniju.Uostalom ne moras ni imati iskustvo sa svakom stvari na ovom svijetu, dovoljno je vidjeti sta se najvise trazi a ovdje je to olt. (da zaboravih skoro sam bio kod nekog majstora u Badovincima i ima tip Bekericu, jebote pa ona nema ni markire ko normalne masine i pitam se jesu li sve takve, otprilike kad to kupis vjencao si se trajno)
 
Ili su najbolje zato sto vi imate iskustva sa njima .
Od toliko vasih iskustva dajte malo argumenata
Mozda i sto imam iskustva sa OLT-ovom,ali,dosta su precizne,ne kvare se tako lako i jednostavne su,ako je sredis malo pred setvu jedino sto moze da strada je osigurac ili zupcanik.Ove sezone sam posejao oko 100ha i samo sam promenuo jedan zupcanik,onaj sto tera ploce.Za ovih 25god.koliko je imam posejala je oko 5000ha.Dok se u Macvi sejala repa u sezoni sam sa njom sejao i do 200ha repe,plus,soje uvek po neki hektar.Za svo ovo vreme posejao sam i 10-tak ha industriskog paradajiza.U setvi svih ovih kultura pokazala se odlicno_Ove godine treba kompletno da je remontujem,sve je dotuklo.U selu je bilo i drugih sejalica,Bekerove,IMT-ove i izbacene su,najcesci razlog,nepreciznost,pomalo komplikovane,kvare se,spore u setvi.Ja sa 6 redi brze idem od cetvororednih.
 
Nazad
Vrh